مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه کیک هلو وارونه
کیک هلو وارونه

طرز تهیه کیک هلو وارونه

مـواد لازم:

۴ هلو متوسط ​​(حدود ۱ و ۱/۲پوند)، با پوست و به ضخامت ۱/۳ اینچ قاچ شود

۲ قاشق غذاخوری آب لیموی تازه (در حدود ۱ لیمو بزرگ)

۱ فنجان آرد کیک

۳/۴ قاشق چای خوری بکینگ پودر

۱/۴ قاشق چای خوری جوش شیرین

۱ و ۱/۴ فنجان شکر دانه ریز

۳/۴ فنجان کره بدون نمک

۱/۲ فنجان شکر قهوه ای روشن

۱/۲ قاشق چای خوری وانیل

۲ عدد تخم مرغ بزرگ

۱/۲ فنجان خامه ترش

ابتدا باید شعله اجاق تا ۳۵۰ درجه باشد هلو را با آب لیمو مخلوط کنید. آرد، بکینگ پودر، جوش شیرین را با هم الک کنید.سپس ½ فنجان شکر دانه ریز را در یک ظرف چدنی روی حرارت متوسط، قرار داده با یک قاشق چوبی هم بزنید، به مدت ۱۰ دقیقه یا تا زمانی که شکر ذوب شود و به رنگ کهربایی تیره در آید. از روی حرارت بردارید. بلافاصله ¼ فنجان کره را اضافه کرده به شدت هم بزنید. شکر ذوب شده داخل ظرف را با شکر قهوه ای مخلوط کنید. قاچ های هلو را در ته ظرف به شکل متحدالمرکز با مخلوط شکر، به مقدارمورد نیاز مطابق عکس بچینید.
وانیل و ¾ فنجان شکر دانه ریز باقی مانده و ½ فنجان کره را با سرعت متوسط هم بزنید تا صاف شود. تخم مرغ ها را اضافه کرده و خوب هم بزنید تا مخلوط شود. سپس خامه ترش را اضافه کرده، هم بزنید تا مخلوط شود. به تدریج مخلوط آرد الک شده را اضافه کرده و هم بزنید با سرعت کم فقط تا زمانی که مخلوط شود. خمیر آماده شده را در ظرف پخت کیک روی قاچ های پهن شده هلو بریزید. خمیر آماده پخت است.

پخت در ۳۵۰ درجه به مدت ۴۰ تا ۴۵ دقیقه یا تا زمانی که طلایی قهوه ای شود بعد از پخت کیک برای تست، چوبی را در مرکز کیک فرو نمایید اگر پاک بیرون بیاید کیک پخته است. ظرف پخت کیک را به مدت ۱۰ دقیقه بگذارید سرد شود. با یک چاقو کیک را از لبه ظرف به آرامی جدا کنید.باید با دقت کیک را بر روی یک بشقاب جهت سرو برگردانید، بگذارید کیک به مدت ۱۰ دقیقه خنک شود. کیک را با استفاده از یک چاقوی دندانه دار برش دهید. پس از پخت کیک هلو فورا آنرا سرو کنید. چنانچه شربت شکر باقی مانده بود آنرا با کیک سرو نمایید.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت