نایت ملودی » سرگرمی » نایت پلاس » دانستنی ها » بازگشت مجدد ماموت‌ها به حیات کره زمین امکانپذیر می‌شود؟+تصاویر

23088-3

دانشمندان از امکان کلون‌سازی و بازگشت به حیات ماموت‌ها با کمک بقایایی سالم و نسبتا دست نخورده ماموت کشف شده در سیبری خبر می‌دهند.
در مه ۲۰۱۳ بقایای ماموتی با نام مستعار Buttercup در مناطق یخ‌زده سیبری کشف شد؛ بخش زیادی از بدن این ماموت ماده شامل سه‌ پا، سر، خرطوم کاملا سالم و دست نخورده باقی مانده است.کشف این ماموت که ۴۰ هزار سال قبل در زمین سکونت داشته، امید محققان به کلون‌سازی این حیوان منقرض شده در عصر یخبندان را افزایش داده است.

 در حال حاضر محققان کره جنوبی و آمریکا در حال تجزیه و تحلیل بافت‌های گرفته شده از این ماموت و تلاش برای کلون‌سازی حیوان هستند. «اینسونگ هوانگ» متخصص ژنتیک و از اعضای تیم بررسی کلون‌سازی ماموت در کره جنوبی تأکید کرد: بازگرداندن ماموت‌های منقرض شده به حیات از طریق کلون‌سازی یا مهندسی ژنتیک، فرایند بسیار پیچیده و طولانی است.تجزیه و تحلیل ژنوم ماموت Buttercup در حال پیگیری است و انتظار می‌رود که نتایج آن در آینده نزدیک منتشر شود.

 دکتر «توری هریج» متخصص زیست‌شناسی ماموت‌ها در موزه تاریخ طبیعی نیز عنوان کرد که سالم ماندن بافت بدن این ماموت در میان برف و یخ سیبری، شرایط کلون‌سازی را تسهیل کرده است و کلون‌سازی نیاز به انجام آزمایش بر روی فیل‌های آسیایی دارد.
نتایج کالبدشکافی، جزئیات دقیقی از زندگی و نحوه مرگ ماموت Buttercup ارائه کرده و نشان می‌دهد که این ماموت ماده در اندازه یک فیل، احتمالا در سن ۵۰ سالگی جان خود را از دست داده بود.

23088-2

بقایای بدن ماموت Buttercup

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت