نایت ملودی » سلامت » دستگاهی جدید و جالب برای کاهش وزن

new-and-interesting-machine-for-weight-lossمحققان این فن آوری جدید پوشیدنی را اخیرا برای افرادی که قادر به رژیم گرفتن و کاهش وزن و کنترل اشتهایشان ندارند معرفی کرده اند

دوربین‌هایی که در این ابزار کار گذاشته شده‌اند، تصاویر غذا را هنگام ورود آن به دهان تهیه می‌کنند تا محتوای کالری آن‌ها و دیگر اطلاعات غذایی‌شدن را تعیین کنند.

علاوه بر رهگیری آسان میزان غذای مصرفی، این حسگر دقت بیشتری در مقایسه با سامانه‌های دستی حاضر دارد. سیستم مزبور که «مانیتور خوردن خودکار» یا AIM نام دارد، پتانسیل ارتقای کاهش وزن را دارد و به پزشکان در شناسایی الگوهای خوردن بیماران دارای اضافه وزن کمک می‌کند.

حسگر ابداعی با نظارت بر ارتعاشات آرواره عمل می‌کند که این ارتعاشات هنگام جویدن غذا ایجاد می‌شوند. سامانه ابداعی به اندازه‌ای پیشرفته است که می‌تواند حرکات دیگر مانند غذاخوردن و خمیازه‌کشیدن را فیلتر کند. در این جا تصاویر غذا و نوشیدنی با نوعی پایگاه داده آنلاین و همچنین فهرستی از اطلاعات غذایی مقایسه می‌شود.

چون این ابزار پوشیدنی است، می‌تواند به عنوان یک گام‌شمار یا رهگیری‌کننده فعالیت جسمانی برای مقایسه سطوح فعالیت بدنی با جذب کالری عمل کند. اضافه وزن در اثر فراوانی انرژی جذب‌شده در مقابل انرژی مصرف‌شده ایجاد می‌شود.

حسگر جدید می‌تواند داده‌های عینی ارائه دهد و به درک بهتر مصرف غذای مرتبط با چاقی و اختلال خوردن کمک کند. کارآیی این سامانه به اثبات رسیده و مطالعه بیشتری برای به‌روز‌رسانی آن باید صورت گیرد.

تاریخ: ۲۲ آبان ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت