نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » خانه داری » راه کار هایی برای اشپزی سالم
اشپزی

راه کار هایی برای اشپزی سالم

 

نکاتی که بهتر است رعایت شود:

در هنگام آشپزی، مهم ترین چیز رعایت نظافت و بهداشت عمومی است  سعی کنید هنگام اشپزی با وضو باشید. داشتن نشاط و شادابی و اعصاب آرام در هنگام آشپزی، در کیفیت غذا اثر به سزایی دارد؛ هم چنین است استفاده از مواد طبیعی و تازه و استفاده نکردن از دستکش در هنگام طبخ غذا، با این کار، نشاط و شادابی درونتان به صورت انرژی های مفید و مؤثر از طریق چشم و نوک انگشتان به مواد غذایی منتقل شده و آن را به خود و اهل منزل هدیه می کنید؛ زیرا هنگام نشاط، اشعه ی آلفای مغز زیاد شده و به صورت انرژی از طریق چشم و نوک انگشتان خارج می شود.

– هنگام طبخ غذا نام خدا را یاد کنید و از او بخواهید که غذایی که طبخ کنید مایه ی سلامتی و آرامش برای خود و خانواده باشد.

– سعی کنید غذا را با ادویه جات طبیعی خوشمزه و خوش طعم کنید و عطر لازم را به غذا بدهید. سعی کنید غذا را با حرارت ملایم طبخ کنید. با این روش، غذا بسیار خوش مزه می شود و در سلامتی انسان اثر به سزایی خواهد داشت.

– سعی کنید غذا هایی را که می توان با دست میل کرد حتما با دست میل کنید تا انرژی های لازم را به خود هدیه کنید. کمی قبل از سیر شدن دست از غذا بر دارید، تا همیشه سالم باشید.

آشپزی یکی از بهترین هنرهای آدمی است که سلامتی جسم و روح و نشاط و شادابی پوست و مو در گرو آن است.

– آشپزی یک هنر است، در عین حال که به نظر مشکل می آید، کاری ساده و آسان و دلپذیر است اگر بانوی خانه دار از فن آشپزی کلی بی بهره باشد در زندگی روزمره سرگردان خواهد ماند.

– با آشپزی صحیح، انسان می تواند سلامتی خود را تضمین کتد. ولی متاسفانه امروزه با استفاده از مواد غیر طبیعی و مضر و سرخ کردن غذا ها و استفاده از وسایلی مانند: زود پز، مایکروفر و سرخ کن و استفاده از چاشنی های مصنوعی، مانند انواع اسانس ها و رنگ های شیمیایی، سعی می کنند غذا را خوشمزه جلوه دهند.و ذائقه ها را تغییر دهند. بدتر از آن، تبلیغ این نوع غذا ها از طریق رسانه های جمعی است و با این کار، غذاهای بی محتوا را به مردم آموزش می دهند و آنان را به همان سمت و سو سوق می دهند که نتیجه ای جز بیماری های گوناگون ندارد.

– یکی از سنت های غلطی که در مورد آشپزی آموزش داده می شود استفاده از دستکش است. آنان در حالی که به همه چیز و همه جا دست می زنند که نباید بزنند، در هنگام آشپزی برای رعایت بهداشت از دستکش استفاده می کنند.

– افرادی که می خواهند، باید نکاتی را رعایت نمایند تا غذا هایشان فوق العاده خوش مزه و خوش طعم و خوش عطر شود و دیگران با استفاده از این غذا ها، نهایت لذت را ببرند و از نعمت سلامتی و نشاط لازم برخوردار شوند.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت