مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه رز خرمایی
طرز تهیه رز خرمایی

طرز تهیه رز خرمایی

مواد لازم برای ۲۰ عدد:

آرد: ۴۰۰ گرم
خمیرمایه: یک و نیم قاشق مرباخوری
شکر: ۸۰ گرم
روغن مایع: ۸۰ گرم
شیر: نصف پیمانه (۱۰۰ میلیلیتر)
نمک: یک قاشق مرباخوری
تخم مرغ: دو عدد
زرده تخم مرغ: یک عدد
زغفـران دم کـرده: به میزان لازم

مواد میانی
خرما: ۳۰۰ گرم
آب: پیمانه
هل: یک قاشق غذاخوری

دارچین: یک و نیم قاشق غذاخوری

 

ابتدا شیر را ولرم کرده، همراه یک قاشق غذاخوری شکر و خمیرمایه مخلوط می‌کنیم و به مدت ۱۰ دقیقه می‌گذاریم تا عمل بیاید. تخم مرغ‌ها را همراه بقیه شکر و روغن مایع داخل ظرف ریخته و خمیرمایه عمل آمده را به آن اضافه می‌کنیم.سپس نمک را به مواد افزوده، سپس آرد را به تدریج به مواد اضافه می‌کنیم تا حدی که خمیر به دست نچسبد و خمیر لطیفی حاصل شود.حال ظرفی را که گنجایش حجم دو برابر خمیر را داشته باشد، چرب کرده و خمیر را داخل آن می‌ریزیم. روی ظرف را با نایلون پوشانده و به مدت یک و نیم تا دو ساعت و تا زمانی که خمیر دوبرابر شود به آن استراحت می‌دهیم. از خمیر دایره‌های کوچک به اندازه گردو جدا کرده و با دست به شکل دلخواه فرم داده، وسط آن را کمی باز گذاشته و از مخلوط خرما وسط خمیرها می‌گذاریم. زرده تخم مرغ را همراه کمی زعفران مخلوط کرده و با یک برس روی خمیرهای آماده شده می‌مالیم.در این مرحله رزهای خرمایی را درون سینی فر چیده و سینی را به مدت ۲۰ دقیقه در طبقه وسط فر با دمای ۱۸۰ درجه سانتی‌گراد قرار می‌دهیم تا آماده شوند.

طرز تهیه مواد میانی

هسته خرماها را گرفته و پوست آنها را نیز جدا می‌کنیم. خرماها را همراه با آب روی شعله گاز گذاشته تا آب آنها کشیده شده و نرم شوند. وقتی که خرماها یک‌دست شد، شعله را خاموش کرده، دارچین و هل را به آن می‌افزاییم.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت