نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » تکنولوژی » باریکترین نانورشته‌ های الماس جهان ساخت شد!

283886_814

دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا برای نخستین بار به شیوه چگونگی تولید نانورشته‌های الماسی فوق نازکی پی برده‌اند که دارای ویژگی‌های قابل‌توجه از جمله استحکام و سختی فوق‌العاده هستند.

استحکام و سختی این نانورشته‌ها بیش از قوی‌ترین نانولوله‌ها و پلیمرهای موجود اعلام شده است. نانورشته‌های جدید در واقع رشته‌ای متشکل از اتم‌های کربن هستند که درست مانند واحد بنیادی یک سازه الماس آرایش شده‌اند.

ساختار الماس از حلقه‌های زیگزاگی شش اتم کربن تشکیل شده که به یکدیگر متصل‌اند و هر اتم کربن در شکل مثلثی-هرمی محکم، توسط اتم‌های دیگر محاصره شده است.

کشف تیم علمی پس از یک قرن تلاش‌های ناکام توسط دیگر آزمایشگاه‌ها برای فشرده‌کردن مولکول‌های حاوی کربن جداگانه به شکل نانومواد الماس‌مانند به دست آمده است.

تیم علمی نخستین گروهی است که توانسته مولکول‌های حاوی اتم‌های کربن مانند مایع بنزن را به شکل نانومواد الماس‌مانند و منظم فشرده کند.

جزئیات این دستاورد بزرگ علمی در نشریه Nature Materials قابل‌مشاهده است.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت