مرتبط با این مطلب

افتادگى شانه یک نشانگان دردناک است (مشابه فیبرومیالژی) که در اثر تحت فشار قرار گرفتن اعصاب و عروق خونى بین گردن و شانه ایحاد مى‌شود. این عارضه به نشانگان خروجى قفسهٔ سینه نیز معروف است. علل این عارضه عبارتند از: افتادگى شانه به‌علت وضعیت نامناسب، سنگینى پستان‌ها، قرار دادن بازو روى سر هنگام خواب (به آن فلج شب شنبه مى‌گویند)، و وضعیت نامناسب هنگام کار. حمل کوله‌پشتى سنگین یا بار روى شانه‌ها نیز مى‌تواند باعث بروز این نشانگان شود. شایع‌ترین علائم عبارتند از احساس درد در شانه‌ها و بازوها، کرختى و گزگز در دست‌ها و انگشتان.

افتادگی شانه

افتادگی شانه

درمان:

بهترین درمان پیشگیرى است. سعى کنید شرایط یا فعالیت‌هائى را که موجب درد مى‌شوند شناسائى کنید و از آنها بپرهیزید. خانم‌هائى که پستان‌هاى بزرگى دارند با پوشیدن سینه‌بندهاى نگهدارنده تسکین مى‌یابند.

تاریخ: ۲۸ دی ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت