چه کسی زندگیتان را تهدید می کنند؟ | نایت ملودی


کانکس آپادانا

کانکس آپادانا طراح و سازنده انواع کانکس و کانکس ویلایی می باشد . این شرکت با سه خط تولید برای , کانکس , کانتینر , و کانکس ویلایی , از بزرگترین سازندگان کانکس در ایران می باشد . در ابتدا…

کانکس وان

کانکس وان با نیم قرن تجربه در زمینه تولید کانکس و خانه های پیش ساخته متخر است  با استفاده از بهترین متریال مصرفی و جدید ترین تکنولوژی در ارتباط با کانکس در خدمت خریدارن محترم باشد. وان کانکس جهت خدمات بهتر به مشتریان و…

تاسیس بانک اطلاعات املاک کشور

بانک اطلاعات سقف با هدف ایجاد جامع ترین بانک املاک کشور و خدمت رسانی به متقاضیان حوزه املاک راه اندازی گردید.کاربران سایت با استفاده از این بانک اطلاعاتی، می توانند ملک مورد نظر خود در زمینه های خرید و فروش…

۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » آیین همسرداری » چه کسی زندگیتان را تهدید می کنند؟

چه فردی زندگی تان را تهدید می کنند؟

به تازگی غریبه ای بلندقد و جذاب و مجرد همسایه تان شده، این زن جوان توجه بیشتر افراد را به خود جلب کرده است؟ آیا باید نگران واکنش همسرتان باشید؟

شکی نیست که هم زنان و هم مردان به یک اندازه گرایش دارند به چیزی که آن را جذاب می پندارند نگاه کنند. مطالعات تکمیلی تا حدود زیادی این نظریه را تائید می کند که معیارها و هنجارهای فرهنگی، جاذبه ظاهری را علامتی بالقوه برای سلامت ژنتیکی بسیارخوب یا قدرت باروی می دانند، و حقیقت این است که توجه ما به افراد جذاب، جلب می شود. به همین دلیل، بعضی از اشخاص رسانه های گوناگون را دوست دارند، مایلند فیلم ببینند، به مجله ها، هنر و تبلیغات محصولات آرایشی یا حتی تبلیغات ویتامین ها علاقه دارند. این گرایش چیزی است که دانشمندان به آن” جلب توجه ” به افراد جذاب می گویند؛ یعنی چشم برداشتن از آنها برای مان سخت است!
هرچند یک پیوند زناشویی  ممکن است به دلایل زیادی متزلزل شود، اما نگاه کردن به افراد جذاب پیرامون مان، به معنی ازدست دادن عشق و علاقه یا شکستن عهد و پیمان نیست. یک هشدار:
– نگاه خیره و طولانی به افراد جذاب در محیط کار درست نبوده و همچنین به صلاح امنیت رابطه تان نیست.
– تهمت، سرزنش، بازجویی، پیش بینی های ناشی از بی اعتمادی و نگرانی از این که حالا دیگر همسرتان علاقه ای به شما ندارد یا رابطه شما در خطر است، به نفع امنیت و پایداری رابطه زناشویی تان نیست.
دلایل احتمالی این که چرا تعهد قلبی مانع خیانت می شود؟
دلایل احتمالی زیادی وجود دارد که چرا تعهد قلبی  به شریک زندگی مان بر وسوسه های معمولا فریبنده پیروز می شود. یکی از این دلایل این است؛ عشق و علاقه ای که در یک رابطه زناشویی و متعهدانه احساس می کنیم، اغلب براساس تاثیر عاطفی دوطرفه، صمیمیت و نزدیکی منحصربفرد، و درک و پذیرش است و این دلایل بسیار فراتر از جنبه های فیزیکی و ظاهری هستند. همسرانی که نسبت به هم متعهد هستند، چه یک سال از رابطه شان گذشته باشد و چه بیست سال، معمولا در دلگرمی و اطمینانی با هم شریکند که آن را می شناسند و همدیگر را همانطوری که هستند و در هر نقشی که دارند دوست دارند؛ به عنوان همراه و محرم راز. این همسران داستان های مشترکی دارند و به هم احترام می گذارند و به درک یگانه ای از ” ما ” رسیده اند. بنابراین شاید به جذاب ها نگاه کنید اما فقط همین!

 

یافته های تحقیقاتی چه می گویند
شاید تعجب کنید اگر بدانید تحقیقات نشان داده، بجز قلب و روح که ما  را پایبند به شریک زندگی مان نگه می دارد، با فکر و ذهن مان نیز از تعهد و پیمان مان محافظت می کنیم. این طور که پیداست قول و تعهد به کسی که عاشقش هستیم، ناخودآگاه برداشت و تعبیر ما از جذابیت را تحت تاثیر قرار می دهد.
در مطالعه ای که توضیحاتش در مقاله ای تحت عنوان “علم یک ازدواج موفق و شاد” در نیویورک تایمز آمده گزارش شده که روانشناس جان لیدون از زنان و مردان بسیار متعهد به عشق  و ازدواج خواسته در سری عکس هایی که به آنها نشان داده می شود، جذابیت افراد جنس مخالف خود را ارزیابی کنند. همانطور که انتظار می رفت، آنها بیشترین امتیاز را به اشخاصی دادند که به طور نمادین و معمول، جذاب ترین به نظر می آمدند. سپس همان عکس ها دوباره به آنها نشان داده شد و به آنها گفته شد که این فرد که به نظر شما جذاب ترین است تمایل دارد با شما دیدار کند؛ چیزهایی تغییر کرد! حالا آنها به این عکس، امتیازی کمتر از بار اول دادند!
-ظاهرا اگر ببینیم کسی ممکن است تهدیدی بالقوه برای تعهد و عشق مان شود، به طور غریزی تمایل داریم کسی را انتخاب کنیم که کمتر جذاب باشد.
-همچنین یافته ها نشان می دهد ما با ” بی توجهی اتوماتیک” نسبت به جذابیت و دلربایی در سطوحی پایین تر از کنترل آگاهانه مان، از قول و تعهدی که داریم محافظت می کنیم.

بی توجهی اتوماتیک
در سال ۲۰۰۸ پژوهشی توسط چند روانشناس انجام شد؛ عشاق متعهدی که درباره احساسات عاشقانه شدیدشان نسبت فرد مورد علاقه شان نوشته بودند، با ” بی توجهی اتوماتیک” به گزینه های جذاب، ناخودآگاه از عشق و پیمان شان محافظت می کردند. در بخشی از تحقیق که فکر می کردند درحال دادن تست عملکرد ادراکی برای طبقه بندی اشیاء هستند، عکس هایی از جذاب ترین افراد در کارشان گنجانده شده بود، آنهایی که درمورد احساسات عاشقانه خود نوشته بودند، در زمان واکنش، کمترین توجه را به آن عکس ها نشان دادند. به نظر می رسید توجه پردازشگر بصری شان به جای این که جلب تصاویر جذاب از جنس مخالف شود، آنها را پس می زد.
امنیت رابطه در مقابل افراد جذاب چه معنی دارد؟
-در یک سطح بسیار ابتدایی، بیشتر ما به طور غریزی به افراد جذاب نگاه می کنیم.
-با وجود وسوسه هایی که ممکن است توسط دیدن افراد جذاب بوجود بیاید، بیشتر افراد می خواهند به عشقش شان وفادار و متعهد بمانند.
– به طور آگاهانه و حتی تا حدودی غیرآگاهانه، افرادتعابیرشان از جذابیت را تغییر می دهند و یا از بی توجهی استفاده می کنند تا خط وسوسه شدن را کاهش داده و پیمان شان را حفظ و حراست کنند.
انرژی ما بیشتر صرف تمرکز و تقویت عشق و احساس و رشته های ارتباطی با شریک دوست داشتنی زندگی مان می شود. اگر رابطه ای محکم و پویا باشد، واقعا مهم نیست چه کسی همسایه شما شده یا همکار همسرتان!

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
روشهای اصولی برای افزایش وزن

روشهای اصولی برای افزایش وزن اکثر مردم هنگامی که در مورد افزایش وزن صحبت می‌کنند، با دید منفی به آن می‌نگرند، چاقی و نگرانی‌های مربوط به سلامتی مشکلی جدی در فرهنگ مدرن امروزه می‌باشد. با این حال، بخش کوچکی از…

روشهای اصولی برای افزایش وزن
چطور مچ یک دروغگو را بگیرید؟

دروغگویی، یکی از فراگیرترین بی‌اخلاقی هایی است که در جامعه وجود دارد. البته مختص کشور خاصی هم نیست، همه جای دنیا گرفتارش هستند و البته راستگویی هم معیاری برای اعتبار بخشی به آدم‌هاست.   تشخیص راست گفتن و یا نگفتن…

چطور مچ یک دروغگو را بگیرید؟
چگونه هزینه های زندگی را کم کنیم؟

آدم ها اغلب برای مقدار اندکی صرفه جویی در جاهای مختلف دست به اقدامات افراطی می‌زنند، اما بعضی از ترفندهای صرفه‌جویی پول، ساده و درست جلوی چشمتان هستند. ما ۱۱ راه صرفه جویی در هزینه های زندگی را که وقتگیر…

چگونه هزینه های زندگی را کم کنیم؟
طرز تهیه مرغ ادویه دار شده

مواد لازم برای مرغ ادویه دار شده : پوست پرتقال رنده شده ۲ قاشق چایخوری  آب پرتقال تازه دو سوم فنجان  * سس هویسین (سسی که سیاه و پر ادویه است) ۲ قاشق غذاخوری  روغن کنجد ۲ قاشق غذاخوری سس…

طرز تهیه مرغ ادویه دار شده
حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

از وقتی سختی‌های خودخواسته زندگی‌ها زیاد شد و تکلف جای سادگی را گرفت، انگار حال دلهایمان از همان موقع خوب نیست.این روزها در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی، تصاویری از مسابقه تلویزیونی طنز گونه اما واقعی آقای داریوش کاردان دست به…

حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت