مرتبط با این مطلب
طرز تهیه کیک تمشک

طرز تهیه کیک تمشک

مواد لازم:

کره نرم شده۴ قاشق غذاخوری(۴۰۰ کالری)

آرد الک شده۱ پیمانه(۶۸۰ کالری)

نمکبه میزان لازم(۰ کالری)

تمشک۵۰۰ گرم(۳۰۰ کالری)

شیر۴ پیمانه(۴۴۰ کالری)

زرده تخم مرغ۱۰ عدد(۵۰۰ کالری)

تخم مرغ۴ عدد(۲۸۰ کالری)

شکر۱ و ۲/۳ پیمانه(۱۳۰۰ کالری)

شربت آلبالو۵ قاشق سوپخوری(۱۷۰ کالری)

خامه سفت۱ پیمانه(۸۲۰ کالری)

پودر ژلاتین بدون طعم۱ قاشق غذاخوری(۲۰ کالری)

وانیل۲ قاشق چایخوری(۰ کالری)

آرد ذرت۳ قاشق غذاخوری(۶۰ کالری)

مجموع کالری۴۹۷۰

 فر را بر روی دمای ۴۲۵ درجه فارنهایت (۲۲۰ درجه سانتیگراد) تنظیم کنید.کف سینی فر را با کره چرب کنید و ۲-۳ قاشق غذاخوری آرد بپاشید.در یک کاسه، آرد و نمک را الک کنید تخم مرغ را در یک کاسه بشکنید و تخم مرغ ها را بزنید.سپس شکر را نیز اضافه کنید و با استفاده از یک همزن برقی به مدت ۵ دقیقه خوب هم بزنید.حال یک سوم ازمخلوط آرد و نمک را به تخم مرغ ها کم کم اضافه کنید و خوب مخلوط کنید.مخلوط آرد و تخم مرغ را در سینی فر بریزید و به مدت ۲۰-۲۵ دقیقه یا تا زمانی که کیک پخته شود در فر قرار دهید.کیک را از فر خارج نموده و بگذارید ککمی خنک شود. سپس آن را به دو نیمه تقسیم کنید.یک نیمه کیک را در یک تابه قرار دهید و روی آن ۱ قاشق سوپخوری شربت آلبالو بریزید.

در این مرحله به اندازه ۳/۴ از تمشک را درون مخلوط کن بریزید تا له شوند و دانه های آن جا شوند. سپس آن را صاف کنید (از دانه هایش جدا کنید).یک قاشق سوپخوری دیگر از شربت را با ۱/۲ پیمانه شکر خوب مخلوط کنید تا زمانی که فرم بگیرد. تمشک را به شکر اضافه کنید.مخلوط شکر را در یک تابه بریزید و روی حرارت قرار دهید و وانیل را اضافه کنید و بگذارید تا بجوش آید. آن را ۱۰ تا ۱۵ دقیقه روی حرارت قرار دهید.شیر را به مخلوط شکر اضافه کنید.در یک کاسه، زرده های تخم مرغ را خوب بزنید و با آرد ذرت مخلوط کنید. شیر داغ را به مخلوط کاسه اضافه کنید و تا زمانی که با هم مخلوط شوند، هم یزنید.مخلوط را به تابه برگردانید و حرارت را متوسط کنید. مخلوط را در دو کاسه جدا بریزید.در یکی از کاسه ها، ۲ قاشق سوپخوری شربت بریزید. آن را برای روی کیک نگه دارید.ژلاتین را در یک قابلمه کوچک روی حرارت در ۴ قاشق غذاخوری آب به مدت ۵ دقیقه حل کنید. آن را به کاسه مخلوط شکر و تمشک اضافه کنید.این کاسه را در یک قابلمه ای که درون آن آب سرد است، قرار دهید و هم بزنید تا غلیظ شود.کاسه را از آب خارج کنید و خامه سفت را اضافه کنید و خوب مخلوط نمایید.به اندازه ۳/۴ آن را به صورت قطور بر روی نیمه کیک که از قبل آماده نموده بودید، بریزید.آخرین قاشق باقیمانده شربت را روی دومین نیمه کیک بمالید و بر روی نیمه اول بگذارید. کمی دو نیمه کیک را بر روی هم فشار دهید تا دو نیمه به هم بچسبند.روی کیک را با باقیمانده خامه بپوشانید و با تمشک های باقیمانده، روی آن را تزئین کنیدروی کیک را بپوشانید و در یخچال قرار دهید.

 

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت