مشکلاتی که خانواده های پسر دار با آن دست و پنجه نرم میکنند! | نایت ملودی


کانکس آپادانا

کانکس آپادانا طراح و سازنده انواع کانکس و کانکس ویلایی می باشد . این شرکت با سه خط تولید برای , کانکس , کانتینر , و کانکس ویلایی , از بزرگترین سازندگان کانکس در ایران می باشد . در ابتدا…

کانکس وان

کانکس وان با نیم قرن تجربه در زمینه تولید کانکس و خانه های پیش ساخته متخر است  با استفاده از بهترین متریال مصرفی و جدید ترین تکنولوژی در ارتباط با کانکس در خدمت خریدارن محترم باشد. وان کانکس جهت خدمات بهتر به مشتریان و…

تاسیس بانک اطلاعات املاک کشور

بانک اطلاعات سقف با هدف ایجاد جامع ترین بانک املاک کشور و خدمت رسانی به متقاضیان حوزه املاک راه اندازی گردید.کاربران سایت با استفاده از این بانک اطلاعاتی، می توانند ملک مورد نظر خود در زمینه های خرید و فروش…

۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » خانواده » کودک و نوجوان » اصول تربیتی » مشکلاتی که خانواده های پسر دار با آن دست و پنجه نرم میکنند!

مشکلاتی که خانواده های پسر دار با آن دست و پنجه نرم میکنند!

مشکلاتی که خانواده های پسر دار با آن دست و پنجه نرم میکنند!

مادرها در تربیت پسر ها رفتارهای عجیب و غریبی را تحمل می کنند
این روزها دیگر برای پدر و مادران تفاوتی نمی کند فرزند در راه شان دختر باشد یا پسر، مهم سلامت بودن و شاد زندگی کردن آنهاست. در عین حال باید پذیرفت خلق و خو و رفتار در دختران و پسران تفاوت دارد و رویکرد تربیتی ویژه خود را می طلبد. بدون شک مسیری پر از مشکلات و مبارزات وجود دارد که مادران پسردار در طول مدت بزرگ کردن کودکان خود با آنها رو به رو خواهندشد. در زیر بعضی از این مشکلات آورده شده است:

۱- غرق دیوانه بازی ها و بی صبری های او می شوید
باید با این شرایط رو به رو شوید. هیچ کاری مانند بزرگ کردن پسربچه ها برای آزمودن محدودیت های ظرفیت جسمانی شما وجود ندارد. مادران پسردار می دانند که بزرگ کردن یک پسر، ظرفیت های ذهنی و حسی آنها را تا آخرین ذره مصرف می کند. بیرون بردن پسربچه ها در مجامع عمومی مانند سازمان دهی یک سیرک بزرگ، مشکل است!

۲-خیلی از اشتباهات را به گردن خواهید گرفت
به عنوان یک مادر، تمایل غیرقابل وصفی در شما برای دیدن موفقیت پسرتان وجود دارد. زمانی که اشتباهی رخ می دهد و مشکلی به وجود می آید، برعهده گرفتن آن برای شما بسیار ساده به نظر می رسد؛ اما به خاطر داشته باشید که پسر شما در کنار شما در حال یادگرفتن تجربیات زندگی هم هست.

۳- هروقت به منزل می رسد،به جای انجام تکالیف، در حال بازی است
بله! فرزندتان از کوچک ترین فرصت هم استفاده کرده تا غرق یک بازی کامپیوتری شود. تصاویر سوزان و صداهای ممتدی شلیک از هر طرف خانه دیده و شنیده می شوند و شما به این فکر می کنید که آیا روزی می رسد که بتوانید یک دقیقه را در سکوت و صلح تجربه کنید یا نه!
بزرگ کردن یک پسر، ظرفیت های ذهنی و حسی والدین را تا آخرین ذره مصرف می کند

۴- حتی در سرویس بهداشتی و حمام هم آرامش ندارید
هروقت به سرویس بهداشتی می روید، صدای تاپ تاپ پاها و سوال درباره اینکه «مان کجاست؟» را می شنوید و به مرور به آن عادت می کنید. گاهی خود را در میان این تفکرات می یابید که چه زمانی اوضاع به حالت عادی باز می گردد، پس به این فکر می کنید که آیا خود پسربچه ها از این حالت لذت می برند یا نه و البته بعد متوجه می شوید که بله لذت می برند.

مشکلاتی که خانواده های پسر دار با آن دست و پنجه نرم میکنند!

۵- میزان مصرف غذای او، شما را شگفت زده می کند
جدای از هر گرفتاری که مادران پسردار با آن رو به رو هستند، مصرف زیاد غذای پسرها یکی از شایع ترین و معمول ترین موقعیت خاصی برای مادرهاست. هزینه های صرف شده برای تامین موادغذایی در هر ماه شگفت انگیزتر و شگفت انگیزتر می شوند؛ اما این همه غذا کجا می رود؟ شاید پسربچه ها معده اضافی دارند!

۶- درباره مفهوم «امنیت» برای پسر خود تجدیدنظر می کنید
مانند سال هایی که پسر شما نوپا بود، با چشمانی باز مراقب دیدن هرگونه آثار کبودی و خراش روی بدن او هستید. اکنون با دیدن طرز پرش، سُرخوردن، بالارفتن و خزیدن او روی هرچیزی، نگرانی درباره «امنیت» برای شما رنگ می بازد. ماجراجویی های فراوان پسر شما باعث شده است که بیاموزید یک بریدگی کوچک روی انگشت کوک شما نیازی به مراجعه به درمانگاه و بیمارستان ندارد.

۷- شگفت زده نمی شوید که باید هنگام جست و خیز روی تخت خوابش بیدار بمانید
چند سال قبل زمانی که پسر شما هنوز یک نوزاد بود، فکر می کردید که فقط باید یک یا دو سال دور خواب راحت را خط بکشید. اصلا به این فکر نمی کردید که بی برنامگی های طولانی مدت در خواب برای شما عادی خواهدشد. اکنون حاضر هستید هرچه را دارید، بدهید برای یک هفته خواب خوب و راحت.

۸- از نیاز فراوان آنها به لباس متعجب می شوید
معنای هزینه کمتر برای لباس است، اما داشتن چند پسر و چند ده شلوار و تی شرت، این خیال خام را از سرتان بیرون می کند.

۹- پسرها هم شلختگی خاص خودشان را دارند
هر زمانی که با دوستان دختردار خود صحبت می کنید، با شنیدن بعضی گله های شان حسابی می خندید و می گویید اگر پسرها از دخترها نامرتب تر و شلخته تر نباشند، مطمئنا از آنها مرتب تر نیستید. مادرهای پسردار در تمام دنیا به چشم خود دیده اند که چگونه یک خانه تمیز و مرتب، صبح روز بعد مانند قطار از ریل خارج شده در وسط یک جنگل، به هم ریخته می شود.
اکثر پسرها نظم و انضباط را در منزل رعایت نمیکنند و شلختگی های خاص خودشان را داند

۱۰- از شنیدن این جمله که «پسرها، مادرها را دوست دارند» احساس پریشانی می کنید
درست است، نهایتا پسرها مادر خود را دوست دارند؛ اما آیا این در مورد دخترها صدق نمی کند؟ چرا مردم فکر می کنند که احساسات دخترها در این زمینه از پسرها کمتر است؟

۱۱- حرص و جوش بی فایده می خورید
خیلی زمان نمی برد که مثلا در پارک، یک رهگذر شجاع حرفی را بدون ملاحظه و دقت درباره مسائل پسرداشتن بگوید. همه به این دلیل است که آنها نمی توانند چیز بهتری بر زبان بیاورند. خودتان را آزار ندهید و با شادی های فرزندتان شاید باشید.

۱۲- نگرانید که پسر شما در آینده چگونه فردی می شود
شاید شنیده باشد که پسرها اغلب به اندازه دخترها به امور خانه رسیدگی نمی کنند و وقتی بیرون هستند مثل آنها تماس نمی گیرند؛ اما شما به این ایمان دارید که پسر شما این گونه نخواهدبود. در عین حال نگران این هستید که او در بزرگ سالی چگونه شخصیتی خواهدداشت.

۱۳- سال هاست که به نداشتن حریم خصوصی عادت کرده اید
از تقاضاهای مکرری که بچه ها دارند احساس خستگی می کنید. به نظر می رسید که هر روز زمان و حریم شخصی شما محدود و محدودتر می شود؛ البته شما این حقیقت را پذیرفته اید که هر تلاشی برای داشتن یک حریم خصوصی واقعی را باید با دقت نظر بسیاری برنامه ریزی کنید.

۱۴- برای ایجاد انگیزه در او، خود را از پا در می آورید
با دیدن اینکه پسر کوچولوی شما در حال رسیدن به سن بلوغ و بزرگ سالی است، گاهی از این امر که چطور در آنها ایجاد شور و انگیزه کنید، احساس ناامیدی و ناتوانی می کنید. سال ها به نظر می رسد که پسر کوچولوی شما هیچ چیزی جز بازی های ویدئویی و دیوانه بازی در خارج از منزل را دوست ندارد.

تجربیاتی که در هیچ سنی تکرار نمی شود و حتی همسرتان نیز از حس و حال آن می تواند بی خبر باشد. مادرهایی که پسر دارند می دانند که یک پدر و همسر را تربیت می کنند که پیش از هر چیز باید یک انسان سالم و پرانرژی باشد. مادرها رفتارهای عجیب و غریبی را تحمل می کنند که فقط از پسرها سر می زند و البته در مورد هر پسری یک تفاوت هایی هم دارد. مادرها رازدار تغییر و رشد شخصیت پسرها هستند.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازید؟

نمی دانید چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازید؟ به هر کس می رسید راه حلی جلوی پایتان می گذارد و می گوید مثلا فلان مدرسه یا کلاس کودک شما را متحول خواهد کرد. در این مطلب با روشهایی ساده…

چگونه از فرزند خود یک نابغه بسازید؟
چه میزان خواب برای دانش آموزان مناسب است؟

خواب بخش عمده‌ای از زندگی افراد را متشکل می‌شود، پس نگرانی افراد بر نوع و زمان خواب کاملا بدیهی است. برنامه‌ی خوابیدن افراد متفاوت بوده و ازآنجایی‌که دوران مدرسه طیف گسترده‌ای از تغییرات را در زندگی کودکان و نوجوانان پدید…

میزان مناسب ساعت خواب برای دانش آموزان چقدر است؟
نقش کدامیک از والدین در تربیت کودک بیشتر است؟

آشنایی با نکات صحیح تربیتی پیش شرط تربیت اصولی در کودکان است و عدم آگاهی اولین و مهمترین ضربه تربیتی است که والدین مرتکب می‌شوند؛ متخصصان ومشاوران تربیتی معتقد هستند: آگاهی از زمان درست ارائه نکات تربیتی به کودک، توازن…

نقش کدامیک از والدین در تربیت کودک بیشتر است؟
وقتی کودک کابوس می‌بیند چگونه برخورد کنیم

مهم نیست که در چه سنی بچه ‌ها شروع به خواب دیدن کنند اما حتی کودکان نوپا هم ممکن است درمورد خوابی که شب قبل دیده‌اند حرف بزنند—خواب‌های خوب و خواب‌های بد. بااینکه تقریباً همه بچه‌ها هرازگاه خواب های بد…

وقتی کودک کابوس می‌بیند چگونه برخورد کنیم
چگونه استعدادهای کودکان را کشف کنیم؟

ریشه استعدادهای نهانی کودکان همواره در برخی از فعالیت‌های معمولی آنها، پنهان شده است. اگر به عقب برگردید، می‌بینید که فرزندتان قبل از دوران کودکی و در دوران خردسالی به برخی فعالیت‌ها و کارها علاقه عمیق‌تری داشته است. شناسایی و…

چگونه استعدادهای کودکان را کشف کنیم؟

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت