نایت ملودی » اخبار » سیاست » واکنش اوباما به مرگ چاوز

واکنش اوباما به مرگ چاوز

وزیر امورخارجه ونزوئلا اواخر سه شنبه در پی درگذشت هوگو چاوز رییس جمهوری در این کشور هفت روز عزای عمومی اعلام کرد.
الیاس خوآ افزود : پیکر چاوز روز چهارشنبه از بیمارستان به یک دانشکده نظامی انتقال خواهد یافت.
رییس جمهوری این کشور روز جمعه طی یک تشییع جنازه رسمی با حضور میهمانان دعوت شده از سراسر امریکای لاتین به خاک سپرده خواهد شد.
هوگو چاوز روز سه شنبه به وقت محلی پس از مدت ها دست و پنجه نرم کردن با سرطان در سن ۵۹ سالگی گذشت.

واکنش باراک اوباما
در همین حال در پی اعلام خبر درگذشت هوگو چاوز رئیس جمهور ونزوئلا، باراک اوباما رئیس جمهور آمریکا روز سه‌شنبه اعلام کرد کشورش از مردم ونزوئلا حمایت می‌کند.
وی همچنین اظهار امیدواری کرد روابط سازنده با دولت بعدی ونزوئلا فصل جدیدی در روابط بین دو کشور رقم بزند.
اوباما با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: در این لحظات دشوار مرگ رئیس جمهور چاوز، آمریکا بار دیگر بر حمایت خود از مردم ونزوئلا و همچنین لزوم توسعه روابط سازنده با دولت این کشور تاکید می‌کند.
وی در این بیانیه افزود: در هنگامی که ونزوئلا فصل جدیدی در تاریخ خود می‌گشاید، آمریکا همچنان به حمایت خود از سیاست‌هایی که مدافع اصول دموکراتیک، نظام قانونی و رعایت حقوق بشر هستند ادامه می‌دهد.

مادورو رئیس جمهور است
الیاس خائو وزیر خارجه ونزوئلا روز سه شنبه اعلام کرد با درگذشت هوگو چاوز، نیکولای مادورو معاون وی به عنوان رییس جمهور موقت این کشور منصوب شده است.
به گزارش خبرگزاری فرانسه، وی همچنین گفت انتخابات ریاست جمهوری برای انتخاب رییس جمهور جدید در عرض سی روز آینده برگزار خواهد شد.

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۱
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: سیاست

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت