گفت و گو با جوانترین مجری صدا و سیما | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » فرهنگ و هنر » سینما ، تئاتر ، تلویزیون » گفت و گو با جوانترین مجری صدا و سیما

گفت و گو با جوانترین مجری صدا و سیما

گفت و گو با جوانترین مجری صدا و سیما
گفت وگو با جوانترین مجری صدا و سیمارشید رشید را می توان جوانترین مجری رادیو و تلویزیون نامید، وی از سن ۱۲ سالگی وارد رسانه شد.
عصرخبر: گفت وگو با جوانترین مجری صدا و سیمارشید رشید را می توان جوانترین مجری رادیو و تلویزیون نامید، وی از سن ۱۲ سالگی وارد رسانه شد.

وی که متولد ۷۴ است، جزو جوان ترین مجریان صدا و سیماست در ادامه گفتگویی را با وی می خوانید.
از کجا شروع کرده اید؟

من از ۱۲ سالگی وارد حیطه رسانه شدم و نگاهم نسبت به رسانه تغییر کرد . میتوانم بگوییم دیگر به عنوان یک مخاطب به این رسانه نگاه نمیکردم . اوایل کتاب خواندن هایم بلند بلند بود. کم کم وارد آموزشگاه ها شدم و بعد ازآن وارد دنیای حرفه ای .

از اولین کارهایتان برایمان بگویید.

من در رادیو اول آرم استیشن میخواندم و بعد تر برنامه سلام نوجوان را در رادیو جوان داشتم و بعد تر خواندن نریشن در تلویزیون . اولین برنامه ام در تلویزیون گویندگی در برنامه ای ۳۰″ یا سی” بود که از شبکه دو پخش میشد . نگاه یک ، گزارش هفتگی ، راه سوم ، خانم و اقای مطالعه هم از جمله کارهای اولم بود .

میشود بیشتر از اجراهای تان بگویید؟

اولین برنامه ای که اجرا کردم برنامه میدان انقلاب ویژه دهه فجر بود در شبکه پنج و بعد از ان شبکه خبر برنامه زنده صبح با خبر را اجرا میکردم . برنامه ی۳۰ یا سی هم برنامه زنده بود ، مجله هنر شبکه هفت و اخیرا هم مجله تصویری اب و اتش از شبکه چهار و تازه نفس در شبکه سه .

چقدر در اجراهایتان از نوشته ها استفاده میکنید؟

در حدی که یک چهار چوب به من بدهد . چون خیلی هم نباید به متن تکیه کرد . معمولا مجری خوب باید یک برداشتی از متن داشته باشد و بر اساس فکر خودش ان را جلو ببرد . اینکه مجری بخواهد از روی متن نوشته شده بخواند کار کاملا شکل تصنعی به خود میگیرد . و مخاطب با ان ارتباط نمیگیرد .

خودتان هم این مصنوعی بودن کار را تجربه کردید؟

بله دقیقا. مخاطب این شکل مصنوعی بودن کار را خوب درک میکند و باید ارتباط با مخاطب صمیمانه تر باشد جوری که مردم احساس کنند مجری خیلی خودمانی با انها صحبت میکند .کار خبری و خشک برای مخاطب جذاب نیست .

فکر می کنید مخاطب خودتان را می شناسید؟

من در حوزه های مختلفی کار کردم و سعی کردم در هر حوزه مخاطب خودم را خوب شناسایی کنم . و فکر میکنم که توانستم ، من قبل از اینکه کاری را بگیرم درباره مخاطبم مطالعه میکنم و اگر احساس کنم نمیتوانم کار را قبول نمیکنم .

کدام مخاطب با شما بیشتر ارتباط برقرار کردند؟

برنامه های جدی ام تا حدودی موفق بودند ،اما در برنامه تازه نفس که به صورت انتن زنده است و ان را معمولا به صورت خودمانی اجرا میکنم موفق تر بودم و تصمیم دارم که این ارتباط صمیمانه را در برنامه هایم با مخاطب بیشتر کنم .

خانواده اجرای شما را نقد میکنند؟

من وقتی برنامه را اجرا می کنم کار را با اعضای خانواده تماشا می کنیم و انها مرا نقد می کنند . حتی به طرز نشستنم ، بیانم و لباس هایم گاهی ایراد می گیرند .

اجرای خودتان را دوست دارید؟

گاهی نه . گاهی خودم هم با اجرای خودم ارتباط نمی گیرم. اما از اجرایم در برنامه تازه نفس و انرژیی که به مخاطب می دهم و این فضای رئال تا حدودی راضی هستم . احساس می کنم مخاطب خودش را در این برنامه احساس می کند .

پول خوبی هم برای اجراهایت میگیری؟

)خنده) من خیلی انتخابی کارهایم را جلو می برم و در بحث مالی بد اخلاقم .

جلوی دوربین حرف دلتان را می زنید؟

خیلی اوقات . مثلا در برنامه نگاه یک که خیلی برنامه جدی بود و درباره افزایش قیمت خودرو بود .من یاد این افتادم که بگویم “جاتون خالی من هفته پیش سوار پراید شدم ” و ساختار جدی برنامه شکست و همه لبخند زدند و ادامه برنامه روال راحت تری داشت. یا مثلا در تازه نفس من وسط برنامه گفتم چقدر امسال سریع گذشت و پیام هایی که امده بود نشان می داد مخاطب هم این را دوست دارد . مخاطب خوب می فهمد یک مجری حرفی را که به او تحمیل شده میزند یا از ته دلش صحبت می کند .

خارج از چهار چوب رسانه از ارتباط با مردم چه احساسی دارید؟

من خیلی به رفتارها دقت می کنم گاهی یکی دو ساعت مردم را نگاه می کنم . زندگی را می شود از رفتار مردم شناخت و از آن برای اجرا بازخورد گرفت . می شود دغدغه های مردم را فهمید از نوع رفتارهایشان و این ارتباط در اجراهایم به من کمک می کند .

تا به حال کسی هم در زندگی خصوصیتان سرک کشیده؟

بله. سایتی اخیرا شماره تلفن من رو گذاشته بود و بعد از یکی دو تا برنامه دیدم پیام های زیادی به تلفنم فرستاده می شود .مخاطب های برنامه از جاهای مختلف ایران بودند و مردم هم سوالات عجیب و غریبی می پرسیدند و من هم پیگیری کردم و شماره را برداشتند .

خودتان را با کسی مقایسه می کنید؟

اصلا

حتی در اجرا؟

حتی در اجرا. من برای خودم شخصیت سازی کردم و در اجراهایم خودم هستم حتی شوخی ها و جدی شدن هایم .خیلی با مخاطبم راحت هستم .

این شخصیتی که ساختید چقدر محبوب هست؟

برای مردم قابل تحمل است . ادمی که گه گاه جدی است و در نهایت جدیت لبخند میزنه .

اهل مطالعه هستید؟

باید باشم.

در چه زمینه ای؟

در زمینه های مختلف. مثلا وقتی یک برنامه پزشکی دارم حجم زیادی از مطالب پزشکی را می خوانم. اما معمولا این جور نوشته ها را به نیت فهم و درک عمیق نمی خوانم. بیشتر با مطالعه هم موسیقی گوش می کنم.

مهم ترین عاملی که کمک می کند مخاطب یک مجری را کنار نگذارد؟

اینکه به روز باشد. با اتفاقاتی که برای مردم جامعه اش می افتد هم سو باشد.

آینده را چگونه می بینید؟

خیلی روشن. البته باید آینده را خودمان بسازیم و منتظر کسی نباشیم که کسی بیاید و آینده را بسازد.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
تصاویر جدید و متفاوت پریناز ایزدیار

    پریناز ایزدیار   پریناز ایزدیار دارای تحصیلات لیسانس گرافیک می‌باشد. در سال ۱۳۸۵ برای بازی در فیلم سینمایی یک شهر یک مرد تست بازیگری داد و قبول شد. نام اصلی : پریناز ایزدیار تولد :  ۸ شهریور ۱۳۶۴ محل…

تصاویر جدید پریناز ایزدیار
عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی

امیلی راتاجکوسکی زمینه فعالیت : سینما تولد : ۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏(۲۴ سال) وست‌مینستر ، لندن ، انگلستان ملیت : ایالات متحده آمریکا پیشه: بازیگر و مدل سال‌های فعالیت : ۲۰۰۴ تا اکنون امیلی راتاجکوسکی (به انگلیسی: Emily Ratajkowski) (زاده…

عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی
عکس و بیوگرافی چیستا یثربی

چیستا یثربی بیوگرافی چیستا یثربی چیستا یثربی متولد ۲۷ مهر ۱۳۴۷ ، کارگردان و نویسنده تئاتر و سینما می‌باشد.   زندگی چیستا یثربی چیستا یثربی  فوق لیسانس روانشناسی‌اش را از دانشگاه الزهرا گرفت و در همان دانشگاه نیز به عنوان…

عکس و بیوگرافی چیستا یثربی
جدیدترین عکس های مینا دلشاد

در ادامه جدیدترین و متفاوت ترین عکس های مینا دلشاد را در ادامه مشاهده کنید … عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد عکس های مینا دلشاد…

عکس های مینا دلشاد
عکس و بیوگرافی علی شادمان بازیگر نوجوان ایرانی

علی شادمان نام اصلی : محمد زمینه فعالیت : بازیگر تولد :  ۴ آذر  ۱۳۷۵ ایلام : ایران والدین : دکتر مسعود شادمان،بتول رشنوادی ملیت :  ایرانی سال‌های فعالیت : ۱۳۸۵ تا اکنون   علی شادمان محمدعلی شادمان (زاده: ۱۳۷۵…

عکس و بیوگرافی علی شادمان بازیگر نوجوان ایرانی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت