نایت ملودی » سرگرمی » اینترنت و فناوری اطلاعات » شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

هر سنگ بزرگی نیازمند بازویی توانا برای برداشتن و زدن است. ایجاد و خلق شگفتی و رقابت با شرکت های بزرگی که هر روزه تمامی تلاش خود را برای جلب مشتریان بیشتر و به در کردن رقبا از صحنه دارند، در دنیای امروز کاری بسیار دشوار است.

از همین روی است که هرچند در شرکتی مانند اپل اغلب تنها چند نام را بیش از همه میشنویم، اما واقعیت آن است که انبوهی از استعدادهای مختلف به دور هم جمع شده اند تا یک چنین غولی را در دنیای تکنولوژی هدایت کنند. بگذارید نگاهی به برجسته ترین شخصیت های فعال در شرکت اپل داشته باشیم.

«استیو زادسکی»
کسی که سرپرستی تیم طراحی آیفون و آی پد را در اپل عهده دار است و همچنین گفته میشود پروژه ساخت اتومبیل اپل را نیز هدایت میکند. وی اکنون به مدت ۱۶ سال است که در این شرکت فعالیت دارد. وال استریت ژورنال گزارش داده است که وی قرار است تیمی هزار نفری را برای پروژه تیتان که مربوط به ساخت اتومبیل اپل است هدایت کند:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«جانی آیو» نقاش اپل
جانی آیو قائم مقام تیم طراحی اپل است و مسئولیت اصلی طراحی گجت های معروف شرکت اپل همچون آیفون را بر عهده دارد. وی مغز متفکر جزئیات دقیق و شگفتی است که در طراحی های اپل شاهد آن هستیم. وی کسی است که تا حد ممکن از رسانه ای شدن و حضور در مراسم های مختلف سرباز میزند:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«جف ویلیامز»
وی در واقع کسی است که اپل را قادر به تولید میلیونها نسخه ا آیفون میکند. قائم مقام تیم عملیات اپل که مسئولیت زنجیره تامین قطعات اپل را عهده دار است. در واقع وی را باید دلیل اصل پول پارو کردن اپل دانست! زیرا مسئولیت تامین قطعات لازم برای آیفون یعنی درآمد زا ترین گجت اپل بر عهده وی است:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«فیل شیلر» داستان سرای اپل
مدیر اصلی بازاریابی اپل یکی از سنگین ترین مسئولیت ها را در این شرکت عهده دار است. وی کسی است که باید دیدگاه عمومی را راجع به محصولات اپل همواره خوشبینانه نگاه دارد. وی از سال ۱۹۹۷ در این شرکت مشغول است و در اغلب مراسم اپل وی نقش بازگو کننده داستان محصولات جدید را بازی میکند:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«ادی کیو» خالق iTunes
قائم مقام بخش اینترنت و خدمات نرم افزاری اپل نرم افزار اصلی این شرکت یعنی iTunes را طراحی کرده و به جایی رسانیده است که امروز شاهد آن هستیم. از سوی دیگر یکی از نقاط قوت اپل در برابر سایر رقبا Store است که ادی کیو مستقیما مسئول توسعه آن است. وی همچنین مسئولیت حفاظت و صیانت از iCloud را نیز عهده دار است:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«آنگلا آرنت»
بخش خرده فروشی اپل یکی از سود آور ترین بخشهای این شرکت در سیاست گذاری است و در واقع یکی از نقاط دیگر قوت اپل را در برابر رقبا تشکیل میدهد. به همین خاطر اپل بیش از یکسال به دنبال فرد مناسب برای سرپرستی این بخش گشت تا در نهایت در اکتبر ۲۰۱۳ آنگلا آرنت را به این مقام منصوب کرد. حال آرنت باید اولین آزمون سخت خود را در خصوص ساعت هوشمند اپل در سال جاری پشت سر بگذارد:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«جنیفر بیلی»
مسئول بخش فروشگاه های آنلاین و اینترنتی اپل است و اکنون به مدت ۱۲ سال است که در اپل مشغول فعالیت میباشد. در واقع وی مسئولیت تر و تازه نگاه داشتن این فروشگاه ها و سادگی جستجو و گشت و گذار در آنها را بر عهده دارد. همچنین گفته میشود که وی در پروژه Apple Pay نیز مسئولیت اصلی را عهده دار است:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

«کریج فدریجی»
وی مسئول نظارت بر طراحی و توسعه سیستم عامل های اپل یعنی iOS و OS X است و تیم زیر نظر وی تلاش خود را برای بروزرسانی های به موقع به کار میبرند. بر خلاف اندروید همه نسخه های iOS قادر به دریافت آخرین بروزرسانی ها هستند که این به معنی کار سخت و دشوار تیم طراحی برای بروزرسانی های بی عیب و نقص و به موقع است.

اما آنچه فدریجی را بیش از همه مشهور ساخته حضور وی در مراسم رونمایی محصولات و سیستم عامل های جدید اپل است و برخی چهره کاریزماتیک و انرژیک وی را مشابه با مشخصات استیو جابز فقید میدانند:

 

شرکت اپل را چه کسانی پولدار کردند؟

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت