بی اشتهایی کودکان | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » سلامت » بی اشتهایی کودکان را جدی بگیرید

نوزادان و کودکان عادات غذایی خاصی دارند که باید پدران و مادران نسبت به این عادات غذایی آگاهی داشته باشند.بی اشتهایی کودکان نیز یکی از مشکلات تغذیه ای نوزادان و نوجوانان است که تاثیر زیادی در سلامت نوزادان و کودکان دارند.

دبیر انجمن کودکان ایران با بیان اینکه بی‌اشتهایی در کودکان به دلایل عضوی و روحی اتفاق می‌افتد گفت: عفونت‌های ادراری، انگل،‌ کم‌خونی، تک‌فرزندی، متنوع نبودن غذا و فشارهای روانی جزء عوامل مرتبط با بی‌اشتهایی در کودکان است.

 

بی اشتهایی کودکان

بی اشتهایی کودکان

محمدرضا بلورساز در گفت‌‌وگو با فارس، با اشاره به اینکه شایع‌ترین مشکلی که در زمینه اطفال وجود دارد بی‌اشتهایی است، اظهار داشت: بی‌اشتهایی به دو علت عضوی و روحی اتفاق می‌افتد.

*ابتلا به عفونت‌های ادراری و انگل عامل بی‌اشتهایی در کودکان
وی افزود: ابتلا به عفونت‌های ادراری، انگل، مشکلات کبدی، ریوی، مننژیت توأم با تب و سرماخوردگی می‌تواند جزو عوامل عضوی بی‌اشتهایی در کودکان باشد.

دبیر انجمن کودکان ایران گفت:‌ بنابراین بی‌اشتهایی ممکن است حاد یا مزمن باشد. در نوع حاد کودک به طور ناگهانی دچار بی‌اشتهایی می‌‌شود و در نوع مزمن، کودک به مدت ۶ ماه تا یک سال دچار بی‌اشتهایی می‌شود.

وی افزود: قبل از هر اقدامی باید آزمایش خون برای تعیین کم‌خونی،ادرار جهت سنجش میزان عفونت، مدفوع برای تشخیص انگل و سنجش میزان روی، آهن و کلسیم به عمل آید.

*بی‌اشتهایی کودکان را جدی بگیرید

رئیس انجمن عفونی اطفال ایران تصریح کرد: بی‌اشتهایی در کودکان را باید جدی بگیریم زیرا ممکن است کودک دچار سرطان شده و بی‌اشتهایی مقدمه ابتلا به این بیماری باشد. بنابراین بی‌اشتهایی می‌تواند علامت مهمی تلقی شود.

*مشکلات روحی عامل بی‌اشتهایی در کودکان

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی با بیان علل روحی برای بی‌اشتهایی در کودکان اظهار داشت: علل روحی با توجه به سنین مختلف متفاوت است. گاهی دیده می‌شود مادری بر اثر علاقه می‌خواهد هر ۲۰ دقیقه یکبار به کودک خود شیر دهد در حالی که این مسئله کودک را خسته می‌‌کند زیرا او نیاز به تنوع غذایی دارد و بهتر است غذا دادن در ساعاتی انجام شود که کودک واقعاً گرسته است.

وی افزود: گاهی دیده می‌شود به کودکان سه ساله به اجبار غذا می‌دهند در حالی که مهمترین علت بی‌اشتهایی در این کودکان عدم صرف غذاهای متنوع در ساعاتی است که واقعاً گرسنه هستند.

*احتمال بی‌اشتهایی بیشتر در تک‌فرزندها

دبیر انجمن کودکان ایران گفت: تک‌فرزندها معمولاً دچار بی‌اشتهایی می‌شوند زیرا داشتن خواهر و برادر می‌تواند موجب تحریک اشتهای کودکان شود. همچنین ممکن است عدم علاقه کودک به محیط مدرسه و فشارهای روحی که از سوی معلم و همشاگردی‌ها تحمل می‌کند موجب بی‌اشتهایی او شود.

وی ادامه داد: شایع‌ترین علل بی‌اشتهایی در کودکان مسائل عصبی، خلقی و روحی است و کمتر علل عضوی دارد.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی تصریح کرد: گاهی والدین مانند یک برنامه نوشته شده به کودک غذا می‌دهند که این مسئله در درازمدت باعث بی‌اشتهایی او می‌شود. در این موارد بهتر است برای پیشگیری از بی‌اشتهایی عصبی در کودکان با اجبار به آنها غذا ندهیم، غذاهای آنها متنوع باشد، سر سفره و در جمع غذا بخورند و سفره آنها متنوع باشد.

وی افزود: مثلاً بهتر است مادران بر سر سفره از سوپ، سبزی، ماست استفاده کنند تا کودک فرصت بیشتری برای انتخاب داشته باشد.

*بی‌اشتهایی مقدمه ابتلا به سل و لوسمی

دبیر انجمن کودکان ایران گفت: گاهی بی‌اشتهایی مقدمه ابتلا به سل و لوسمی در کودکان است.

وی افزود: تحقیقات نشان می‌دهد عفونت ادراری در دختران شیرخوار زیر یک سال خود را با بی‌اشتهایی نشان می‌دهد. بنابراین بی‌اشتهایی عامل مهمی است که می‌توان آن را به عنوان علامتی برای ابتلا به یک اختلال در نظر گرفت.

عضو هیأت علمی دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی اظهار داشت: فرزندان سرمایه زندگی انسان هستند و اگر فردی فرزند موفقی به جامعه تحویل دهد موفق بوده و کسی که فرزند موفقی تحویل جامعه ندهد ورشکسته است.

*۵ سال اول عمر دوران انسان‌سازی است

دبیر انجمن کودکان ایران ادامه داد: ۵ سال اول عمر دوران انسان‌سازی است یعنی اگر فرد از نظر جسمی، روحی، واکسیناسیون و تغذیه رسیدگی شود فرد قوی بار خواهد آمد و در صورت عدم رعایت این موارد با مشکلات جسمی و روانی مواجه خواهد شد.

وی گفت: ۵ سال اول زندگی دورانی است که رشد مغز به حداکثر خود می‌رسد. ثابت شده هر چه آموزش کودک در دوران مهد کودک و پیش‌دبستانی بیشتر باشد در آینده او موثر است چرا که بین نورون‌ها که سلول‌های عصبی هستند رشته‌هایی به نام سیناپس وجود دارد که آموزش موجب ارتباط بیشتر این شبکه می‌شود.

*میزان مراجعات کودکان به متخصصان کودک باید چگونه باشد؟

دبیر انجمن کودکان ایران با بیان میزان مراجعات کودکان به متخصصان کودک اظهار داشت: میزان مراجعه کودک در یک سال اول باید هر ماه باشد پس از آن تا سن دو سالگی هر دو ماه یکبار انجام می‌شود. همچنین از سن دو سالگی تا پنج سالگی باید هر سه ماه یکبار به متخصص اطفال مراجعه کرد و فرزند خود را از سنین پنج تا ۱۰ سالگی هر ۶ ماه یکبار نزد پزشک متخصص ببرید.
وی خاطرنشان کرد: حتماً نباید کودک بیمار شود تا او را نزد پزشک ببرید. کودک امانتی است که خداوند به شما داده است. برخی افراد هر از گاهی دکور منزل خود را تغییر می‌دهند اما توجهی به فرزند خود ندارند.
وی گفت: بی‌اشتهایی علامت مهمی که می‌تواند بسته به علل آن نقش مهمی در سلامت جسمی و روحی کودک داشته باشد. همچنین چنانچه کودک رفتارهایی مانند جویدن ناخن و شب‌ادراری دارد باید جهت بررسی بیشتر به متخصص روانپزشکی کودک ارجاع داده شود.

تاریخ: ۱۶ آذر ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی
محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
این رفتارها جسم و روان تان را تخریب می کنند

در مقایسه با بیشتر حیوانات گاه رفتارهایی از انسان سر می زند که به کلی برخلاف غرایز آنهاست و حتی ممکن است به ضربه زدن عامدانه به خود تبدیل شود. برخی انسان ها دروغ می گویند، خیانت می کنند، دزدی…

این رفتارها جسم و روان تان را تخریب می کنند
خطاهایی که پوست را پیر می کنند

همه ما تلاش می کنیم که پوست سالم و زیبایی داشته باشید و تمام توان خود را در مقابله با چین و چروک، لکه های قهوه ای، خطوط دور چشم و غیره به کار می گیریم. اما گاهی در این…

خطاهایی که پوست را پیر می کنند
۳ پرسش شایع درباره سقط جنین

 ۱٫ آیا یک بار سقط کردن به معنی آن است که باز هم سقط جنین اتفاق می‌افتد؟ خیر. اگرچه طبیعی است که نگران احتمال سقط جنین بعدی باشید اما متخصصان یک بار سقط جنین را نشانه‌ وجود مشکلی در شما…

3 پرسش شایع درباره سقط جنین
رفع خستگی پوست صورت با ۴ ماسک خانگی

خستگی پوست صورت همیشه باعث می شود شما صورتی ناراحت و نازیبا داشته باشید. با ما همراه شوید و با ۴ ماسک خانگی خستگی پوست صورت تان را از بین ببرید.   ماسک خیار برای از بین بردن خستگی پوست…

رفع خستگی پوست صورت با 4 ماسک خانگی
آیا کندن موهای سفید باعث زیاد شدنشان می شود؟

بسیاری از ما تلاش داریم که پروسه سفید شدن موهایمان را عقب بیاندازیم. اما این فرایندی است که در همه افراد اتفاق می افتد و به غیر مواردی که به ژنتیک ارتباط پیدا می کند، به نمادی از پیری و…

آیا کندن موهای سفید باعث زیاد شدنشان می شود؟

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت