آیین همسرداری | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

می خواهید همسرتات را تغییر دهیدروانشناس‌ها می‌گویند نمی‌شود از هیچ زن و مردی، انتظار ساکن بودن و تغییر نکردن را داشت، اما از نظر آنها بعضی تغییرات اگر اتفاق نیفتند پایه‌های زندگی را می‌لرزانند و بعضی دیگر ناگزیر به رخ دادن هستند. ما به شما خواهیم گفت که کجا باید تغییر کنید و کجا باید خودتان بمانید.

نباید

از او مرد دیگری بسازید

اگر می‌خواهید زندگی‌تان دوام داشته باشد و تغییرات به رابطه شما آسیبی نزند، باید خیال تغییر در مورد اصل‌های اساسی که به‌خاطرشان یکدیگر را انتخاب کرده‌اید را از سرتان بیرون کنید. اگر به‌خاطر پر تلاش بودن و اجتماعی بودن‌تان انتخاب شده باشید، احتمالا خانه‌نشینی و گوشه‌گیر شدن‌تان می‌تواند به رابطه شما آسیب بزند. اما تنها تغییر کردن‌های شما نیست که می‌تواند گاهی خطرساز باشد. تلاش شما برای تغییر دادن شریک زندگی‌تان هم گاهی می‌تواند زندگی تان را به خطر بیندازد.

تصور نکنید مردی که برای زندگی مشترک انتخاب می‌کنید، مثل مومی در دستان شماست و می‌توانید با خیال راحت بعد از ازدواج از او فرد دیگری بسازید. شما با همان مردی زندگی خواهید کرد که حالا در مقابل‌تان است. پس اگر به انگیزه تغییر دادنش بله را گفته‌اید، برای‌تان متاسفیم.

نباید

کسانی که خوش‌تان نمی‌آید را خط بزنید

از آدم‌های گوشه‌گیر خوش‌تان نمی‌آید و دوست دارید با آدم‌های اجتماعی و شاد رفت و آمد کنید؟ میانه‌ای با آدم‌های حساس ندارید و از کسانی که گله می‌کنند فاصله می‌گیرید؟ برای‌تان خبر خوبی نداریم! شما بعد از امضا کردن قرارداد ازدواج‌تان، چاره‌ای جز ساختن یا حتی رک‌تر بگوییم، تحمل این آدم‌ها نخواهید داشت. تا قبل از ازدواج، می‌توانید گروه دوستانتان را با آزادی بیشتری انتخاب کنید و با هر که نمی‌خواهید، قطع ارتباط کنید اما با شروع یک زندگی مشترک، دیگر نظر شما در مورد یک فرد، تنها عامل تعیین‌کننده نخواهد بود. شما وارد یک خانواده تازه می‌شوید و با دوستان و وابستگان همسرتان آشنا می‌شوید.

افرادی که شاید همه‌شان را دوست نداشته باشید و از بودن در کنار تک تک‌شان لذت نبرید. اگر خواهر شوهری گوشه‌گیر و افسرده دارید، مجبورید به‌خاطر همسرتان گاهی با او هم وقت بگذرانید و نمی‌توانید ارتباط‌تان را با مادر شوهرتان به‌خاطر اینکه گاهی حساسیت به خرج می‌دهد و گله می‌کند، قطع کنید. تنها کاری که می‌توانید بکنید، این است که به آدم‌ها خود واقعی‌تان را نشان دهید و برای پذیرش این خود به آنها کمک کنید و البته حد تعادل را در رابطه‌تان رعایت کنید و به کسانی که آرامش بیشتری به شما می‌دهند نزدیک‌تر شوید و با آنهایی که ممکن است به شما یا زندگی‌تان آسیب بزنند، با احتیاط بیشتری مراوده داشته باشید. مطمئن باشید زمان خیلی چیزها را بهتر می‌کند اما رفتار صفر و صدی در رابطه با آدم‌های زندگی همسرتان تنها به زندگی مشترک شما آسیب می‌زند.

نباید

مثل قبل وقت بگذرانید

شما هر پنجشنبه تنیس تمرین می‌کردید و هر جمعه با دوستان‌تان به استخر می‌رفتید؟ نمی‌خواهیم بگوییم بعد از ازدواج باید همه این تفریح‌ها و برنامه‌ها را لغو کنید اما باید شرایط زندگی‌تان را هم کمی در نظر بگیرید. اگر تمام هفته تا ساعت ۷ شب مشغول کار هستید، نمی‌توانید تنها روزی که فرصت وقت‌گذرانی با همسرتان را دارید به استخر، تنیس و کلاس زبان اختصاص دهید. اگر می‌خواهید به همه برنامه‌های شخصی‌تان برسید، باید کمی به خودتان سختی بدهید و آنها را در روزهای مختلف هفته جا دهید.

از طرف دیگر باید همسری انتخاب کنید که او هم اهل چنین برنامه‌هایی برای خودش باشد و در فرصتی که شما مشغول والیبال کردن با دوستان‌تان هستید، او هم تنها نماند و با رفقایش فیلم ببیند و گپ بزند. اما اگر چنین شرایطی ندارید، همسرتان را به گوشه‌گیر بودن و خلل وارد کردن در برنامه‌های‌تان متهم نکنید. این خود شما بودید که چنین فردی را انتخاب کردید و حالا مجبورید به‌خاطر کنار آمدن با او از برخی دلخوشی‌های‌تان بگذرید.

نباید

مثل قبل دست به جیب باشید

تغییراتی که باید بعد از ازدواج در زندگی‌تان اعمال کنید، تنها به شیوه انتخاب دوستان و معاشرت‌های‌تان محدود نمی‌شود. شاید شما پیش از ازدواج زندگی مرفهی داشته‌اید یا اینکه لااقل، بدون فکر کردن به خیلی چیزها پول‌های‌تان را خرج می‌کردید، اما بعد از شروع زندگی مشترک اوضاع‌تان فرق خواهد کرد. باید بپذیرید که اعمال تغییر در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی، اصلی است که بعد از ازدواج حتما باید آن را رعایت کنید.

اگر پذیرفته‌اید که چالش‌های زندگی را در کنار همسرتان تحمل کنید، نمی‌توانید سهم‌تان را در تحمل چالش‌های مالی نادیده بگیرید. ممکن است با همسرتان در مورد درآمدهای مشترک و شیوه هزینه کردن‌شان توافق‌هایی کرده باشید اما بعید است که با شرایط امروزی جامعه، در توافق شما صددرصد بار اقتصادی زندگی برعهده همسرتان باشد و شما تنها مصرف کننده‌ای باشید که بدون توجه به داشته‌های او دوست دارید مانند قبل زندگی کنید.

حتی اگر پولی از جیب شما کمک خرج خانه مشترک‌تان نشود، ممکن است مجبور شوید گاهی خواسته‌های‌تان را تعدیل کنید و تا فراهم شدن شرایط، انتظار رسیدن به آنها را بکشید. یک زندگی جدید، به نوع تازه‌ای از مسوولیت‌پذیری نیاز دارد و اگر احساس می‌کنید برای پذیرش چنین مسوولیت‌هایی آماده نیستید یا آن را وظیفه دیگری می‌دانید، حالا حالا‌ها برای ازدواج برنامه‌ریزی نکنید. اما دست روی دست نگذارید روی خودتان کار کنید و از تجربه افراد موفق استفاده کنید.

نباید

به تنهایی قانون وضع کنید

نمی‌خواهید هیچ وقت بچه‌دار شوید و میانه‌ای با بچه‌ها ندارید؟ حتما می‌دانید که نباید چنین موضوعی را بعد از ازدواج طرح کنید. اگر چنین عقاید سفت و سختی در مورد موضوعات مختلفی که بعد از ازدواج ضرورت‌شان احساس می‌شود دارید، حتما باید قبل از شروع زندگی مشترک و در دوران نامزدی در موردشان با همسر آینده‌تان صحبت کنید. اگر سر سری و کوتاه توضیح دهید، ممکن است او امیدوارانه به فکر تغییر دادن نظر شما بیفتد، پس با شفافیت و قاطع مواضع‌تان را برایش روشن کنید. هرگز تصور نکنید شما تنها تصمیم‌گیرنده زندگی هستید و می‌توانید به تنهایی برای زندگی مشترک‌تان قانون وضع کنید. درست از لحظه‌ای که حلقه ازدواج را به دست می‌کنید، باید از موضوعات اقتصادی گرفته، تا محل زندگی و زمان صاحب فرزند شدن، در مورد همه با همسرتان صحبت کنید و بعد از رسیدن به دیدگاهی مشترک تصمیم بگیرید.

نباید

هر وقت دل‌تان خواست تلویزیون را خاموش کنید

شما اهل سر و صدا نیستید و میانه‌ای با تلویزیون ندارید یا اینکه طرفدار برنامه‌های شاد هستید و از اخبار شنیدن خوش‌تان نمی‌آید؟ حتی اگر چنین باشد، بعد از ازدواج مجبور به تحمل صدای تلویزیون یا گوش دادن به اخبار خواهید بود. نباید فراموش کنید که شما تنها ساکن خانه‌تان نیستید و تنها کسی نیستید که در مورد تماشای برنامه‌ها تصمیم می‌گیرد. حتی اگر از فوتبال دیدن بیزار باشید، حق ندارید مانع تماشای رقابت حساسی شوید که همسرتان مدت‌ها برای دیدنش برنامه‌ریزی کرده است.

اگر کمی صبور باشید و خیلی سخت نگیرید، بعد از مدتی علایق هر دوی شما شبیه هم خواهد شد و جز در مواردی بر سر دیدن برنامه‌ها اختلاف نظر نخواهید داشت اما اگر بخواهید حرف حرف شما باشد و کار خودتان را بکنید، چنین اشتراکی هیچ وقت حاصل نمی‌شود.

شاید به نظرتان تا این اندازه مهم و تاثیر گذار نباشد اما باور کنید اگر بعد از ازدواج به این دسته از علایق ظاهرا کوچک همسرتان‌اهمیت ندهید، انگار به هیچ یک از خواسته‌های بزرگش توجهی نکرده‌اید. پس هوشیار و مراقب باشید تا به خاطر نادیده‌ گرفتن یک موضوع به این سادگی زندگی و رابطه‌تان را دستخوش بحران قرار ندهید.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
تا چه حد باید به حرف‌های همسرمان گوش دهیم؟

گوش دادن به صحبت‌های همسرتان خیلی از اختلافات شما را حل می‌کند. بعد از سال‌ها تجربه در زمینه مسایل زناشویی و حل اختلافات آن‌ها و حتی آماده‌سازی زوج‌های جوان برای یک زندگی مشترک، به این نتیجه رسیدم که مشکل اساسی…

تا چه حد بايد به حرف‌هاي همسرمان گوش دهيم؟
۵ قانون برای داشتن بحثی سالم با شریک زندگی

متخصصان ازدواج و عشق بر این باورند که کمی مباحثه بین زوج‌ها، مادامی که به درستی پیش برود، حتی مفید نیز می‌تواند باشد.   مهم نیست چند سال است یکدیگر را می‌شناسید، چند سال است که ازدواج کرده‌اید یا چقدر…

۵ قانون برای داشتن بحثی سالم با شریک زندگی
ازدواج مجدد با همسر قبلی

“من و همسرم بعد از شش سال زندگی مشترک از هم جدا شدیم ولی بعد از یک ماه رابطه تلفنی را با هم شروع کردیم و هردو پشیمان هستیم و میخواهیم برگردیم، ولی چند تا مشکل پیش رویمان است. مشکل…

ازدواج مجدد با همسر قبلی
ازدواج اینترنتی صحیح میباشد یاخیر؟

از چهره گل انداخته داماد و تعارف سینی چای عروس بگیر تا به امروز ؛که موضوع شکل دیگری پیدا کرده است و ازدواج های سنتی تا حدی جای خود را به مدل های  جدید آشنایی داده است و صد  البته…

ازدواج اینترنتی صحیح میباشد یاخیر؟
در دعواهای زن و شوهری نبازید!

همه چیز از یک تفاوت اساسی شروع می‌شود. از اینکه شما و همسرتان در دو دنیای متفاوت پرورش یافته‌اید و به همین دلیل دنیا را به شیوه‌های متفاوتی می‌بینید؛ شیوه‌هایی که باعث می‌شود تحلیل شما از واقعیت‌ها و نحوه مواجهه‌تان…

در دعواهاي زن و شوهري نبازيد!

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت