طرز تهیه آش یخ

طرز تهیه آش یخ
مواد لازم آش یخ ۴ تا ۶ نفر :
ماست ترش (محلی)
۵۰۰ گرم
۱۰۰ گرم / ۵۵ کالری
یخ
به میزان لازم
۱۰۰ گرم / ۰ کالری
سبزی ( تره، جعفری، ترخون، گشنیز، برگ چغندر )
به میزان لازم
نامشخص
برنج
۱۰۰ گرم
۱۰۰ گرم / ۳۶۰ کالری
سیر رنده شده
۲ حبه
۱۰۰ گرم / ۱۲۰ کالری
نمک و فلفل
به میزان لازم
۱۰۰ گرم / ۰ کالری
طرز تهیه آش یخ :

*. برنج را که حدود ۳ ساعت خیس نموده‏ اید به همراه سبزی و نمک و فلفل و ۱ لیتر آب، روی حرارت قرار دهید تا کاملا پخته شود.
*. سپس وقتی برنج به حالت شیربرنج در آمد، سیر را در آش رنده کرده و شعله را خاموش کنید تا آش سرد شود.
*. آش را در یخچال نگه داری نمایید و هر زمان که میل داشتید یک ملاقه از آن را با ۲ ملاقه ماست ترش ترکیب نموده، یخ خرد شده را داخل آن بریزید و میل کنید.
خواص برنج :
* فیتونوترینت ها ترکیباتی هستند که به طور طبیعی در گیاهانی یافت می شوند که دارای خواص ضد التهابی بوده و تمایل دارند ‏به عنوان یک آنتی اکسیدان عمل کنند‎.‎برنج قهوه ای آش ،انواع آش ، حلیم ، انواع حلیم – خوبی از این ترکیبات گیاهی به خصوص فنولیک ها محسوب می شود‎

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت