عامل اصلی التهاب بازار خودرو | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » قیمت ها » قیمت خودرو » عامل اصلی التهاب بازار خودرو

گرانی خودرو

تاکنون نه تنها یک ریال از تسهیلات بانکی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی مصوبه کارگروه حمایت از تولید به خودرو سازان پرداخت نشده ، بلکه حتی هیچ گونه ارز مبادله ای به خودرو سازان تخصیص نیافته و خودرو سازان برای تامین و تدارک تولید از ارز آزاد استفاده کرده اند .
به گزارش افکار به نقل از خبر گزاری آریا – مشاور انجمن خودرو سازان ، مقصر اصلی التهاب بازار خودرو را نگاه بازرگانی حاکم بر صنعت خودرو کشور و روند غلط قیمت گذاری محصولات توسط سازمان حمایت از مصرف کنتده و تولید کننده دانست .

داوود میرخانی رشتی با بیان این مطلب گفت : روند غلط قیمت گذاری توسط سازمان حمایت ، یعنی فروش محصولات به قیمت چند میلیونی زیر قیمت تمام شده ، باعث زیان انباشته ده ماهه شرکت های خودرو سازشد که پیش بینی این زیان تا پایان سال جاری ۳۵۵۷ میلیارد تومان بود.

وی تاکیدکرد : وقتی خودرو سازان طبق نص صریح قانون برنامه پنجم توسعه ، خواهان دریافت ضرر و زیان ناشی از این سیاست غلط شدند، دولت مجوز فروش به قیمت تمام شده با ارزمبادله ای با سود متعارف ، متناسب با قیمت حاشیه بازار را صادر کرد به این شرط که مابه التفاوت دومبلغ محاسباتی و حاشیه بازار به خزانه دولت واریزشود.

میرخانی خاطر نشان ساخت : این درحالی است تاکنون نه تنها یک ریال از تسهیلات بانکی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی مصوبه کارگروه حمایت از تولید به خودرو سازان پرداخت نشده ، بلکه حتی هیچ گونه ارز مبادله ای به خودرو سازان تخصیص نیافته و خودرو سازان برای تامین و تدارک تولید از ارز آزاد استفاده کرده اند .

مشاور انجمن خودرو سازان با اشاره به از جمله شروط مصوبه مزبور ، افزایش تیراژ تولید است ، خاطر نشان ساخت : با توجه به کمبود نقدینگی و عدم تخصیص ارزمبادله ای معلوم نیست خودرو سازان با چه ترفندی می خواهند تیراژ تولید را افزایش دهند .

وی تاکیدکرد : مسئولین فراموش کرده اند ، یک سال پیش به دودولیل کمبود شدید نقدینگی و عدم تخیصص ارزبه خودرو سازان ، تیراژ تولید ۵۰ درصد کاهش یافت.

میرخانی اتمام حجت وزیر صنعت ، معدن و تجارت به خودرو سازان را غیر منصفانه خواند و اظهارداشت : خودرو سازان عامل التهاب بازار خودرو کشور نیستندبلکه دو تا سه برابر شدن قیمت محصولات صنایع دیگر تحت پوشش این وزارتخانه به التهاب بازار خودرو دامن زده اند.

وی تصریح کرد : تمامی کالاهای مایحتاج عمومی و محصولات تولیدی شرکت های تحت پوشش وزارتخانه که مواد اولیه صنعت خودرو را تامین می کند تورم ۲۰۰ درصدی را تجربه کرده اند و چرا فقط وزیر صنعت ، معدن و تجارت اتمام حجت به خودرو سازان داده است ؟

میرخانی درپایان تاکید کرد: دل بستن مسئولین به قیمت های جدید به عنوان اهرم افزایش تیراژ تولید بسیار نامعقول است زیرا تامین کننده کمبود نقدینگی ۲۰۰۰ میلیارد تومانی نخواهد بود.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
آخرین قیمت خودروها در مناطق آزاد ایران

آخرین قیمت خودروها در مناطق آزاد ایران در ادامه جدولی از آخرین قیمت خودروها در مناطق آزاد ایران گردآوری شده است. تمامی این قیمت ها توسط مسئولین خودرو در کشورمان ایران تعیین شده است.

آخرین قیمت خودروها در مناطق آزاد ایران
کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای ایرانی جدیدترین خبر از دنیای خودرو است. در روزهای اخیر به دلیل مثبت شدن نتیجه مذاکرات ۱+۵ ماشین های داخلی و وارداتی افت…

کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی
قیمت خودرو کاهش یافت!

رییس اتحادیه نمایشگاه‌داران و فروشندگان خودروی کشور از کاهش قیمت خودروهای داخلی و خارجی در هفته گذشته خبر داد. حسن زمانی افشار در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد:‌ در هفته‌ای که گذشت قیمت خودروهای داخلی و خارجی در مقایسه با…

خودرو
رشد دوباره واردات خودرو!

واردات انواع خودروی سواری در حالی در نخستین ماه سال جاری با کاهش شدید ۶۸ درصدی مواجه شد که در ماه اردیبهشت نه تنها این کاهش جبران شد، بلکه واردات خودرو شش درصد افزایش یافت. به گزارش افکارنیوز، در اردیبهشت…

واردات خودرو
قیمت‌ خودروهای پرتیراژ داخلی

به نظر می‌رسد ادامه یافتن انتظارات مردم برای کاهش قیمت‌ها و همچنین مضاعف شدن رکود بازار در تعطیلات نوروزی موجب کاهش بیشتر قیمت‌ها شده است. در این میان بسیاری از مصرف‌کنندگان نیز همچنان در انتظار محقق شدن مصوبه قیمت‌گذاری شورای…

قیمت خودرو

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت