مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » سلامت » تغذیه » تغذیه و بیماری ها » ترمیم صدمات سلولی با توت فرنگی و انگور

نتایج مطالعه محققان انگلیسی نشان می دهد که «دی متیل مالونات» موجود در میوه هایی مثل انگور، توت فرنگی یا آناناس می تواند صدمات سلولی ناشی از کاهش خون رسانی به یک اندام را براثر سکته قلبی یا مغزی بکاهد.

صدمات سلولی

این نتایج می تواند در ابداع روش های جدید درمانی موثر باشد.وقتی سکته قلبی یا مغزی روی می دهد خون رسانی به صورت موقت کاهش می یابد که در اصطلاح پزشکی به آن «ایسکمی» می گویند، سپس خون رسانی از سرگرفته می شود.

این کاهش سبب کمبود اکسیژن و مرگ سلولی می شود.

محققان دانشگاه کمبریج و کالج لندن در انگلیس، روچستر آمریکا و گلاسکو اسکاتلند با آزمایش بر روی موش ها متوجه شدند که در مدت ایسکمی میزان «سوکسینات» ( succinate ) تا ۱۹ برابر می شود اما وقتی خون رسانی به حالت طبیعی باز می گردد میزان این ترکیب شیمیایی هم به حالت عادی برمی گردد.

این مطالعه بر روی موش ها نشان داد که دی متیل مالونات ، میزان سوکسینات را کاهش می دهد و صدمات سلولی را کم می کند.

«ادوارد چوچانی» از واحد بیولوژی میتوکندری دانشگاه کمبریج که در این تحقیق شرکت داشت می گوید: این نتایج دلگرم کننده است زیرا می تواند مبنای تحقیقات دیگری برای یافتن روش های درمانی موثر جهت کاستن از صدمات سلولی ناشی از ایسکمی قرار گیرد.

وی افزود: قرار است تاثیر این ترکیب شیمیایی که به صورت طبیعی در انگور، توت فرنگی وجود دارد بر روی انسان هم بررسی شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت