مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » خطر سکته های مغزی و قلبی در چه افرادی بیشتر است
بررسی ها نشان می دهد مبتلایان به فشارو چربی خون بالا، مرض قند، سیگاری ها و افراد کم تحرک زودتر از دیگران در معرض ابتلا به سکته های مغزی و قلبی قرار دارند.
دکتر محمود هاشمیان رئیس انجمن اینترونشنال کاردیولوژی ایران در آستانه برگزاری همایش روز ملی آترو اسکلروز، اظهار داشت: آتروترومبوزیس “اسکلروزیس” به نوعی بیماری گفته می شود که عروق و رگهای بدن فرد بر اثرعوامل خطر فوق دچار تصلب شرائین شده که منجر به لخته شدن خون و سکته مغزی یا قلبی می شود.
سکته های مغزی و قلبی

وی محور اصلی این همایش که با حضور دهها تن از متخصصین قلب و عروق و مغز و اعصاب برگزار می شود، بحث در مورد داروهای ضد انعقادی مورد استفاده برای بیماران سکته مغزی و قلبی دانست و خاطرنشان کرد: در خصوص آخرین اطلاعات روز، مدت زمان مناسب مصرف این نوع داروها؛ بهترین زمان و میزان تجویز نیز بحث خواهد شد.

این متخصص بیماری های قلب و عروق ادامه داد: همچنین در این همایش به بررسی وضعیت داروهای ضد دیابت، ضد چربی، ضد فشار خون و داروهای مربوط به ترک سیگار و… نیز پرداخته می شود.

وی دربخش دیگرسخنانش با یادآوری مشکلات مربوط به عوارض ورود داروهای تقلبی وبی کیفیت قلبی وعروقی درچند سال گذشته افزود: یکی از مشکلات جدی کشوردرسالهای نه چندان دورمربوط به ورود داروهای قلبی وعروقی تقلبی و چینی بود که خوشبختانه همزمان باروی کارآمدن دولت جدید این معضل تاحد زیادی برطرف شد و امیدواریم این روند پایا باشد.

هاشمیان گفت: زمانی که برخی از داروها گران شد عده ای سوداگر به تولید داروی تقلبی پلاویکس (داروی ضد پلاکتی که خطر بروز سکته مغزی یا حمله قلبی را کاهش می دهد) که از نشاسته تهیه شده بود پرداختند که با جان مردم بازی کردند.

وی تصریح کرد: مردم برای اطلاع ازخرید داروی اصل می بایست به داروخانه های معتبروشناخته شده مراجعه نمایند وبه هیچ عنوان این داروی حیاتی را ازدستفروش ها ودلال ها و…خریداری نکنند.[بر روی جعبه داروهای اصلی کدی به نام کد اصالت دارو و شماره تلفنی موجود است که با فرستادن کد به صورت پیامک یا پیام صوتی به شماره مندرج بیماران میتوانند از اصل بودن دارو مطمئن شوند.

همایش روز ملی آترواسکلروز روز جمعه ۱۴ آذر ماه جاری با مشارکت بخش قلبی، عروقی شرکت سانوفی در هتل پارسیان آزادی تهران و با حضور روئسای انجمن های آترواسکلروز، سکته های مغزی و قلب ایران و دهها تن از متخصصین کشور برگزار می شود.

تاریخ: ۰۹ آذر ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت