اضافه شدن سین جدید به سفره هفت سین | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » جامعه » اضافه شدن سین جدید به سفره هفت سین

سفره هفت سین

سفره هفت‌سین چندسالی است که جولانگاه فعالیت سودجویانی است که با ترویج خرافه و ادعای افزایش ثروت و خوشبختی، اقدام به فروش ….
هر سال نزدیک عید نوروز، خیابان‌ها پر می‌شود از آکواریوم‌های کوچک ماهی قرمزهایی که نماد مهر، پیروزی، شادی، سرزندگی و برکت محسوب می‌شوند. اما چندسالی است که در کنار ماهی، حیوانات خزنده‌ی دیگری هم برای فروش دیده می‌شوند تا بلکه به زور و قدم این حیوانات بی‌زبان، شانس و ثروت در سال جدید به خریداران آنها روی آورد!.

مهندس عبدوس مدیر کل محیط زیست استان گیلان در این رابطه به ایسنا می‌گوید: با نزدیک شدن به شروع سال نو، چهره معابر عوض شده و فعالیت‌های اقتصادی حاشیه‌ای، آغاز می‌شود و متاسفانه به دلیل سودجویی برخی افراد سودجو در سالیان اخیر علاوه بر فروش ماهی‌های سفره هفت سین، عرضه سایر جانوران نیز مرسوم شده و انواع دوزیستان از قبیل سمندر و خزندگان از قبیل لاک پشت و مار در پیشخوانهای فروش معابر دیده می شود. شکی نیست که چه در فرهنگ دینی و اسلامی و چه در فرهنگ باستانی ایرانیان حق حیات جانوران محترم شمرده شده و استفاده ابزاری از این گونه، تضاد تاریخی با اسلام و آئین های کهن این سرزمین دارد.

سفره هفت‌سین چندسالی است که جولانگاه فعالیت سودجویانی است که با ترویج خرافه و ادعای افزایش ثروت و خوشبختی، اقدام به فروش حیوانانی از جمله مارآبی، لاک پشت و سمندر می‌کنند. خزندگانی که بهار را به جای طبیعت سرسبز، در قفس‌ها و آکواریوم‌های خانگی سپری می‌کنند و در آخر هم دور از مامن اصلیشان می‌میرند.

به راستی قرار دادن مار و سمندر در هفت سین سال نو برای اعضای خانواده “شانس و ثروت” می‌آورد؟

امان الله قرائی‌مقدم- جامعه شناس- آن را نشات گرفته از خرافه می‌داند و در عین حال می‌گوید: ایرانیان در طول تاریخ به حیوانات توجه داشته اند اما اکنون به نظر می رسد براساس تأثیرات زندگی غربی، برخی از ایرانیان از حیواناتی که کوچک ترین توجیهی برای نگهداری آنها وجود ندارند، نگهداری می کنند!

در روزهای پایانی سال بازارهای اطراف مولوی و تجریش پر می‌شود از حیوانات نادر و کمیابی که نسل‌شان رو به انقراض است، نکته ای که قرائی‌مقدم نیز بر آن تاکید و خاطرنشان می‌کند: آزار حیوانات آثار بدی روی جامعه می گذارد و شکار این حیوانات روی طبیعت و حیوانات نیز اثر منفی دارد. جدا از آن برخی از این حیوانات از لحاظ بهداشتی نیز مشکل‌ساز است.

به گفته قرائی‌مقدم، برخی افراد نوکیسه برای خودنمایی وفخرفروشی دست به این کار می‌زنند به همین دلیل است که در قشر تحصیل کرده کمتر چنیین اقداماتی را مشاهده می‌کنیم.

مدیر کل محیط زیست استان گیلان در این باره معتقد است : بدون شک این تنوع طلبی که در حوزه تقاضای بازارعید خود را نشان می دهد، نه ریشه در رسوم باستانی ایرانیان دارد و نه ارتباطی به آئین نوروزی و تنها دلیل آن می تواند از عدم توجه به حق حیات جانوران و بدعتی در جهت سودجویی باشد.

باراز خرید و فروش حیوانات خزنده‌ و دوزیستی همچون مار و لاک پشت و سمندر در حالی این روزهای به بهانه نوروز داغ است که کارشناسان حیات وحش نسبت به خطر انقراض برخی گونه‌های لاک پشت ایرانی و سمندر ابراز نگرانی می‌کنند، دبیر انجمن حامیان زمین در این باره می‌گوید: از دو سال پیش برخی افراد محلی گونه سمندر لرستانی را جمع آوری کرده و با انتقال به تهران می‌فروشند که اگر این روند ادامه پیدا کند مطمئنا این گونه حیوانی با خطر انقراض مواجه می‌شود.

به گزارش ایسنا، نوروز سال گذشته بود که فرمانده یگان حفاظت محیط زیست تهران از جمع‌آوری ۴۵۰ سمندر لرستانی و مار آبی در میدان میوه و تره‌بار شهر تهران خبر داده بود، عملیاتی که اگرچه به بازداشت تعدادی افراد سودجو پایان یافت، ولی خط بطلانی برای مقابله با این سوداگری نبود.

با فروشندگان حیوانات برخورد می‌شود

عبدوس درخصوص برخورد با متخلفین ضمن درخواست از مردم جهت عدم خریداری حیوانات به جز ماهی قرمز برای سفره‌های هفت سین، به کلیه فروشندگان گونه‌های جانوری نیز هشدار می‌دهد: در صورت مشاهده عرضه این گونه‌ها، با خاطیان برخورد قانونی کرده و متخلفان به محاکم قضائی معرفی خواهند شد.

به گفته این مقام مسئول، براساس بند (ج) ماده ۱۰ قانون شکار و صید، حمل، عرضه، فروش و صدور جانداران وحشی زنده یا کشتن آنها بدون مجوز سازمان حفاظت محیط زیست جرم است و خاطیان به پرداخت یک میلیون ریال و یا حبس از یک تا شش ماه محکوم می‌شوند.

بی شک حیات وحش هر کشور یکی از مهم‌ترین دارایی‌های آن محسوب می‌شود و به همین منظور است هر ساله معاهدات بسیاری برای حفظ گونه‌های حیوانی بسته شده و قوانین و مجازات‌های شکار تشدید می‌شود. آزار و نابودی حیوانات به خودی خود ناپسند محسوب می‌شود چه رسد به آنکه با بدعت در فرهنگ و آیین ملی نیز همراه باشد.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
شرایط جیب شما تا تحویل سال ۹۵!

مراقب پول خود باشید ، هم لذت ببرید و هم حواس تان به ته مانده ی جیب تان باشد تا بعدا پشیمان نشوید… وقتی که برف های زمستان یواش یواش شروع به آب شدن کرد. آدم می فهمد که زمان…

جیب شما تا تحویل سال!
رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار!

رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار! روز دوشنبه در دانشگاه آریزونا، یک عده از مردان به کفش های پاشنه دار در خیابان حرکت کردند. هدف از این کار اجباری برای دانشجویان افسری افزایش آگاهی از موضوع آزار جنسی…

رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار!
شیرینی کره ای قرمز برای عید نوروز

شیرینی کره ای قرمز برای عید نوروز تعداد: ۲۴ عدد زمان تهیه: ۳۰ دقیقه زمان پخت: ۲۰ دقیقه مواد لازم : آرد کامل ۱و ¼ پیمانه شکر ۱/۳ پیمانه پودر کاکائو دو قاشق غذاخوری نمک ¼ قاشق چایخوری کره نصف…

شیرینی کره ای قرمز برای عید نوروز
راهنمای خرید چمدان برای مسافرت در نوروز ۹۴

راهنمای خرید چمدان برای مسافرت در نوروز۹۴ جویای احوالشان می شویم تا مبادا گرد مدتی انبارنشینی بر آنها نشسته یا آسیبی دیده باشند و به این ترتیب از همراهی ما در سفر محروم شوند. زیرا در صورت بروز چنین اتفاقی…

راهنمای خرید چمدان
نوروز بدون بد اخلاقی همسر

نوروز بدون بد اخلاقی همسر با شنیدن عنوان همسر بد اخلاق اولین موردی که به ذهن مبادرت می کند مرد بد اخلاقی است که همسرش را با کج خلقی هایش مورد آزار قرار می دهد. درست است که زنان نسبت…

تعطیلات بدون بد اخلاقی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت