نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » خانه داری » چگونه لباس های خیس را خشک کنیم؟

280220_393

پهن کردن لباس های خیس داخل خانه باعث افزایش رطوبت هوا شده و محیط را آماده ی تکثیر هر چه بیشتر مایت ها و حشرات موذی می کند.در محیط هایی که رطوبت آن بیش از حد طبیعی است، قارچی به نام آسپرژیلوس فلاووس فرصت رشد می کند. این قارچ در افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند باعث بروز عفونت های ریوی شده و تنفس را برای مبتلایان به آسم سخت می کند.

پزشکان هشدار می‌دهند که خشک کردن لباس در داخل خانه می‌تواند خطر جدی برای افراد مبتلا به آسم یا افرادی که سیستم ایمنی ضعیفی دارند، داشته باشد.

لباس‌هایی که بر روی شوفاژ و یا حوله خشک‌کن خشک می‌شوند می‌توانند سطح رطوبت را در داخل خانه تا ۳۰ درصد افزایش دهند که این شرایط مطلوبی برای پرورش قارچ‌ها فراهم می‌کند.

کارشناسان به ویژه نگران قارچ “فومیگاتوس آسپرژیلوس” هستند که می‌تواند موجب بروز عفونت‌های ریه شود.

پروفسور “دیوید دانینگ” و گروه وی در مرکز ملی قارچ در منچستر این هشدار را پس از درمان شمار در حال افزایشی از بیماران منتشر کردند که قارچ‌های فومیگاتوس آسپرژیلوس را استنشاق کرده بودند.

دکتر دانینگ می‌گوید: لباس‌هایی که در ماشین لباس‌شویی شسته می‌شوند تقریبا حاوی دو لیتر آب هستند که در اتاق منتشر می‌شود.

وی افزود: بیش‌تر افراد در برابر این قارچ‌ها که در شرایط مرطوب رشد می‌کنند یا ایمن هستند و یا سیستم سالمی برای مبارزه با آن دارند.

وی تاکید کرد: اما در افراد مبتلا به آسم این شرایط می‌تواند موجب بروز سرفه و خس‌خس سینه شد؛ همچنین در افرادی که سیستم ایمنی ضعیف و یا آسیب‌دیده دارند مانند بیماران سرطانی که تحت شیمی درمانی قرار می‌گیرند، بیماران مبتلا به ایدز و افراد مبتلا به بیماری خود ایمن، این قارچ‌ها می‌توانند موجب ابتلا به “آسپرژیلوزیس ریوی” شود.

آسپرژیلوزیس ریوی، بیماری است که می‌تواند ضرر جبران‌ناپذیر و در برخی موارد کشنده‌ای به ریه‌ها و سینوس‌ها بزند.

محققان به مردم توصیه می‌کنند که لباس‌های شسته شده را تا حد امکان یا در خارج از خانه و یا در خشک‌کن خشک کنند و در شرایطی که مجبور به خشک کردن در خانه هستند حتی‌الامکان لباس‌ها را در یک فضای خالی که به دور از اتاق خواب یا اتاق‌نشیمن است، خشک کنند.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت