مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » خانواده » آشپزی و خانه داری » آشپزی » طرز تهیه سالاد اردک کبابی و سبزیجات سرخ کرده
سالاد اردک کبابی و سبزیجات سرخ کرده

طرز تهیه سالاد اردک کبابی و سبزیجات سرخ کرده

مواد لازم برای ۴ نفر:

اردک کبابی / ۱عدد یک کیلوگرمی
روغن کنجد / ۱قاشق غذاخوری
پیازچه، نازک برش دهید / ۶ عدد
چوی سام، پاک و درشت خرد شود / ۵۰۰ گرم
تات سوی، پاک شود / ۵۰۰ گرم
قارچ تازه، هر کدام ۴ قسمت شود / ۲۰۰ گرم
آب / ۱/۴ پیمانه( ۶۰ میلی لیتر)
لوبیای برفی / ۱۵۰ گرم
جوانه ی لوبیا / ۲پیمانه( ۱۶۰ گرم)
دانه کنجد بو داده / ۲قاشق غذاخوری

مواد سس هوی سین:

زنجبیل تازه، رنده شود / یک قطعه ۲سانتی( ۱۰ گرم)
سس سویا / ۲قاشق غذاخوری
روغن کنجد / ۱قاشق غذاخوری
سیر له شده / ۱حبه
فلفل چیلی تازه تایلندی، ریز خرد شود / ۱عدد کوچک
سس هوی سین / ۱/۴ پیمانه( ۶۰ میلی لیتر)

 مدت زمان آماده سازی: ۲۵ دقیقه
مدت زمان پخت: ۲۰ دقیقه

این غذا چینی است برای طیخ ان ابتدا دمای فر را روی درجه داغ تنظیم کنید و آن را روشن کنید. اردک را چهار قسمت کنید، استخوان های آن را جدا کنید و دور بریزید. گوشت اردک را به قطعات ضخیم برش دهید، پوست اردک را جدا نکنید، تکه های گوشت را داخل سینی فر قرار دهید.
بدون اینکه روی گوشت را بپوشانید آن را حدود ۱۰ دقیقه و یا تا زمانی که پوست آن برشته و خشک شود، درون فر داغ شده کباب کنید، چربی گوشت را جدا کنید و دور بریزید.در این فاصله سس هوی سین را آماده کنید. روغن را داخل واک یا یک ماهی تابه بزرگ داغ کنید، پیاز، چوی سام و تات سوی را به نوبت درون ماهی تابه تفت دهید تا سبزیجات فقط پژمرده شوند. ماهی تابه را خالی کنید قارچ ها را داخل همان ماهی تابه بریزید و ۲دقیقه تفت دهید. آب را اضافه کنید و بگذارید تا این مخلوط بجوشد. حرارت را کم کنید و بدون گذاشتن درب ماهی تابه بگذارید حدود ۲دقیقه یا تا وقتی که قارچ ها نرم شوند آرام آرام بجوشد.اردک، مخلوط سبزیجات و قارچ ها را داخل یک کاسه ی بزرگ با سس هوی سین و لوبیاهای برفی به آرامی با هم مخلوط کنید. جوانه های لوبیا را میان ظروف سرو تقسیم کنید، روی آنها سالاد بگذارید و از دانه های کنجد بپاشید.

طرز تهیه سس هوی سین:

همه ی مواد را داخل قابله کوچک بریزید و قابلمه را روی حرارت بگذارید تا جوش آید. حرارت را کم کنید، درب قابلمه را نگذارید، حدود ۲دقیقه آرام آرام بجوشد. اجاق را خاموش کنید و ۱۰ دقیقه صبر کنید تا سس خنک شود.

نکته:

در هر پرس از این سالاد ۳۳/۴ گرم چربی و ۲۱۸۲کیلوژول( ۵۲۱کالری) انرژی وجود دارد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت