نایت ملودی » خانواده » دکوراسیون و خانه داری » چیدمان فضاها » دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

هنگامی که می‌خواهیم نکاتی را در مورد نحوه چیدمان و طراحی یک اتاق نشیمن بیاموزیم، جنبه‌های مختلفی را در این کار باید در نظر بگیریم. عناصر مربوط به کارایی فضا شامل راحتی و آسایش محیط، چیدمان مبلمان، طرح‌ها و نقش‌های مورد استفاده، و هم‌چنین انتخاب درست فضا و مبلمان برای انجام فعالیت‌های مختلف از جمله تفریح و سرگرمی است. جنبه دکوری و تزئینی طراحی یک اتاق نشیمن تمام این عناصر را به هم گره می‌زند و باعث می‌شود تا فضا جذاب و زیبا به نظر برسد. در این مطلب نکاتی را با شما می‌خواهیم در میان بگذاریم که کمک زیادی به شما در طراحی اتاق نشیمن خانه‌یتان می‌کنند و باعث می‌شوند تا شما بتوانید گام به گام و با آگاهی کامل دست به طراحی بزنید.

مراحل طراحی اتاق نشیمن خانه یتان:

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۱٫ این مسئله را مشخص کنید که اتاق نشیمن شما قرار است چه کاربردی داشته باشد.

برخی از کاربردهای اتاق نشیمن عبارت است از تفریح و سرگرمی، بازی‌های خانوادگی، مطالعه، و تماشای تلویزیون. اگر قرار است خیلی وقت‌ها از این فضا به عنوان مکانی برای تفریح و سرگرمی استفاده کنید، تعداد میانگین مهمانان خود را مشخص کنید تا از این مسئله مطمئن شوید که جای کافی و نشمین‌های کافی وجود دارد. اگر خیلی قرار نیست در اتاق نشیمن خانه خود پذیرای مهمان باشید، این فضا می‌تواند بیش‌تر جایی دنج و راحت برای اعضای خانواده باشد. از این مسئله اطمینان حاصل کنید که فضا و مبلمان کافی برای انجام فعالیت‌های مختلفی که در اتاق نشیمن قرار است انجام شود در اختیار دارید.

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۲٫ متناسب با فضای اتاق نشیمن طراحی کنید.

اگر فضای اتاق نشیمن شما بی‌شکل است و یا فرم نامتعارفی دارد، فرقی نمی‌کند بزرگ یا کوچک، ایده‌های طراحی رایج و چیدمان سنتی مبلمان در این فضا کاری از پیش نمی‌برند. در یک اتاق نشیمن کوچک از مبلمانی در ابعاد کوچک استفاده کنید، حتی اگر مجبور شوید مبلمان خود را اصلاح کنید و یا از مبل‌های نامتعارف و غیرمعمولی استفاده کنید. هم‌چنین از مبلمانی در ابعاد بزرگ در اتاق‌های نشیمن بزرگ استفاده کنید. این مبلمان را به گونه‌ای بچینید که اتاق نشیمن شما منظم به نظر برسد و راه رفتن در آن راحت باشد.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۳٫ فضاهای مناسب گفتگو طراحی کنید.

کاناپه‌ها و صندلی‌ها باید به گونه‌ای در کنار هم قرار بگیرند که افراد بتوانند به راحتی با هم به گفتگو بپردازند. هم‌چنین اتاق نشمین باید به گونه‌ای چیدمان شود که افراد بتوانند از اطراف فضای گفتگو حرکت کنند نه داخل این فضا.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۴٫ نقطه کانونی اتاق نشیمن را پیدا کنید.

در بعضی از اتاق‌ها، نقطه کانونی یک عنصر معمارانه مانند یک پنجره یا یک شومینه است. در اتاق‌هایی که فاقد عناصر پیش‌ساخته هستند، نقطه کانونی می‌تواند یک مبل، یک اثر هنری، یا یک وسیله دیوارکوب بزرگ باشد. اگر می‌خواهید دستگاه تلویزیون شما نقطه کانونی اتاق نشیمن باشد، آن را در یک فضای مناسب (مانند یک میز تلویزیونی زیبا و چوبی) قرار دهید، و یا در کنار آن از یک اثر هنری یا یک آینه بزرگ استفاده کنید تا جای تلویزیون را در هنگام خاموشی پر کنند. اتاق نشیمن باید به گونه‌ای طراحی و چیده شود که نقطه کانونی به خوبی به چشم بیاید و هیچ عنصر دیگری در فضا با آن از نظر بصری رقابت نکند.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۵٫ در مورد میزان رسمی بودن اتاق نشیمن تصمیم بگیرید.

یک اتاق نشیمن رسمی به یک مبلمان سنتی، وسایل آنتیک، و سطوح شیک و زیبا نیاز دارد. در یک اتاق نشمین غیررسمی می‌توان از پارچه‌های ساده‌تر و وسایل تزئینی تلفیقی استفاده کرد.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۶٫ یک تم یا سبک برای اتاق نشیمن خود انتخاب کنید.

اگر بخواهیم مثالی از سبک بزنیم می‌توانیم به سبک‌های ساحلی، مدرن، آسیایی و رستیک و هم‌چنین در مورد تم می‌توانیم به تم‌هایی مانند طراحی اتاق به گونه‌ای که متعلق به زمان و دوره‌ای خاص و مشخص باشد اشاره کنیم. نوع سبک یا تم کلی که برای طراحی‌های اتاق نشیمن خود انتخاب می‌کنید، نوع رنگ‌ها، پارچه‌ها، مبلمان، و آثار هنری را تعیین می‌کند.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۷٫ به یک تقارن در اتاق نشیمن خود برسید.

از مبلمان و یا وسایل تزئینی به صورت جفت در اتاق نشیمن خود استفاده کنید تا ظاهر آن یکدست و یکپارچه و در نهایت متقارن به نظر برسد. رسیدن به چنین ظاهری به صندلی، چراغ، و آثار هنری نیاز دارد.

 

  دکوراسیون و چیدمان اتاق نشیمن

۸٫ مطمئن شوید که به ایده‌های طراحی خود علاقه‌مند هستید.

وقتی افراد چگونگی طراحی و چیدمان یک اتاق نشیمن را یاد می‌گیرند، همیشه قانون‌هایی وجود دارند که از آن‌ها پیروی می‌کنند. اگرچه استفاده از این قوانین و دستورالعمل‌های خاص برای طراحی داخلی اتاق نشمین برای رسیدن به نتیجه‌ای که از نظر دیگران جذاب و زیبا باشد لازم است، اما همیشه باید به این نکته توجه کنید که اتاق نشیمن متعلق به شما و اعضای خانواده شما است و به همین دلیل اتاق نشیمن، قبل از مهمانان، باید برای شما جذاب و زیبا باشد. به همین دلیل در فرایند طراحی به سلایق و ایده‌های خود اعتماد کنید و طبق آن‌ها عمل کنید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت