زير پوستي هاي شبکه من و تو + عکس | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » جامعه » زیر پوستی های شبکه من و تو + عکس

رها اعتمادی

تاثیر گذاری به وسیله دیپلماسی عمومی، فصل مشترک تمام رسانه های جهان است اما اینکه در پیمودن این مسیر چه میزان اخلاق رسانه ای رعایت شود و یا اینکه حق و باطل با هم مخلوط شود با هم تفاوت های بسیار دارند.
جام فرهنگی؛ رسانه ها نسبت به وقایعی که اتفاق می افتد دو نوع سیاست را دنبال می کنند: ۱٫ سیاست حمایتی و ۲٫ سیاست تخریبی.

دیپلماسی عمومی عنوان اصلی این حوزه‌ در هر دو مورد می باشد. اما با دو رویکرد، که به تشریح آن می پردازیم:

۱٫ سیاست حمایتی: در این قسم از دیپلماسی عمومی علاوه بر ایجاد تفاهم بین دولت‌ها، مثبت‌سازیِ افکار عمومی نسبت به دولت خود یا دولت‌های دیگر موضوعیت پیدا می‌کند.

در این ساز و کار تنها هدف، بازسازی رابطه و ایجاد وجه‌ مثبت در نظر مردمان است آن هم به هر وسیله‌ای. در این روند می‌توان صدق و کذب و حق و باطل را درآمیخت و برای دست‌یابی به هدف وسیله را توجیه کرد و برای چند صباحی، عموماً طول عمر یک دولت، با مردم به گونه‌ای تعامل کرد تا به آن دولت، امید ببندند.

۲٫ سیاست تخریبی: در این قسم از دیپلماسی عمومی همانطور که از نام آن پیداست تخریب رابطه مردم با دولت، فضاسازی منفی، سانسور و یا کم جلوه دادن پیشرفت ها و بزرگ کردن کمبودها دنبال می شود البته شاه بیت این سیاست ایجاد روحیه یأس نسبت به وضع موجود و ترسیم آینده تیره و تار برای ادامه روند حاضر مورد نظر می باشد.

برخی از این رسانه ها کاملا ناشیانه این سیاست را دنبال می کنند به نحوی که به راحتی می توان آنرا تشخیص داد اما برخی دیگر بسیار موزیانه و غیر مستقیم جلو می روند که در رأس آن، رسانه های کشور استعمار پیر یعنی انگلستان است.

اما آنچه که بازی رسانه ها با واقعیت را نمایان می سازد بررسی شیوه های رسیدن به این هدف است. برای باز کردن مطلب زمان زیادی نیاز است که از حوصله خواننده ها خارج است اما برای روشن شدن آن تنها یک برنامه از شبکه انگلیسی من و تو را با زبانی ساده گزارش می کنیم:

شبکه من و تو

در ابتدای یکی از برنامه های شبکه من و تو، گزارشی از تیم پزشکی یکی از بیمارستان های انگلیس پخش می شود که توانستند با موفقیت دوقلویی را چند ماه زودتر از زمان مقرر سالم به دنیا آورند و تصاویری با یک آهنگ جذاب در همین رابطه پخش می شود، مجری هم می گوید که این حاصل تبهر و توان بالای پزشکان انگلیسی است.

گفتنی است در حالی شبکه من و تو از این موفقیت پزشکان انگلیسی تعریف می کند که تا به حال حتی یک گزارش هم از پیشرفت های خیره کننده پزشکان ایرانی پخش نکرده است!

بعد از این دستاورد انگلیسی! گزارشی از ایران پخش می شود که شبکه من و تو مدعی می شود یکی از ایرانیان آنرا فرستاده است! تا هم کار خود را مستند جلوه دهد و هم اینکه اگر مشکلی مثل کاذب بودن در گزارش بود به پای آن نوشته نشود و دست آخر هم اینکه بگوید ما ارتباط متقابل با مردم ایران داریم و آنها را تحویل می گیریم.

اما موضوع گزارش چیست؟ اعتراض حدود ۱۰ – ۱۵ نفر از کارگران یکی از کارخانه های یک شهر کوچک می باشد که برای هر کشوری در طول هفته دهها بار اتفاق می افتد مجری برنامه بعد از گزارش، با حالتی که حزن از آن می بارد به مقابل دوربین می رود و دعا می کند ای کاش بالاخره این مشکلات در ایران پایان یابد و مردم از این بدبختی و مصیبت نجات پیدا کنند! (دقت کنید که مجری یک مشکل در گوشه ای از کشور را تبدیل کرد به بدبختی و مصیبت تمام مردم ایران!!!)

اما در ادامه گزارش دیگری پخش می شود از متروی انگلیس به مناسبت سالگرد تاسیس مترو در این کشور. جالب است طوری این گزارش را جذاب جلوه می دهند که خود انگلیسی ها هم اگر ببینند باورشان نمی شود که چنین جاهای جذابی هم داشته اند و از آن بی خبر بوده اند.

با این اوصاف شبکه انگلیسی من و تو همواره سکوت معناداری درباره مشکلات اتخاذ می کند.

به عنوان نمونه موسسه تحقیقات ملی انگلیس(IFS)، به تازگی اعلام کرد: “‌چیزی در حدود دو میلیون و ۸۰۰ هزار کودک انگلیسی معادل ۲۱٫۱ درصد کودکان این کشور در فقر مطلق زندگی می‌کنند که با توجه به سیاست‌های ریاضت اقتصادی دولت کامرون این رقم تا سال ۲۰۲۰ (۱۳۹۹ ش) به سه میلیون و ۱۰۰ هزار کودک افزایش می‌یابد، این وضعیت یک ‘رسوایی ملی’ برای انگلیس است.”

همانطور که در این نمونه مشاهده می کنید بزرگ نمایی نکات مثبت دولت انگلیس و بطور کلی دولت های غربی و در مقابل سکوت در برابر پیشرفت های ایران و برجسته کردن نواقص با زیرکی هرچه تمام دنبال می شود.

جالب است که بارها و بارها مخاطبین شبکه به این روند که در دیگر برنامه ها هم پیگیری می شود اعتراض کرده اند و پاسخی که شبکه به مخاطبین خود داده این است که اشکالات و نواقص دیگر کشورها به ما ربطی ندارد حال آنکه اگر اخبار دیگر کشورها به ما ربطی نداشته باشد طبیعتا نباید خوبی ها و پیشرفت های آنها هم به تصویر درآید.

درطرف دیگر وقتی مردم می خواهند پیشرفت های کشورشان هم به نمایش درآید تنها به پخش چند تصویر از مناظر طبیعی ایران بسنده می کنند که این هم هیچ ارتباطی به مردم، حکومت ایران نداشته و پیشرفت های کشور ندارد.

در همین راستا آمریکایی ها یک ضرب المثل را سرلوحه دیپلماسی عمومی خود قرار داده اند که به خوبی هدف آنها از اقدامات رسانه ای را روشن می کند: آنها می‌گویند “با شناختن ما، ما را دوست خواهید داشت”

بعید نیست تلاش های شبکه من و تو ( رسانه ی دولت انگلیس ) هم بر اساس همین فرمول و فرمول های مشابه باشد تا شاید با اینکار مخاطبین را نسبت به پیشرفت های ایران بدبین، و نسبت به غرب خوش بین کنند. غافل از اینکه بینش عمیق و تیزبینی ملت مسلمان ایران تمام معادلات رسانه ای موجود را به هم زده است.

تاریخ: ۰۹ اسفند ۱۳۹۱
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: جامعه
محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
شرایط جیب شما تا تحویل سال ۹۵!

مراقب پول خود باشید ، هم لذت ببرید و هم حواس تان به ته مانده ی جیب تان باشد تا بعدا پشیمان نشوید… وقتی که برف های زمستان یواش یواش شروع به آب شدن کرد. آدم می فهمد که زمان…

جیب شما تا تحویل سال!
رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار!

رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار! روز دوشنبه در دانشگاه آریزونا، یک عده از مردان به کفش های پاشنه دار در خیابان حرکت کردند. هدف از این کار اجباری برای دانشجویان افسری افزایش آگاهی از موضوع آزار جنسی…

رژه سربازان آمریکایی با کفش های پاشنه دار!
یک ایرانی رکورددار سرعت آرایش مردانه در کتاب گینس

جوان هنرمند مازندرانی در روزهای آینده به ثبت رکورد سرعت در آرایش مردانه در کتاب گینس می‌اندیشد. سید عابد جعفری هنرمند مازندرانی در گفت‌وگو با فارس در بابل اظهار کرد: مدت ۱۸ سال در عرصه هنری در رشته آرایشگری مردانه…

سید عابد جعفری
فروش عروسک های میلیونی در تهران

اگر در طول خیابان میرزای شیرازی تهران راه بروید، متوجه می‌شوید این خیابان محل عرضه‌ عروسک و اسباب‌بازی‌های متنوعی است. همه نوع اسباب‌بازی در این بازار عرضه می‌شود؛ از ‌ماشین‌های کوچک گرفته تا عروسک‌های بزرگ گران‌قیمت. ولی به طور کلی…

1006_195
تعطیلات رسمی سال ۹۴+تقویم

بسیاری از افراد سوالاتی درباره تقویم سال ۹۴ در ذهنشان دارند که شاید هنوز به جواب دقیقی نرسیده اند و خیلی علاقه مند به دانستن تعداد روزهای تعطیل سال آینده می باشند چراکه باید برای مسافرت های تابستانی به فکر…

تقویم سال94 +تعطیلات رسمی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت