وضعیت محیط اتاق خواب کودک | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » خانواده » وضعیت محیط اتاق خواب کودک

271269_612

تا زمانی که شما فرزندی ندارید، نمی‌توانید درک کنید که حاضر شدن و رفتن به خارج از منزل در صبح چقدر دشوار است. بلند شدن از رختخواب، لباس پوشیدن، شانه کردن موها، درست کردن صبحانه و خوردن آن، مسواک زدن، پیدا کردن کفش‌ها، مرتب کردن کیف و غیره. هر کدام از اینها آنقدر زمان بر است که می‌تواند روزتان را از همان ابتدا دشوار کند. اگر می‌‌خواهید این روند را ساده‌تر کنید، ترفندهای زیر را به کار گیرید.

از شب قبل آماده شوید

این ترفند به یاری بسیاری از خانواده آماده است. بعضی‌ها لباس‌هایشان را آماده می‌کنند یا بعضی دیگر میز صبحانه را از شب قبل می‌چینند. شما نیز می‌توانید تعدادی از کارهایتان را از شب قبل انجام دهید.

لوازم را در جاهای غیر معمول بگذارید

شاید دوست داشته باشید که همیشه کفش‌ها در اتاق خواب باشند یا لباس‌های کودکتان در کمدش، اما برای سرعت بخشیدن به کارهایتان در روز، بهتر است آنها را در مکان هایی که به آن تعلق ندارند، بگذارید. به عنوان مثال شانه را در ماشین‌تان بگذارید تا کودکتان بتواند در راه مدرسه موهایش را شانه بزند یا لباس‌ها را روی صندلی غذاخوری آویزان کنید تا مجبور نباشید ساعت‌ها وقت‌تان را صرف پیدا کردنشان در کمد کنید.

کارها را مشخص و تنها به آنها بپردازید

بسیاری از مادران می‌گویند که حذف کارهای اضافی، مانند روشن و تماشا کردن تلویزیون، می‌تواند موجب تمرکز کودکان و تسریع کارهایشان شود.

مسابقه‌ای ترتیب دهید

گاهی وقت‌ها لازم است برای انجام کارها مسابقه‌ای ترتیب دهید تا کودکتان سرعت‌‌اش را بالا ببرد. به عنوان مثال با فرزندتان در لباس پوشیدن به رقابت بپردازید، هر کسی که زودتر لباس‌هایش را به تن کرد، برنده است.

از زنگ ساعت یا تایمر استفاده کنید

زنگ ساعت را در زمان مقرر تنظیم کنید. (به عنوان مثال ۱۵ دقیقه مانده به اتوبوس) یا در اتاق کودک تان زنگی بگذارید و برای بیدار کردنش، چند بار آن را فشار دهید.

قبل از خواب برای کودک آرامش ایجاد کنید

برای کمک به‌ خواب ازغذاهای حاوی تریپتوفان مثل شیر و گوشت بوقلمون استفاده شود و به‌عنوان میان وعده‌ قبل‌ از خواب به‌ کودک اسنک‌های سبک داده شود. فعالیت‌های خوب قبل از خواب شامل حمام گرفتن با آب‌ گرم، خواندن داستان برای کودک، داشتن ساعتی همراه با آرامش با خانواده، گوش کردن به موزیک ملایم یا صداهای طبیعی، یادآوری خاطرات شیرین نیز در ایجاد شرایط خواب راحت موثر است.

همراه با بزرگ شدن کودک، روتین زمان خواب را می‌توان تغییر داد به طور مثال می‌توان در خارج ازمنزل قدم زد یا راجع به حوادث روز یا برنامه‌ فردا صحبت کرد یا به انجام بازی‌های کارتی یا تخته‌ای یا پازل، پرداخت.

کودکان بزرگتر ممکن ‌است قبل ازخواب به مطالعه بپردازند یا به موزیک گوش کنند یا به سرگرمی‌های آرام مورد علاقه‌شان مشغول شوند. با وجود انجام تمام فعالیت‌های فوق، کلید اصلی روتین زمان‌خواب این است که کودک بداند چه ساعتی باید لباس‌ خواب بپوشد و دندان‌هایش را مسواک کند و چه‌ زمانی باید در رختخواب باشد و چه ‌مدت را در رختخواب به فعالیت‌هایی مانند کتاب خواندن بپردازد، در واقع کودک نباید مدت زیادی از زمان بیداریش را در رختخواب بگذراند.

اگر کودک در زمان مقرر برای خواب آماده نبود می‌توان این زمان را برای ۳۰ دقیقه به تأخیر انداخت ولیکن برای رسیدن به زمان خواب همیشگی باید زمان خواب را به تدریج جلو کشید تا به ساعت خواب مقرر همیشگی رسید.

271270_622
وضعیت محیط اتاق خواب

درجه حرارت اتاق خواب کودک باید مناسب و ثابت باشد. محیط اتاق خواب بهتر است تاریک بوده و در صورت نیاز یک چراغ خواب کوچک روشن شود.

در طول شب، لحظات کوتاهی به کودک سرزده شود تا ازسلامت او اطمینان حاصل شود. تهویه‌ هوای اتاق مناسب و محیط خواب آرام و بی‌سروصدا باشد، کودک را نباید زمانی‌ که ناراحت است در رختخواب گذاشت.

رختخواب فقط برای خوابیدن است و در محدوده‌ آن کودک نباید به بازی کردن، غذا خوردن یا مشاهده‌ تلویزیون، بازی‌های کامپیوتری و ویدیویی یا صحبت‌ کردن با تلفن بپردازد، در زمان خواب این وسایل باید خاموش باشد. در عوض وسایل و ابزاری که برای کودک ایجاد امنیت و آرامش می‌کند مانند عروسک، اسباب‌ بازی یا پتوی خاص را می‌توان در اختیار او گذاشت.

لباس‌ خواب کودک باید راحت و مناسب ‌باشد. کودک را باید در وضعیت خواب‌آلود اما هنوز بیدار به رختخواب گذاشت تا دررختخواب به‌خواب رود، اگر اجازه داده شود تا کودک هرکجا که خوابش گرفت بخوابد، شکستن این عادت بسیار مشکل است. درصورتی‌ که کودک درطول شب مرتبا می‌غلتد، بهتر است او را از رختخواب بیرون آورد و به یک فعالیت با تحرک کم مانند مطالعه کردن مشغول نمود و مجددا پس از ۲۰ تا ۳۰ دقیقه به رختخواب بازگرداند.

تاثیر عادات و رفتارهای روزانه کودک در خواب شبانه

بسیاری از عادات و رفتارهای روزانه به‌ خواب شب کودک کمک می‌کند،کودک درابتدای صبح و به محض بلند شدن از خواب درمعرض نور خورشید قرار گیرد، اطمینان از دریافت نور طبیعی خورشید در طی روز به حد کافی، تاثیری مثبت برای ایجاد آرامش وی در طول روز دارد.

عدم استفاده از اتاق خواب کودک برای تنبیه، نظارت برصحنه‌هایی که کودک درطی روز از طریق تلویزیون، اینترنت و بازی های ویدیویی می‌بیند و نهایتا توجه به هرگونه تغییر هیجان‌آور مانند مشکلات مدرسه، طلاق، مرگ عزیزان کودک، نقل مکان یا رقابت با خواهر و برادر که ممکن‌ است بر خواب کودک تأثیرگذار باشد، باید به طور جدی از جانب والدین مورد توجه قرار گیرد.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
طرز تهیه مرغ ادویه دار شده

مواد لازم برای مرغ ادویه دار شده : پوست پرتقال رنده شده ۲ قاشق چایخوری  آب پرتقال تازه دو سوم فنجان  * سس هویسین (سسی که سیاه و پر ادویه است) ۲ قاشق غذاخوری  روغن کنجد ۲ قاشق غذاخوری سس…

طرز تهیه مرغ ادویه دار شده
حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

از وقتی سختی‌های خودخواسته زندگی‌ها زیاد شد و تکلف جای سادگی را گرفت، انگار حال دلهایمان از همان موقع خوب نیست.این روزها در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی، تصاویری از مسابقه تلویزیونی طنز گونه اما واقعی آقای داریوش کاردان دست به…

حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی
روشی ساده جهت از بین بردن پرزهای لباس بافت

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن پرز لباس ها، استفاده از ماهوت پاک کن است، اما اگر ماهوت پاک کن در دسترس ندارید و لباس شما پرز گرفته، می توانید به سادگی یک ماهوت…

روشی ساده جهت از بین بردن پرزهای لباس بافت
نوشیدنی سبز لاغر کننده

درمان با آب میوه ها و سبزیجات روز به روز جایگاه خود را در رژیم های لاغری باز می کند. این قبیل نوشیدنی ها علاوه بر دارا بودن خواص لاغری برای سلامت عمومی بدن نیز مفید هستند. ترکیب کردن چند…

نوشیدنی سبز لاغر کننده
تا چه حد باید به حرف‌های همسرمان گوش دهیم؟

گوش دادن به صحبت‌های همسرتان خیلی از اختلافات شما را حل می‌کند. بعد از سال‌ها تجربه در زمینه مسایل زناشویی و حل اختلافات آن‌ها و حتی آماده‌سازی زوج‌های جوان برای یک زندگی مشترک، به این نتیجه رسیدم که مشکل اساسی…

تا چه حد بايد به حرف‌هاي همسرمان گوش دهيم؟

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت