مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه بستنی پنیر خامه ای
طرز تهیه بستنی پنیر خامه ای

طرز تهیه بستنی پنیر خامه ای

مواد لازم:

خامه: ۲۵۰ میلیلیتر(یک پیمانه)
زرده تخم مرغ: چهار عدد
شکر: ۱۵۰ گرم (پیمانه)
پنیر خامه ای: ۳۰۰ گرم (پیمانه)
شکلات سفید: ۱۵۰ گرم

ابتدا زرده‌های تخم‌مرغ و شکر را با سرعت بالا با همزن می‌زنیم تا رنگ آن روشن و کش‌دار شود.سپس خامه را روی حرارت قرار داده تا شروع به جوش ریز کند،و از روی حرارت برداشته به مخلوط زرده‌های تخم‌مرغ اضافه کرده و هم می‌زنیم.حال مواد را به ظرفی که خامه را گرم کرده بودیم، منتقل کرده و روی حرارت ملایم قرار می‌دهیم، مرتب هم می‌زنیم تا غلظت پیدا کند و به پشت قاشق بچسبد، و از روی حرارت برداشته و به مدت ۳۰ دقیقه می‌گذاریم تا خنک شود.

در این مرحله پنیر خامه‌ای را با همزن می‌زنیم تا یک‌دست شود، سپس شکلات ذوب شده را به آن اضافه کرده و هم می‌زنیم. مخلوط پنیر خامه‌ای را به مواد بالا (زرده و خامه) اضافه کرده و هم می‌زنیم تا خوب با هم مخلوط شوند. مواد را در ظرف مناسبی ریخته و در فریزر قرار می‌دهیم تا سفت شود، بعد در ظرف دلخواه سرو می‌کنیم.

نکته ها:

میتوانید همه مواد را در دستگاه بستنی ساز بریزید تا سفت شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت