نایت ملودی » سلامت » سلامت خانواده » پیشگیری و بیماری ها » نکات حیاتی برای بیماران ام اس

بدون شک بیماری «ام اس» از آن دسته از بیماری‌هایی است که انسان‌های مبتلا به آن را بسیار به چالش می‌کشد و برای آنان دردسرهای زیادی ایجاد می‌کند. اما با رعایت نکات و برنامه ریزی مناسب می‌توان این بیماری را تا حد زیادی کنترل کرد.

در این راستا و به نقل از «سی ان ان» برخی از اشتباهات رایجی که مبتلایان به این بیماری مرتکب می‌شوند، عبارتند از:

ام اس

۱. مخفی کردن مشکلات و مسائل از پزشک

بسیاری از مبتلایان به این بیماری مشکلات خود را درباره مسائل مختلفی نظیر حالات روحی و افسردگی و مشکلاتی در خصوص انجام وظایف شخصی با پزشک خود در میان نمی‌گذارند. بدون شک پزشک شما با افراد زیادی در این خصوص آشنا شده است و حتماً راه حل‌هایی برای این مشکلات شما سراغ دارد و فقط  کافیست وی را در جریان مشکلات و عوارض بیماری خود بگذارید.

۲٫ به تاخیر انداختن دارو و درمان

بسیاری از افراد به خاطر ترس از تزریقات، آمپول و یا عواقب ناشی از این بیماری درمان و یا استفاده از داروها را در زمان مناسب به تاخیر می‌اندازند که این می‌تواند سرعت پیشروی این بیماری را تشدید کند. داروها بهترین گزینه زودهنگام برای رویارویی با این بیماری هستند.

۳٫ توقف فعالیت بدنی

ضعف ناشی از بیماری «ام اس» و یا احساس درد در اندام‌های بدن ممکن است باعث شود تا مبتلایان به این بیماری میل کمی نسبت به انجام حرکات ورزشی از خود نشان دهند که این یک اشتباه بزرگ است. ورزش کردن برای مبتلایان به «ام اس» بسیار توصیه می‌شود و علاوه بر افزایش روحیه می‌تواند از سرعت پیشروی این بیماری  بکاهد. بنابراین از پزشک خود راجع به بهترین و مناسب ترین تمرین برای خود سوال کنید و مشورت بگیرید.

۴٫ از کنترل خارج شدن استرس

«ام اس» می‌تواند یک بیماری دشوار و غیر قابل پیش بینی باشد. شما همیشه نمی‌توانید از استرس پرهیز و دوری کنید اما به صورت موثری می‌توانید نحوه عملکرد خود را در قبال این بیماری کنترل کنید. برای کنترل استرس خود وقت زیادی را با دوستان و خانواده خود سپری کنید، یوگا تمرین کنید، ذهن خود را پر از افکار مثبت کنید و … شرکت در گروه‌ها و جلسات مشاوره نیز می‌تواند بسیار موثر و مفید واقع شود.

۵٫ امتناع از استفاده از وسایل کمک کننده حرکت

بسیاری از افراد از وسایل کمک کننده استفاده نمی‌کنند و فکر می‌کنند که استفاده از این وسایل کمکی دلیلی بر ناتوانی آنهاست. ولی در حقیقت استفاده از این وسایل می‌تواند تا حد زیادی انرژی را برای شما ذخیره کند و توانایی‌های شما را افزایش دهد و به شما کمک کند که به هر جا که می‌خواهید بروید. بنابراین با کمک این دستگاه‌ها می‌توانید پس از رسیدن به محل مورد نظر با انرژی که ذخیره کردید، فعال تر ظاهر شوید.

۶٫ دکور نامناسب منزل

رعایت مواردی نظیر نور مناسب منزل، کفپوش مناسب،باز کردن مسیر عبور بین وسایل می تواند کمک زیادی به مبتلایان به «ام اس» کند و رعایت مواردی نظیر آنچه گفته شد می‌تواند انرژی را برای مبتلایان ذخیره کند و از افتادن‌های مکرر جلوگیری به عمل آورد.

۷٫ رها کردن درمان

روش درمانی بیماری «ام اس» یک روش طولانی مدت است و بسیاری از افراد به دلیل داشتن باورهای غیر واقعی و منطقی و یا بخاطر آزردگی خاطر ناشی از مصرف دارو، درمان را متوقف و دیگر دارو مصرف نمی‌کنند. دارو درمانی موثرترین روش برای درمان بیماری «ام اس» است، بنابراین داروهای خود را به هیچ وجه قطع نکنید و در صورتیکه از بابت مسئله‌ای نگرانی دارید آن را با پزشک خود در میان بگذارید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت