امروز در نایت ملودی
از این روغن ها برای سرخ کردن و پخت و پز استفاده نکنید
از این روغن ها برای سرخ کردن و پخت و پز استفاده نکنیدخيارشور هم از آن خوشمزه های وسوسه انگيزی است كه اگر حتی به تنهايی هم داخل يخچال باشد و نگاهتان با آن بيفتد، محال است كه يكی از آن را برندارید و نخورید... اين مدل خيار شورخيلی خوشمزه است و در عين حال بسيار راحت، يعنی نه احتياج هست كه آب را بجوشانيد و خنک كنيد و نه حتی خيار و سبزی ها را بعد از شستن خشک كنيد به اين ترتيب كه كافی است چند تا از شيشه هايی را كه درهای فلزی دارند مثل شيشه های رب، سس مايونز، ترشی و غيره را كه مواد داخل آن را استفاده كرديد دور نیندازيد، اول به اندازه يک بند انگشت داخل شيشه را سركه سفيد بريزيد و خيارهايی كه شستيد ( ولی اصلاً احتياجی نيست كه خشک باشند هم خيار و هم سبزی ) به ترتيب و منظم كنار هم داخل شيشه مي چينيم و لابه لای خيارها برای هر شيشه دو تا دانه فلفل و سه تا حبه سير و از سبزی ها، شويد و ترخون هر كدام دو، سه شاخه، داخل شيشه را پر می كنيم و بعد داخل يک پارچ به ازای هر يک ليوان آب (مستقيم از آب شير)، يک قاشق غذاخوری نمک مي ريزيم و خوب هم می زنيم و داخل شيشه ها را از آب نمک پر می كنيم و در شيشه ها را كيپ كرده و آن ها را می گذاريم داخل يک قابلمه و داخل قابلمه را آب می ريزيم طوری كه حداقل دو سوم از ارتفاع شيشه ها را آب بپوشاند و بعد قابلمه را می گذاريم روی شعله گاز تا آب داخل قابلمه به جوش بياید. قسمت مهم آن اين است كه وقتی رنگ خيار به رنگ خيارشور در آمد شعله را خاموش می كنيم ولی اجازه می دهيم كه داخل همان آب جوش در قابلمه بمانند تا كاملاً سرد شوند و بعد شيشه ها را می گذاريم داخل يخچال، كافی است يک شب بماند و فردای آن قابل خوردن است. به همين راحتی و خوشمزه گی... فقط حتماً بايد داخل يخچال نگهداری شود ضمناً می توانيد بعد از آماده شدن از داخل شيشه در بياوريد و داخل دبه های پلاستيكی بريزيد كه كمترین جا را داخل يخچال بگيرند، وقتی مهمان داريد و مثلاً می خواهید الويه به مقدار زياد درست كنيد احتياج نيست كه بروید و خیلی خيارشور بخريد، اين روش به شما كمک می كند كه هم صرفه جويی كنيد و هم يک شبه مقدار زیادی خيار شور بدون مواد نگهدارنده داشته باشيد كه مطمئن هستيد که سالم هستند.
طی ۲۴ ساعت خیارشور آماده داشته باشیدبه چه دلیل نگهداری حیوانات خانگی اشتباه و غیر اخلاقی است؟
به چه دلیل نگهداری حیوانات خانگی اشتباه و غیر اخلاقی است؟دانستنی هایی راجب تفاوت های مهم زنان و مردان
دانستنی هایی راجب تفاوت های مهم زنان و مردانبا خواص معجزه آسای گیاه رازیانه آشنا شوید
با خواص معجزه آسای گیاه رازیانه آشنا شوید
هنگام سفر و گردشگری این وسایل را همراه نبرید..!راهکارهایی برای صرفه جویی انرژی در منزل و محل کار
راهکارهایی برای صرفه جویی انرژی در منزل و محل کارآشنایی با پرکاری پاراتیروئید (hyperparathyroidism)
آشنایی با پرکاری پاراتیروئید (hyperparathyroidism)بین شومینه و انواع بخاری کدام را انتخاب کنیم
بخاری یا شومینه کدامیک مناسب ترند؟تاتوی لب ها چه عوارضی را بدنبال دارد؟
تاتوی لب ها چه عوارضی را بدنبال دارد؟خواص بی نظیر این نوشیدنی ها برای آب کردن چربی شکم
خواص بی نظیر این نوشیدنی ها برای آب کردن چربی شکماصول خوش پوش شدن کودکتان را یاد بگیرید
اصول خوش پوش شدن کودکتان را یاد بگیریدچگونه دل دردهای بارداری و پریود را از هم تشخیص دهیم؟
چگونه دل دردهای بارداری و پریود را از هم تشخیص دهیم؟راهکارهای مناسب برای شستشوی لباسهای زمستانی
راهکارهای مناسب برای شستشوی لباسهای زمستانیبا پیشگیری و درمان پوکی استخوان آشنا شوید
با پیشگیری و درمان پوکی استخوان آشنا شویدبا این روشها جوشهای صورتتان را ریشه کن کنید
با این روشها جوشهای صورتتان را ریشه کن کنیدراهکارهای عالی برای درمان خشکی لب در زمستان
راهکارهای عالی برای درمان خشکی لب در زمستانعضلاتتان را تقویت کنید تا وزنتان کم شود
عضلاتتان را تقویت کنید تا وزنتان کم شودسیر تاریخی تلویزیون در کشور ایران
سیر تاریخی تلویزیون در کشور ایرانمعرفی مدهای جدید سال ۲۰۱۸
معرفی مدهای جدید سال ۲۰۱۸
نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » تکنولوژی » رنگ نما در حوزه صنایع پوششی ساختمان چه جایگاهی دارد؟

صنایع گوناگونی در جهان در حال رشد چمشگیری هستند که از آن قبیل می توان به ساخت و سازهای کلان شهری و غیر شهری اشاره کرد که اتفاقا در کشورما نیز همواره بسیار مورد توجه بوده است.

ساخت و سازهای امروزی با دهه های گذشته بسیار متفاوت است و به شکل دیگری انجام می شود. تا همین چند سال پیش سازه های فلزی تنها موردی بودند که برای اسکلت اصلی ساختمان از آنها استفاده می‌شد اما این روزها شمار زیادی ترجیح می دهند از سازه بتنی برای ساخت ساختمان ها، برج ها، بیمارستان ها و… استفاده کنند.

مورد بسیار قابل توجهی که این روزها در دستور کار پیمانکار قرار داشته و همواره بسیار اهمیت دارد، مسئله ایمنی و امنیت است! مهندسان و پیمانکاران با بهره گیری از جدیدترین صنایع تولیدی که بر پایه علم و تکنولوژی هستند، تلاش می کنند تا به بهترین شکل ممکن ایمنی ساختمان ها را در عین حفظ زیبایی ظاهری آنها بالا ببرند.

کفپوش اپوکسی، کفپوش پلی یورتان، ضد حریق، رنگ نما و عایق رطوبتی بام از جمله مواردی هستند که بکار بردن همگی آنها برای مقاوم سازی ساختمان ضروری است؛ به موارد ذکر شده اصطلاحا صنایع پوششی ساختمان گفته می شود. کفپوش های اپوکسی بیش از دیگر موارد دارای جلوه بصری پر رنگ تری است و زیبایی آن باعث شده تا در کنار ویژگی های ایمنی و مقاومتی آن، بیشتر مورد توجه قرار بگیرد.

کفپوش های پلی یورتان نیز تقریبا مشابه با کفپوش های اپوکسی هستند با این تفاوت که می توان به ساختار اولیه آن مواد گوناگونی همچون ترکیبات ضد اسید اضافه نمود تا بتوان از این کفپوش ها به راحتی و با خیال آسوده در محیط های با حساسیت بالا مثل آزمایشگاه و کارگاه های صنعتی و شیمایی هم استفاده کرد. همچنین لازم بذکر است که این کفپوش ها در دکوراسیون اداری نیز بسیار به چشم آمده و جلب توجه کنند.

عایق های رطوبتی بام نیز بسیار حائز اهمیت می باشند که البته ما بیشتر آنها را با نوع ایزوگام می شناسیم. این مورد خصوصا در مناطق مرطوب تر و بارانی بیشتر به چشم می آید که با بهره گیری بجا و صحیح از آن می توان تا حد بسیار مطلوبی از نم پس دادن ساختمان در نقاط مختلف جلوگیری کرد.

اما می رسیم به رنگ نما

بطور کلی رنگ نما برای نقاشی نماهای بیرونی ساختمان ها مورد استفاده قرار می گیرند. باید به این نکته توجه داشت که مواد بکار برده شده در رنگ نماها و همچنین شیوه اجرا نمودن آن از جمله مواردی است که ممکن است توسط شرکت های مختلف به روش های گوناگونی انجام شوند.

رنگ نماها دارای ویژگی های بسیار شاخص و جالب توجهی هستند که باعث شده امروزه جایگاه خوبی در صنایع پوششی ساختمان بدست آورند؛ همچنین تنوع رنگ بندی بسیار بالای آن خود نقش بسزایی در شکل گرفتن این جایگاه دارد. انعطاف پذیری این رنگ نماها در مقابل تنش های ساختمانی، برخورداری از سطح ضد آب، غیر قابل اشتعال، غیر سمی بودن، قابلیت حل شد در آب و داشتن سطح مقاوم در برابر اشعه UV خورشید از مهمترین مزایای رنگ نما می باشد که می توان برشمرد.

شاید برای‌تان این سول پیش آمده باشد که برای چه سطوحی می توان از این رنگ نماها استفاده کرد؟ باید به شما بگوییم که این مواد قابلیت استفاده بر روی هر نوع سطح آجری، سیمانی، بتنی و… را دارند. البته لازم است این نکته را همواره بخاطر داشته باشید که لازم است قبل از بکار بردن این مواد بر روی سطوح گفته شده، می بایست سطوح را با استفاده از برس و یا دیگر مواد لازم بطور کامل تمییز نمایید.

تفاوت بارز رنگ نما با رنگ های عادی نیز در آن است که کیفیت آنها ثابت بوده و در اثر سپری شدن زمان هیچگونه مشکلی را متوجه نخواهند شد. اگر بخواهیم این مقاله را در یک جمله خلاصه کنیم باید بگوییم که رنگ نما، بخش مهم مجموعه صنایع پوششی است.

بطور کلی رنگ نماها دارای ۳ نوع رنگ نمای آکریلیکی، سیلیکون آکریلیک و خود تمیز شونده می باشند که هر سه نوع آن توسط شرکت عکاظ خاورمیانه تولید می شوند. جهت کسب اطلاعات بیشتر در خصوص مسائل فنی مربوط به این رنگ نماها نیز بهتر است به وب سایت شرکت عکاظ خاورمیانه مراجعه کنید.

منبع:

http://www.otaq.ir

تاریخ: ۱۶ فروردین ۱۳۹۶
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: تکنولوژی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت