بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی | نایت ملودی


کانکس آپادانا

کانکس آپادانا طراح و سازنده انواع کانکس و کانکس ویلایی می باشد . این شرکت با سه خط تولید برای , کانکس , کانتینر , و کانکس ویلایی , از بزرگترین سازندگان کانکس در ایران می باشد . در ابتدا…

کانکس وان

کانکس وان با نیم قرن تجربه در زمینه تولید کانکس و خانه های پیش ساخته متخر است  با استفاده از بهترین متریال مصرفی و جدید ترین تکنولوژی در ارتباط با کانکس در خدمت خریدارن محترم باشد. وان کانکس جهت خدمات بهتر به مشتریان و…

تاسیس بانک اطلاعات املاک کشور

بانک اطلاعات سقف با هدف ایجاد جامع ترین بانک املاک کشور و خدمت رسانی به متقاضیان حوزه املاک راه اندازی گردید.کاربران سایت با استفاده از این بانک اطلاعاتی، می توانند ملک مورد نظر خود در زمینه های خرید و فروش…

۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » فرهنگ و هنر » سینما ، تئاتر ، تلویزیون » بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی

بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی

بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی

نمایش «اسم» به کارگردانی لیلی رشیدی از این هفته ششم تیر در سالن ناظرزاده کرمانی، تماشاخانه ایرانشهر روی صحنه می رود.

این اثر مشترک «ماتیو دولاپورت» و «الکساندر دولاپتولیر» است که برای اولین بار در سال ۲۰۱۰ با کارگردانی «برنارد مرات» درتئاتر ادوارد هفتم پاریس روی صحنه رفت و با استقبال مخاطبان و منتقدان فرانسوی رو به رو شد و جوایزی را هم به همراه داشت.

استقبال از «اسم» درحدی بود که در سال ۲۰۱۳ فیلمی به کارگردانی الکساندر دولاپتولیر براساس آن ساخته شد که آن هم مورد توجه قرار گرفت. درباره این نمایش با لیلی رشیدی کارگردان آن به گفت و گو نشسته ایم:

از قصه «اسم» برایمان بگویید.

داستان درباره یک میهمانی است که در آن قرار است برای بچه ای نام گذاری شود، لذا ما شاهد بحث هایی در این باره هستیم که منجر به سوءتفاهم هایی می شود.

دلیل انتخاب «اسم» چه بود؟

زمانی که من فیلم این اثر را دیدم، حس کردم که نمایشنامه آن کار بامزه ای از آب درخواهدآمد، وقتی نمایشنامه را خواندم تصمیم گرفتم آن را کارگردانی کنم.

وقتی واژه «بامزه» را به کار می برید، حتما اثر ریشه های طنز دارد؟

طنز به آن معنا که نه ولی شیرین است، البته باید دید که برخورد تماشاگر چیست، «اسم» مانند زندگی است که دارای شیرینی های خود است.

چه شد که به فکر کارگردانی افتادید، ظاهرا این مرحله ای است که بعد از بازیگری، سراغ بازیگران می آید؟

بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی

شاید این تصور نزد همه باشد که کارگردانی، پیشرفتی پس از دوره بازیگری باشد، اما من می گویم کارگردانی یک «در» دیگر است که در آن فرد می تواند سلیقه خود را در یک کار نمایشی اعمال کند. وقتی که ما بازیگر هستیم انتخاب می شویم و بقیه عوامل کار در کنار ما قرار می گیرند. ما در دوره بازیگری و در نمایش می گوییم اگر من بودمکار را این طور پیش می بردم. کارگردانی این فرصت را به شما می دهد که تجربه های دوره بازیگری تان را بیازمایید.

درباره انتخاب بازیگران اثر بگویید. آقایان معجونی و موفق که آدم های شیرینی هستند؟

آقای معجونی یکی از بهترین بازیگران تئاتر ماست. او در «اسم» علاوه بر بازیگری، مشاور و طراح صحنه است و از او به خاطر اعتمادی که به من کرد متشکرم. داریوش موفق هم یک آدم تئاتری است، سارا افشار و عباس جمالی از هنرپیشه های جوان تئاتر هستند. «لیلا حاتمی» هم قرار بود در این اثر به عنوان بازیگر در کنار ما باشد. او به خاطر دوستی با من پیشنهاد بازی در این اثر را قبول کرد. ولی چون دیرتر به گروه ما پیوست فکر کردیم که تا حدودی زمان را از دست داده ایم. از طرفی این احساس وجود داشت که نقش پیشنهادی در حد خانم حاتمی نیست. لذا نقش ایشان را من بازی خواهم کرد.

درباره زمان اجرا بگویید. ساعت ۱۱ شب برای دیدن تئاتر کمی دیر نیست؟

اگر من امکان انتخاب داشتم، قطعا زمان دیگری را انتخاب می کردم. ما در این کار با آقای معجونی دارای دو اجرا هستیم، دو اجرا هم مشکلات خاص خود را دارد که کمبود سالن آن را تحمیل می کند. نمایش آقای معجونی و تئاتر من دارای صحنه های «خوردن» است لذا اجراهای آنها بایستی پس از افطار باشد. لذا آقای معجونی ساعت ۹ و من ساعت ۱۱ شب کارهایمان را روی صحنه می بریم. از این فرصت هم استفاده می کنیم و از کارکنان ایرانشهر که قبول زحمت کردند تشکر می کنم. امیدوارم مردم هم وقت بگذارند.

اجرای ساعت ۹ شب آقای معجونی چیست؟

بیوگرافی و تصاویر لیلی رشیدی

«ستوان آینیش مور» است که کارگردان آن اثر است.

برای تبلیغات چه کردید؟

تبلیغات، هزینه های خاص خود را دارد کاش رسانه های ما از صدا و سیما گرفته تا مطبوعات به این درک برسند که این عرصه از هنر نیاز به حمایت دارد و برای آن تبلیغات رایگان در نظر بگیرند.

از طرفی صاحبان سرمایه می توانند در هنر نمایش به عنوان اسپانسر ظاهر شوند که با این کار علاوه بر دیده شدن، موجب می شوند که تئاتر خصوصی بیشتر روی پای خود بایستد. با این حال این مساله جانیفتاده است. من روزی که «اسم» را شروع کردم تصورم این بود که به راحتی خواهم توانست اسپانسر جذب کنم اما در عمل متوج شدم پروژه دشواری است. البته تئاتر آن قدر فقیر نیست که دست نیاز به سوی صاحبان سرمایه دراز کند، به هر حال «عشق» موجود در این عرصه کارها را پیش می برد.

با این حال من از شرکت ۳۶۰ درجه تشکر می کنم که تبلیغات ما را انجام دادند این شرکت که تحت عنوان ۳۶۰، راهکارهای خلاق فعالیت می کند یک شرکت تبلیغاتی است. آقای دکتر تهرانی هم که شرکت «برندت» را دارند کمک هایی به ما داشتند. در این میان مرکز هنرهای نمایشی خود را کنار کشیده است و اصلا هیچ کمکی به تئاتر نمی کند.

مطبوعات هم مشکلات شما را دارند و کسی دست آنها را نمی گیرد.

من در اجرای یک تئاتر نمی توانم به یک گروه بگویم بیایید کار کنید و اگر اثر من فروخت آن وقت پول شما را می دهم این واقعا برخورنده است. بایستی برای یک نمایشی که یک ماه اجرا دارد و در اواسط کار ممکن است به برخی تعطیلات بربخورد، حمایت هایی درنظر گرفته شود. تئاتر، فرهنگ یک مملکت است.

امکان این که نمایش تان ضبط شود و از طریق نمایش خانگی پخش شود، وجود دارد؟

ضبط نمایش یکی از بندهای قراردادما با تماشاخانه ایرانشهر است تا اگر فروش اثر از حدی فراتر رفت، پول آن را به عوامل نمایش می دهند.

بلیت فروشی چگونه است؟

نمایش به طور رسمی از روز ۶ تیر روی صحنه است و بلیت فروشی از طریق سایت های «گیشه نت» و «نیوال» با ۲۰درصد تخفیف انجام می گیرد. البته فروش حضوری هم در خود ایرانشهر صورت می گیرد.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
تصاویر جدید و متفاوت پریناز ایزدیار

    پریناز ایزدیار   پریناز ایزدیار دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می‌باشد. در سال ۱۳۸۵ برای بازی در فیلم سینمایی یک شهر یک مرد تست بازیگری داد و قبول شد. نام اصلی : پریناز ایزدیار تولد :  ۸ شهریور ۱۳۶۴ محل…

تصاویر جدید پریناز ایزدیار
عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی

امیلی راتاجکوسکی زمینه فعالیت : سینما تولد : ۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏(۲۴ سال) وست‌مینستر ، لندن ، انگلستان ملیت : ایالات متحده آمریکا پیشه: بازیگر و مدل سال‌های فعالیت : ۲۰۰۴ تا اکنون امیلی راتاجکوسکی (به انگلیسی: Emily Ratajkowski) (زاده…

عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی
عکس و بیوگرافی چیستا یثربی

چیستا یثربی بیوگرافی چیستا یثربی چیستا یثربی متولد ۲۷ مهر ۱۳۴۷ ، کارگردان و نویسنده تئاتر و سینما می‌باشد.   زندگی چیستا یثربی چیستا یثربی  فوق لیسانس روانشناسی‌اش را از دانشگاه الزهرا گرفت و در همان دانشگاه نیز به عنوان…

عکس و بیوگرافی چیستا یثربی
جدیدترین عکس های مینا دلشاد

در ادامه جدیدترین و متفاوت ترین عکس های مینا دلشاد را در ادامه مشاهده کنید … عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد…

عکس های مینا دلشاد
عکس و بیوگرافی علی شادمان بازیگر نوجوان ایرانی

علی شادمان نام اصلی : محمد زمینه فعالیت : بازیگر تولد :  ۴ آذر  ۱۳۷۵ ایلام : ایران والدین : دکتر مسعود شادمان،بتول رشنوادی ملیت :  ایرانی سال‌های فعالیت : ۱۳۸۵ تا اکنون   علی شادمان محمدعلی شادمان (زاده: ۱۳۷۵…

عکس و بیوگرافی علی شادمان بازیگر نوجوان ایرانی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت