مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » اخبار » جامعه » کتاب ششم ابتدایی ۷۳سال پیش تاکنون +عکس

کتاب ششم ابتدایی

نظام «۳ـ۳ـ۶» به معنای دوره ۶ ساله ابتدایی، ۳ سال دبیرستان (سیکل اول) و ۳ سال دبیرستان (سیکل دوم) است که در دوره ابتدایی از سال ۱۳۰۲ شمسی و در دوره متوسطه از مهرماه سال ۱۳۱۳ آغاز شد؛ این نظام ادامه داشت تا در سال ۱۳۵۳ که نظام «۴ـ۳ـ۵» به معنای ۵ سال ابتدایی، ۳ سال راهنمایی و ۴ سال متوسطه اجرا شد.

نظام آموزشی در این سال‌ها تغییراتی داشت تا در سال ۱۳۹۱ که به طور رسمی نظام «۳ـ۳ـ۶» به عنوان مقدمه نظام «۳ـ۳ـ۳ـ۳» آغاز شده است؛ نظام «۳ـ۳ـ۳ـ۳» به معنای ۳ سال دوره اول ابتدایی، ۳ سال دوره دوم ابتدایی، ۳ سال دوره اول متوسطه و ۳ سال دوره دوم متوسطه است.

امسال که «۳ـ۳ـ۶» اجرایی شد، کتب درسی جدید برای پایه ششم ابتدایی تألیف شد.

اما همانطور که اشاره شد تا قبل از سال ۱۳۵۳، نظام آموزشی ایران، «۳ـ۳ـ۶» بود؛ در آن زمان دانش‌آموزانی که می‌توانستند پایه ششم را به اتمام برسانند، دارای مدرک ارزشمندی بودند.

کتاب‌های زیر نمونه کتاب‌های ششم سال ۱۳۱۸ و ۱۳۱۹ است که در آن زمان کتاب دانش‌آموزان دختر و دانش‌آموزان پسر متفاوت بود.

روی جلد این کتاب‌ها شعر معروف «توانا بود هر که دانا بود» دیده می‌شود.

کتاب ششم ابتدایی

کتاب ششم ابتدایی

کتاب ششم ابتدایی

کتاب ششم ابتدایی

کتاب ششم ابتدایی

تاریخ: ۱۶ اسفند ۱۳۹۱
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: جامعه

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت