نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » ۱۰ راهکار ساده برای جلوگیری از دیابت

پیشگیری از دیابت

در شرایطی که آمارها نشان می‌دهد شمار مبتلایان به دیابت در اکثر کشورهای جهان به سرعت رو به افزایش است، آگاهی از چگونگی کنترل قند خون بویژه به شیوه‌های طبیعی برای حفظ سلامت و بهبود کیفیت زندگی افراد، اهمیت بیشتری پیدا کرده است.

هر چند کنترل قند خون در ابتدا کار دشواری به نظر می‌رسد اما اگر به روش اصولی و با شیوه‌های استاندارد و طبیعی صورت گیرد، معمولا به سادگی امکان پذیر خواهد بود.

سایت اینترنتی کامن سنس در مقاله‌ای در این باره آورده است: هرچند یک بدن سالم می‌تواند از پروتئین و چربی نیز گلوکز تولید کند اما میزان قند خون اساسا به مقدار مصرف کربوهیدرات‌ها بستگی دارد.

در این مقاله ۱۰ راهکار طبیعی برای کنترل قند خون توصیه شده است که به کنترل فشارخون و حفاظت از دستگاه گردش خون در برابر بیماری‌های عروقی نیز کمک می‌کنند.

این راهکارها عبارتند از:

۱-‌  سی دقیقه ورزش در روز که به کنترل قند خون و بهبود حساسیت بدن به انسولین کمک می‌کند.

۲ انتخاب رژیم‌های غذایی که حاوی کربوهیدرات پایین باشند. کربوهیدرات‌ها به سرعت قند را وارد جریان خون می‌کنند و به همین دلیل از عوامل موثر در بروز «هایپوگلیسمیا» و دیابت هستند.

۳ مصرف حجم زیادی از مواد غذایی حاوی فیبر خوراکی که میزان قند خون را ثابت نگه می‌دارند و خطر ابتلا به بیماریهای قلبی را نیز کاهش می‌دهند.

۴ استفاده از غلات ۱۰۰ درصد سبوس دار که قند خون را در سطح سالم نگه می‌دارند و در نتیجه خطر ابتلا به دیابت را کاهش می‌دهند.

۵ پرهیز از مصرف خوردنی‌هایی که قند بالایی دارند مثل کربوهیدراتهای تصفیه شده و همچنین محدود کردن مصرف کافئین و پرهیز از مصرف الکل چرا که این مواد توانایی بدن را در کنترل قندخون دچار اختلال می‌کنند.

۶ مصرف چربی‌های مفید مثل روغن ماهی امگا – ۳ و پرهیز از مصرف چربی‌های بد شامل چربی‌های ترانس و چربی‌های اشباع شده که سلامت قلب را به خطر می‌اندازند.

۷ تقسیم وعده‌های غذایی به ۴ تا ۶ وعده در روز که البته باید حجم کمتری هم داشته باشند تا از این طریق به ثبات قند خون کمک شود.

۸گنجاندن منابع غذایی پروتئینی به رژیم غذایی به منظور کمک به ثابت نگه داشتن میزان قندخون.

۹ تمرین بیشتر برای کنترل کردن وزن و نگه داشتن آن در حد سالم چرا که حتی درصد‌ اندکی کاهش وزن، تاثیر قابل توجهی در کاهش خطر بروز دیابت دارد.

۱۰ استفاده از مکمل‌های با کیفیت مثل ویتامین C، ب کمپلکس و سایر ریزمغذی‌های سالم که همگی در متعادل نگه داشتن قند خون نقش موثری دارند

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت