راهکارهایی برای تصمیم گیری اصولی | نایت ملودی


کانکس آپادانا

کانکس آپادانا طراح و سازنده انواع کانکس و کانکس ویلایی می باشد . این شرکت با سه خط تولید برای , کانکس , کانتینر , و کانکس ویلایی , از بزرگترین سازندگان کانکس در ایران می باشد . در ابتدا…

کانکس وان

کانکس وان با نیم قرن تجربه در زمینه تولید کانکس و خانه های پیش ساخته متخر است  با استفاده از بهترین متریال مصرفی و جدید ترین تکنولوژی در ارتباط با کانکس در خدمت خریدارن محترم باشد. وان کانکس جهت خدمات بهتر به مشتریان و…

تاسیس بانک اطلاعات املاک کشور

بانک اطلاعات سقف با هدف ایجاد جامع ترین بانک املاک کشور و خدمت رسانی به متقاضیان حوزه املاک راه اندازی گردید.کاربران سایت با استفاده از این بانک اطلاعاتی، می توانند ملک مورد نظر خود در زمینه های خرید و فروش…

۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » خانواده » راهکارهایی برای تصمیم گیری اصولی

278020_154

می‌توانید تا بی نهایت تصمیمی که گرفته‌اید را دوباره و دوباره تحلیل و بررسی کنید عجله نکنید به ذهنتان وقت دهید تا می‌توانید تا بی نهایت تصمیمی که گرفته‌اید را دوباره و دوباره تحلیل و بررسی کنید عجله نکنید به ذهنتان وقت دهید تا شرایط و وضعیت و همهجوانب را بسنجد.شرایط و وضعیت و همه جوانب را بسنجد.

بعضی افراد بعد از چندین شکست به این نتیجه می‌رسند که نمی‌توانند آدم‌های موفقی باشند. سپس اعتماد به نفسشان بشدت کاهش می‌یابد و خود را همیشه بازنده می‌دانند. تصمیم گیری بخش مهمی از زندگی هر انسانی را تشکیل می‌دهد و اگر می‌خواهید در انجام هر کاری موفق شوید، ابتدا باید با مهارت تصمیمگیری درست آشنا شوید و سپس آن را با قاطعیت و پشتکار به کار ببرید.

قبل از شروع هر فعالیتی، باید درباره آن اطلاعات کافی داشته باشید و با خصوصیات منحصر به فرد خودتان هم آشنا باشید تا این ۲ فاکتور مهم را با یکدیگر بررسی کنید.

باید فعالیتی را آغاز کنید که به آن علاقه‌مند باشید و در راستای استعداد و توانایی شما باشد. در این مطلب توصیه‌هایی ذکر می‌شود که می‌تواند به شما کمک کند تا هر فعالیتی را با موفقیت به پایان برسانید:

۱ -تصمیمات هیجانی نگیرید

وقتی هیجان زده هستید، تصمیم به انجام کاری نگیرید. در این مواقع، سعی کنید هیجان‌های خود را مدیریت و کنترل کنید تا تصمیمات منطقی تری بگیرید. همچنین در مواقعی که عصبانی هستید هم تصمیم به انجام کاری نگیرید. به طور مثال، بعد از قبول نشدن در کنکور، به یکباره تصمیم نگیرید که وارد بازار کار شوید. بگذارید چند روز از اعلام نتایج بگذرد و در یک فرصت مناسب، برای آینده‌تان تصمیم بگیرید.

۲ -تصمیم‌هایتان را اولویت بندی کنید

کارهایی را که انجام دادن آن‌ها برایتان اهمیت بالایی دارد، بنویسید و به آن‌ها خوب فکر کنید. برای خود مشخص کنید که هدف شما از انجام آن کار‌ها، چیست. با خود صادق باشید و تعیین کنید که منشاء علاقه برای انجام فعالیت مورد نظر شما درونی است یا به عوامل بیرونی مانند تلقین و تبعیت از نظرات دیگران بستگی دارد. تصمیم‌هایی که فقط به خاطر دلایل بیرونی گرفته می‌شود، احتمال موفقیت در آن‌ها کم می‌شود.

۳ -چند تصمیم را با هم اجرایی نکنید

چند تصمیم را همزمان با یکدیگر آغاز نکنید. از بین چند فعالیت، کاری را که نسبت به دیگر کار‌ها انگیزه بیشتری برای انجام آن دارید و در شما نشاط و رضایت بیشتری ایجاد می‌کند انتخاب کنید و برای آن زمان بندی داشته باشید. سپس در اولین فرصت برای انجام برنامه‌های دیگرتان برنامه ریزی کنید.

۴ – واقع بین باشید

محدودیت‌هایتان را بشناسید، واقع بین باشید و کمال گرایی افراطی نداشته باشید؛ به طور مثال، اگر شما دانش آموز هستید، نمی‌توانید نیمی از روز را به فعالیت تخصصی در رشته‌ای ورزشی اختصاص دهید. شما باید با توجه به اهمیت تحصیل، در کنار آن و با برنامه ریزی مناسب به هر دو فعالیتتان ادامه دهید.

۵ – با اهل فن مشورت کنید

بهتر است قبل از شروع هر فعالیتی از افراد آگاه، متخصص و با تجربه که از توانایی‌ها و علایق شما باخبرند، مشورت بگیرید و آن‌ها را از تصمیمات خود مطلع کنید.

۶ – پیامدهای مثبت و منفی تصمیمتان را بررسی کنید

سعی کنید قبل از اجرای هر تصمیمی پیامدهای مثبت و منفی آن را بررسی کنید و به آن‌ها امتیاز بدهید. سپس نکات مثبت و منفی را بررسی کنید تا به یک جمع بندی مناسب برسید. نگاه مثبت همراه با تفکر و شناخت باعث می‌شود که تصمیم‌های درست‌تر و منطقی‌تر بگیرید.

۷ – بد گمان و ناامید نباشید

سستی و تنبلی را کنار بگذارید و از روبه رو شدن با حقایق زندگی و مشکلات گوناگون آن نترسید. اراده خود را تقویت کنید و بدانید بدگمانی و ناامیدی، قدرت تصمیم گیری شما را کم می‌کند؛ بنابراین به شما توصیه می‌شود که با اراده‌ای آهنین به جنگ سستی و تنبلی بروید. افکار منفی و تحقیر کننده را از خود دور کنید و آن‌ها را با افکار صحیح جایگزین کنید. با خود‌شناسی و دور کردن تردید و دودلی، اعتماد به نفس و عزت نفس خود را افزایش دهید و مسئولیت عواقب تصمیم‌های خود را بپذیرید.

۸ – توانمندی‌هایتان را باور کنید

به خودتان تلقین کنید که من از بقیه چیزی کم ندارم. نقاط مثبت خود را مدام به خودتان یادآوری کنید. بهتر است فهرستی از چند عبارت که بیانگر ویژگی‌های مثبت شخصیت شماست، تهیه کنید و هر روزدر مقابل آینه آن‌ها را برای خود تکرار کنید.

۹ – تکلیف کارهای نیمه تمام را مشخص کنید

تکلیف کارهای نیمه تمام خود را مشخص کنید. از آن‌ها برای خود فهرست نسازید و به تجربیات تلخ گذشته بیش از حد بها ندهید. فکر کردن بیش از حد به تجربیات ناموفق در گذشته بعد از بررسی دلایل آن، به شما کمکی نمی‌کند.

۱۰ – در انتخاب دوست دقت کنید

در انتخاب دوست دقت کنید تا با انسان‌های منظم و با برنامه دوست شوید و ارتباط داشته باشید. سپس سعی کنید از آن‌ها الگو بگیرید و با تلاش و پشتکار از زندگی خود لذت ببرید.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
روشهای اصولی برای افزایش وزن

روشهای اصولی برای افزایش وزن اکثر مردم هنگامی که در مورد افزایش وزن صحبت می‌کنند، با دید منفی به آن می‌نگرند، چاقی و نگرانی‌های مربوط به سلامتی مشکلی جدی در فرهنگ مدرن امروزه می‌باشد. با این حال، بخش کوچکی از…

روشهای اصولی برای افزایش وزن
چطور مچ یک دروغگو را بگیرید؟

دروغگویی، یکی از فراگیرترین بی‌اخلاقی هایی است که در جامعه وجود دارد. البته مختص کشور خاصی هم نیست، همه جای دنیا گرفتارش هستند و البته راستگویی هم معیاری برای اعتبار بخشی به آدم‌هاست.   تشخیص راست گفتن و یا نگفتن…

چطور مچ یک دروغگو را بگیرید؟
چگونه هزینه های زندگی را کم کنیم؟

آدم ها اغلب برای مقدار اندکی صرفه جویی در جاهای مختلف دست به اقدامات افراطی می‌زنند، اما بعضی از ترفندهای صرفه‌جویی پول، ساده و درست جلوی چشمتان هستند. ما ۱۱ راه صرفه جویی در هزینه های زندگی را که وقتگیر…

چگونه هزینه های زندگی را کم کنیم؟
طرز تهیه مرغ ادویه دار شده

مواد لازم برای مرغ ادویه دار شده : پوست پرتقال رنده شده ۲ قاشق چایخوری  آب پرتقال تازه دو سوم فنجان  * سس هویسین (سسی که سیاه و پر ادویه است) ۲ قاشق غذاخوری  روغن کنجد ۲ قاشق غذاخوری سس…

طرز تهیه مرغ ادویه دار شده
حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

از وقتی سختی‌های خودخواسته زندگی‌ها زیاد شد و تکلف جای سادگی را گرفت، انگار حال دلهایمان از همان موقع خوب نیست.این روزها در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی، تصاویری از مسابقه تلویزیونی طنز گونه اما واقعی آقای داریوش کاردان دست به…

حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت