نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » سلامت جسم » صندلی ها می توانند به ستون فقرات شما آسیب برسانند

صندلی ها می توانند به ستون فقرات شما آسیب برسانندچطور صندلی ها می توانند به ستون فقرات شما آسیب برسانند ؟

فکر می کنید چرا بیشتر مبتلایان به کمردرد را افراد پشت میز نشین و کارمندان ادارات تشکیل می دهند ؟
آیا می دانید صندلی که هم اکنون بر روی آن نشسته اید می تواند به ستون فقرات شما آسیب برساند ؟ فکر می کنید چرا بیشتر مبتلایان به کمردرد را افراد پشت میز نشین و کارمندان ادارات تشکیل می دهند ؟
ستون فقرات دارای چهار انحنای طبیعی است . حفظ این چهار انحنا در هر حالتی از بدن لازم و ضروری است. وقتی از حالت ایستاده به نشسته تغییر وضعیت می دهید انحنای ستون فقرات شما در ناحیه ی کمر و یا به عبارتی گودی کمر صاف می شود و فشار زیادی به ستون فقران کمری ، مهره ها و دیسک ها وارد می شود .
این فشار زیاد در طولانی مدت می تواند به کمردرد و دیسک کمر و دیگر بیماری های ستون فقرات بیانجامد .
روزگاری بیشتر کارهایمان را روی پاهایمان انجام می دادیم و فشار کمی به ستون فقرات وارد می شد اما امروزه درحالی که نشسته ایم تمام کارهایمان را انجام می دهیم . زندگی مدرن امروزی نشستن های طولانی مدت را اجتناب ناپذیر کرده است و بدن انسان برای این همه نشستن ساخته نشده است .
اما برای پیشگیری از کمردرد و فشار وارد بر ستون فقرات باید کمتر بنشینید و در هنگام نشستن از پشتی طبی استفاده کنید . یک پشتی طبی ایده آل می تواند گودی کمر شما را پر کند و مانع از گردش لگن به عقب و صاف شدن انحنای طبیعی ستون فقرات شما گردد .
یک پشتی طبی ایده آل باید به قدری سفت باشد تا مانع گردش لگن به عقب و صاف شدن گودی کمر گردد و به قدری نیز نرم باشد که کاربر احساس آسایش داشته باشد .
یادتان باشد همیشه در هر وضعیتی به انحنای ستون فقرات خود فکر کنید چرا که تغییر وضعیت آن می توانند به ستون فقرات شما آسیب برساند . حتما در محیط کار گه گاهی حرکات کششی انجام دهید و حتما در هنگام نشستن از پشتی طبی استفاده کنید .

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت