مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه شیرینی گربیچ

 

طرز تهیه شیرینی گربیچ

طرز تهیه شیرینی گربیچ

مواد لازم:

آرد سبوس دار: دو پیمانه
آرد سفید: یک پیمانه
آب: نصف پیمانه
روغن مایع: یک پیمانه
مهلب: یک قاشق چایخوری
دارچین: دو قاشق چایخوری
رازیانه: یک قاشق چایخوری
جوش شیرین: یک قاشق چـایخوری
پودر شــکر: سه قاشق سوپخوری

مواد لازم میانی
پودر شکر: دو قاشق سوپخوری
گردوی ریز خرد شده: نصف پیمانه

برای تهیه این شیرینی ترکیه ای ابتدا تمام مواد خشک را بجز پودر شکر با هم مخلوط می‌کنیم. مخلوط آب و روغن را کم‌کم به مواد خشک اضافه کرده و شروع به ورز دادن می‌کنیم تا خمیری صاف و یک‌ دست حاصل شود. از خمیر به اندازه نارنگی کوچک برداشته و با دست به شکل گرد باز می‌کنیم.سپس وسط خمیر یک قاشق مرباخوری از مخلوط مواد میانی را قرار می‌دهیم، لبه‌های خمیر را به هم می‌چسبانیم و خمیر را به صورت پشت و رو در قالب چوبی قرار می‌دهیم. خمیر را از قالب چوبی در آورده و در سینی فر چرب شده می‌گذاریم. سپس سینی را در فری که از قبل با حرارت ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد گرم کرده‌ایم، قرار می‌دهیم. این شیرینی ظرف مدت ۲۵-۲۰ دقیقه آماده می‌شود. پس از خارج کردن شیرینی از فر روی آنها پودر شکر می‌پاشیم.

نکته ها:
مهلب پودر زردی است که دارای عطر خوبی بوده و در عطاری ها به فروش می رسد. در صورت در دسترس نبودن می توانید از بیکینگ پودر استفاده کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت