نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » فوت و فن های ساده اما کارامد اشپزی
فوت و فن های ساده اما کارامد اشپزی

فوت و فن های ساده اما کارامد اشپزی

نکات زیر ممکن است بسیار ساده اما کارامد باشد پس به دقت انها را مطالعه کنید:
باز کردن پسته‌های سفت و دربسته 

بعضی از پسته‌ها، باز نیستند و فقط روزنه ای کوچک برای باز شدن دارند که به جای باز کردن این پسته ها با دندان یا ناخن، می توانید از این روش استفاده کنید: نصف پوست پسته دیگری را بردارید و در داخل روزنه خیلی کوچک قرار داده، مانند کلید بچرخانید، پسته به‌راحتی باز خواهد شد.

جدا کردن پوسته تخم‌مرغی که داخل ظرف تخم‌مرغ افتاده،
بسیار پیش می آید که هنگامی‌که تخم‌مرغی را در ظرفی می‌شکنید، تکه کوچکی از پوسته تخم‌مرغ داخل ظرف بیفتد؛ در این حالت، اگر آن را با انگشت یا قاشق بردارید، ممکن است به دلیل لیز بودنِ تخم‌مرغ، امکان پذیر نباشد. برای این کار قبل از برداشتن تکه پوسته تخم‌مرغ، انگشت خود را با آب مرطوب کنید و به پوسته ای که داخل ظرف افتاده بزنید. با این روش پوسته به انگشت‌تان می چسبد و می توانید به راحتی آن را بردارید.

نرم کردن شکر قهوه‌ای سفت شده
با گذشت زمان، رطوبت شکر داخل قفسه‌های کابینت تبخیر شده و شکر قهوه‌ای، سفت می‌شود؛ اما می‌توانید رطوبت از دست رفته را دوباره به شکر بازگردانید. کیسه شکر (بسته شکر) را به‌صورت دَرباز با یک فنجان آب در کنارش، در مایکرویو قرار دهید و به‌مدت سه دقیقه با قدرت بالا مایکروویو کنید، یا می توانید شکر را در کاسه‌ای بریزید و روی آن دستمال‌ حوله‌ای دولا و نمناک قرار دهید، سپس ظرف را با فویل یا سلفون بپوشانید و بگذارید به مدت یک شب در دمای اتاق بماند.

تازه کردن عسل شکرک زده 
آیا شیشه عسلی که در قفسه گذاشته‌اید سفت شده و شکرک زده؟ نگران نباشید، به‌راحتی می‌توانید آن را مانند شکل اولیه‌اش، زلال و شفاف کنید! فقط کافی است آن را به مدت ۱۵‌دقیقه، در ظرفی حاوی آب‌جوش که به‌مدت پنج‌ دقیقه خنک شده است، قرار دهید.

استفاده از میوه های خیلی رسیده
میوه‌هایی مانند موز، هلو و توت‌فرنگی را که خیلی زود رسیده می شوند، اگر در حال خراب شدن هستند می توانید به جای دور ریختن، آن‌ها را بشویید، پوست بگیرید، حلقه‌حلقه کنید، در کیسه فریزر قرار دهید و فریز کنید و آن‌ها را برای تهیه پای و اسموتی به کار برید.

پاک کردن لکه‌ها از تخته‌های کار چوبی
لکه‌های آب توت‌فرنگی یا قطره‌های آب‌کمپوت و غیره ممکن است روی تخته کار بریزند؛ برای پاک کردن این لکه‌ها، مقداری نمک روی تخته کار بپاشید و با لیموترش، نمک را روی تخته کار بمالید. در مورد لکه‌هایی که خیلی سفت و چسبناک هستند، از دستمال‌های آشپزخانه آنتی‌باکتری یا اسفنج استفاده کنید، پس از آن تخته را کاملاً بشویید.

جلوه دادن قابلمه‌ و تابه‌های سوخته 
بهترین تابه‌ها و قابلمه‌ها نیز پس از استفاده مداوم و طولانی مدت سیاه می‌شوند و هرچه برای ساییدن و سفید کردن آن‌ها تلاش کنید، هرگز درخشش اولیه را به دست نمی‌آورند؛ اما اگر تمیزکننده اجاق گاز را به قابلمه و تابه اسپری کنید و بگذارید به مدت یکی دو ساعت بماند، جرم‌های آن پاک خواهد شد! این روش برای کتری‌های ضد زنگ نیز بسیار مناسب است.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت