نایت ملودی » سفر وگردشگری » گردشگری ایران » گردشگران خارجی نذری خور‌!

گردشگران خارجی هم مراسم عزاداری ایرانی‌ها در ماه محرم و خوردن قیمه نذری را دوست دارند و برای شرکت در این مراسم علاقه نشان می‌دهند.

به گزارش خبرنگار گردشگری ایسنا، دسته‌های عزاداری و غذاهای نذری همیشه موضوع جذابی برای گردشگران خارجی است که ماه محرم به ایران سفر می‌کنند، زمانی که بیشتر سایت‌های تاریخی تعطیل و نیمه تعطیل است و این فرصت را دست می‌دهد تا آن‌ها هم با جریان عزاداری محرم همراه شوند.

بازار تهران بنا به رسم قدیم و دسته‌های عزاداری شلوغش همیشه محل مناسبی برای این همراهی است و میان این شلوغی‌ها همیشه خارجی‌هایی را می‌توان دید که با نگاهی علاقه‌مند عزاداری ایرانی‌ها را دنبال می‌کنند.

خیلی اتفاقی گروهی از گردشگری هلندی را که برای اولین‌بار به ایران سفر کرده‌اند، در روز تاسوعای حسینی مقابل مسجد ارگ می‌بینیم. آن‌ها از این که موفق شده‌اند مراسم عزاداری محرم را در ایران ببینند ابراز خوشحالی می‌کنند و برای صحبت درباره‌اش با ایرانی‌ها ابراز تمایل نشان می‌دهند.

گردشگران نزدیک کاخ گلستان ایستاده بودند و با لذت قیمه‌ نذری می‌خوردند، کاخ به خاطر عاشورا و تاسوعا بسته است، از راهنمای تور دلیل آمدن‌شان را در این روز تعطیل به این محوطه تاریخی جویا می‌شوم که می‌گوید، به اصرار گردشگران به اینجا آمده‌اند، دوست داشتند مراسم عزاداری محرم را ببینند.

گردشگران که یک روز قبل از تاسوعا به ایران رسیده بودند، به راهنمای تورشان پیشنهاد می‌دهند آنها را برای دیدن مراسم عزاداری ببرد. راهنما هم بافت قدیم تهران را انتخاب می‌کند تا آن‌ها این مراسم را در تکایا و مساجد قدیمی تهران دنبال کنند.

راهنما در حالی که درگیر توزیع نذری بین گردشگران همراهش بود، می‌گوید: گردشگران از دیدن مراسم عزاداری ایرانی‌ها به هیجان می‌آیند و از اینکه می‌توانند این مراسم را از نزدیک ببینند بسیار خوشحال می‌شوند.

به نظر می‌رسد گردشگران از این‌که زیر باران غذای نذری ایرانی می‌خورند، لذت می‌برند. آن‌ها از راهنما می‌خواهند در صورت امکان داخل مسجد ارگ را هم ببینند. مسوول عزاداری قول این کار را می‌دهد و آن‌ها پس از خوردن غذای نذری به داخل مسجد می‌روند.

1415178723648_01

1415178723913_03

1415178724256_04

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت