بروس لی | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

پدر بروسلی از ایالت « گوان دونگ نانگ های » چین بود و بروسلی در تاریخ ۲۷ نوامبر ۱۹۴۰ در سال اژدها در بیمارستان چینی شهر جوجین شان (سان فرانسیسکو) – جایی که چینی های زیادی در آنجا زندگی می کنند – متولّد شد نام اصلی فوق ستاره سینما « لی جون فان » بود. ولی بعد ها در اداره ثبت احوال اسم بروسلی را به عنوان نام هنری برای خود انتخاب کرد . اعضای خانواده بروسلی هفت نفر بودند . اسم پدر او «لی هوی چوئن» و نام مادرش گریس می باشد. پدر او خواننده اپرا بود و در ووشو مهارت زیادی داشت وبه همین خاطر در پیشرفت بروسلی تأثیر زیادی گذاشت. نام خواهر بزرگ بروس «اگنس» ، خواهر کوچکش«فیبی»، برادر بزرگش «لی جون شن» و برادر کوچکش «لی جون خوی» می باشد. بروس در ماه دوم (فوریه) سال ۱۹۶۴ میلادی با دختری مهربان، زیبا و دلسوز به نام لیندا ازدواج کرد. خانم لیندا در زندگی وکار پشتیبان خوبی برای همسرش بود . آنها بعد از ازدواج صاحب یک پسر به نام «براندون لی» ودختری به نام «شانون» شدند.

بروس لی

۱۰. بروس به آمریکا فرستاده شد تا دست از مبارزه های خیابانی بردارد.
بروس لی هم مانند ابرقهرمان های دنیا داستانی جالب و منحصر بفرد دارد. بروس در دهه پنجاه در خیابان های هنگ کنگ بزرگ شد. در این زمان، هنگ کنگ پر از آدم هایی بود که تلاش می کردند از دولت کمونیست و ظالم چین فرار کنند و در نتیجه هنگ کنگ منطقه بسیار پرجمعیتی بود و افراد بی خانمان، فقیر و مجرم زیادی در آن پرسه می زدند. بروس که آن زمان بچه بود وارد دار و دسته ای به نام ببرهای خیابان جانکشن شد. متأسفانه این دار و دسته خیلی هم خوب نبود و در نتیجه بیش از چند بار در دعواهای خیابانی کتک های بدی خوردند. روزی بروس ۱۳ ساله با چشم سیاه و کبود به خانه آمد و خواست که او را برای کلاس کاراته ثبت نام کنند. مادرش موافق بود و در نهایت برای او یک مربی گرفتند که از قضا مربی افسانه ای کونگ فو یعنی ییپ من بود.

بیشتر چیزهایی که بروس از ییپ من یاد می گرفت را در دعواهای خیابانی پیاده می کرد. او همیشه با خودش نانچیکو حمل می کرد و به دار و دسته های دیگر حمله می کرد. بروی در این سن کاملاً نترس و جسور بود و یک بار به پسر یکی از اعضای تریاد (سازمان مخفی چینی که فعالیت های غیرقانونی مانند قاچاق مواد مخدر انجام می دهد) حمله کرد و او را کتک زد. بالاخره پدر و مادر او به این نتیجه رسیدند که بهتر است او را از کشور خارج کنند و به پلیس رشوه دادند تا او را از لیست دردسرسازهای مشهور خارج کند تا بتوانند او را به آمریکا بفرستند.

۹. بروس در سال ۱۹۵۸ قهرمان چاچا در هنگ کنگ شد.
قبل از آنکه بروس از هنگ کنگ خارج شود، مهارتی را انتخاب کرده بود. علاوه بر اینکه او یکی از بهترین رزمی کاران زنده آن زمان بود، در رشته رقص چاچا نیز استعداد فراوانی داشت. ظاهراً بروس یک سال پس از آنکه شروع به تمرین جدی در درس های کونگ فو کرد، به این سرگرمی روی آورد. در ابتدا او برای تحت تأثیر قرار دادن یک دختر، در کلاس رقص چاچا ثبت نام کرد، ولی خیلی زود در آن مهارت پیدا کرد. او همچنین متوجه شد که تمرین این رقص به بهبود حرکات پا و حفظ تعادل او در کونگ فو نیز کمک می کند. می گویند او همیشه کارتی از ۱۰۰ حرکت انفرادی رقص همراهش بود که به او کمک می کرد تا کارش را راه بیندازد. او در سن ۱۸ سالگی آنقدر در این رقص مهارت داشت که مسابقات چاچا در هنگ کنگ را برد و قهرمان شد. جالب آنکه وقتی بروس می خواست به آمریکا سفر کند فقط ۱۰۰ دلار در جیبش داشت، ولی با یاد دادن این رقص به مسافرین آمریکایی پولدار هواپیما توانست پول خوبی دربیاورد.

۸. مبارزه با Wong Jack Man

در سال ۱۹۶۴، بروس شروع به تدریس هنرهای رزمی در کالیفرنیا کرد. تا این زمان کونگ فو مانند یک راز فوق محرمانه فقط به چینی ها آموزش داده می شد. ولی بروس فکر می کرد که این کار بی معنی است. او معتقد بود که هر نوع دانشی باید به همه آموزش داده شود و اگر قرار است به یکدیگر آسیب برسانیم، برای آن به کونگ فو نیازی نداریم. به همین دلایل، بروس هنرجویان سیاه پوست و سفیدپوست را می پذیرفت. در جامعه چینی واکنش منفی شدیدی به این قضیه شکل گرفت و مردان زیادی به آموزشگاه بروس می آمدند و به او طومار مزین می دادند. در این طومار اعلام می شد که مرد دارنده آن، یعنی وونگ جک من، به نیابت از جامعه چینی برای مبارزه با بروس آمده است. اگر بروس می باخت، دیگر اجازه نداشت به غیرچینی ها نحوه مبارزه را بیاموزد.

همه اینها بلوفی بیش نبودند تا بروس را بترسانند. ولی بروس لی کسی نبود که بتوان به این راحتی او را تهدید کرد، بنابراین با شنیدن این خبر، او به شدت عصبانی شد و قبول کرد با وونگ جک من مبارزه کند. البته هیچ ویدئویی از این مبارزه وجود ندارد، ولی شاهدین قابل اعتماد زیادی وجود دارند که ادعا می کنند این مبارزه چند دقیقه بیشتر طول نکشید. در نهایت وونگ جک من فهمید که نمی تواند بروس را شکست دهد و سعی کرد فرار کند. بروس او را تعقیب کرد و آنقدر او را کتک زد تا بالاخره تسلیم شد. دیگر هیچ مبارزه طلب دیگری به آموزشگاه بروس فرستاده نشد و بروس به آموزش کونگ فو به افرادی با نژادهای مختلف ادامه داد. البته وونگ مبارزه با بروس را طور دیگری تعریف می کند. او ادعا می کند که بروس بجای آنکه با او دست بدهد، مشتی ناگهانی به صورت او زده و در بقیه مبارزه نیز فقط سعی کرده با ضربه انگشت او را کور کند. وونگ همچنین ادعا می کند که مبارزه نزدیک به مساوی تمام شد. ولی قطعاً هرگز نخواهیم دانست که آن روز واقعاً چه اتفاقی افتاده است.

۷. بروس از جراحت مرگبار نخاعی جان سالم به در برد.
در سال ۱۹۷۰، بروس لی جراحتی داشت که برای بیشتر ورزشکاران جراحت تمام کننده حیات ورزشی محسوب می شود. روال تمرینات بروس حتی اگر همه آنها را درست انجام می داد، بسیار دشوار و خطرناک بود و این در شرایطی بود که او هنگام تمرین همه احتیاط های لازم را می کرد. یک روز او تصمیم گرفت که قبل از انجام تمرین “صبح بخیر” خودش را گرم نکند. تمرین “صبح بخیر” بدین شکل بود که او یک هالتر ۴۵ کیلویی را روی شانه هایش می گذاشت و آنقدر خم می شد تا بدنش با زمین موازی می شد.
آن روز گرم نکردن بروس قبل از تمرین باعث شد که آسیب ببیند و با درد کمر شدیدی او را در بیمارستان بستری کنند. به او گفته بودند که چهارمین عصب سرینی در نخاع او آسیب دیده است. پزشک بروس به او گفته بود که دیگر هرگز نباید کونگ فو کار کند، حداقل در سطح قبل نباید این کار را بکند. آنها به بروس گفته بودند که حداکثر کاری که می تواند بکند این است که “زندگی نرمالی” داشته باشد. بروس تا شش ماه سخت تلاش می کرد تا به آنها ثابت کند که اشتباه می کنند. او فلسفه خودش را عمیق تر می کرد و به خودش می آموخت که چطور دوباره راه برود. در نهایت او با پای خودش از بیمارستان خارج شد و توانست سریعتر و قویتر از قبل شود.

۶. هنرجویان معروف
بروس لی در چند برنامه تلویزیونی و فیلم سینمایی آمریکایی بازی کرد که فیلم The Green Hornet یکی از آنها بود، ولی بخاطر نژادپرستی با حرفه بازیگری در تقلا بود. بیشتر تهیه کننده و مدیران تلویزیونی ریسک انتخاب یک مرد آسیایی برای نقش اول فیلم را نمی پذیرفتند. علیرغم این موضوع، بروس از سوی افراد مشهور و ستاره هایی که فراتر از رنگ پوست او را می دیدند، مورد توجه فراوان قرار گرفت. در میان هنرجویان معروف او می توانند به ستاره هایی همچون استیو مک کوئین، جو لوئیس، چاک نوریس، جیمز کوبرن و کریم عبدالجبار اشاره کرد.

بروس سعی می کرد تا با بالا بردن هزینه هر ساعت آموزش به ۲۵۰ دلار، این ستاره ها را ناامید کند، زیرا نمی خواست آنها فکر کنند که می توان با چند درس ساده در کونگ فو استاد شد. ولی هر چه او قیمت را بالاتر می برد، ستاره ها سریعتر سراغ او می آمدند. حتی یک بار بروس به سوئیس سفر کرد تا به رومن پولانسکی درس خصوصی بدهد.
۵. یک بار بروس اتفاقی جکی چان را کتک زد.
جکی چان به عنوان سیاهی لشگر جوانی در چند تا از فیلم های بروس لی آغاز به کار کرد. یکی از اولین فیلم هایی که جکی در آن بازی کرد، Fist Of Fury بود که در این فیلم او از یکی از ساختمان های بلند سقوط کرد و توانست رکورد بلندترین سقوط را در سینمای چین بشکند. در همان فیلم، او را به دیواری کوباندند. منظورمان این است که جکی چان کسی نیست که بتوان با روش های معمولی او را کتک زد یا کشت.

وقتی جکی چان در فیلم “اژدها وارد می شود” بازی می کرد، از پشت به بروس لی حمله کرد و بطور اتفاقی چماق به صورتش خورد. خوشبختانه جکی چان که مثل ما آدم های معمولی نیست، با جراحات کوچکی توانست جان سالم بدر ببرد. او از این حادثه خنده اش گرفت و از فرصتی برای ملاقات و احوالپرسی با بت خود پیدا کرد لذت برد.

۴. هالیوود علناً ایده او را دزدید.
در دهه هفتاد، بروس لی برای پیدا کردن نقش در تقلا بود، بنابراین سعی می کرد تا ایده خودش را برای استودیوهای تلویزیونی ببرد. برنامه پیشنهاد او درباره یک رزمی کار چینی بود که در غرب قدیم می گشت و سعی می کرد با کونگ فو بر چیزهای بد غلبه کند. متأسفانه تهیه کنندگانی که او با آنها حرف می زد به ایده او شک داشتند، زیرا فکر می کردند که ایده او نتیجه ای دارد و دلیلش هم این است که ستاره اصلی او “خیلی چینی” است. ایده ها در نهایت رد شد… و چند سال بعد کونگ فو ظهور یافت.

نام بروس لی در تیتراژ Kung Fu دیده نشد و او هیچ پولی دریافت نکرد. به گفته تهیه کنندگان و سازندگان این برنامه – و خود وارنر برادرز Kung Fu بر اساس ایده های بروس لی ساخته نشده بود. و ما فکر می کنیم که این فقط یک تصادف عظیم باشد که همان استودیویی که بروس لی به آن مراجعه کرده بود و ایده اش را در مورد کونگ فو کار چینی در دنیای غرب مطرح کرده بود، برنامه ای در مورد یک رزمی کار چینی ساخت که در دنیای غرب به دنیای درست کردن چیزهای غلط با هنر کونگ فو بود!

۳. بروس برای دوربین ها زیادی سریع بود.
نمی توان در مورد بروس لی مطلبی نوشت و نگفت که او در واقع ماشینی بود که از آینده برگشته بود! این موضوع وقتی جالب تر می شود که به این موضوع اشاره کنیم که بروس اغلب حرکاتی را اجرا می کرد که اصولاً نباید ممکن و شدنی باشند، مثلاً ضربه های مشت او آنقدر سریع بودند که چشم نمی توانست حرکت آن را ببیند. در سال ۱۹۶۶ بروس لی برای نقش کاتو در فیلم The Green Hornet انتخاب شد، ولی وقتی فیلمبرداری آغاز شد، فیلمبردار فهمید که ضربات مشت و پای بروس آنقدر سریع هستند که در دوربین اصلاً دیده نمی شوند. بالاخره این مشکل را بدین ترتیب حل کردند که از بروس خواستند کمی آهسته تر مشت و پا بزند.
وقتی می خواهیم فیلم های او را ببینیم، باید روی حرکت آهسته حرکات او را مشاهده کنیم تا ببینیم چه اتفاقی می افتد. زیرا در سرعت معمولی فیلم بسیاری از حرکات او آنقدر سریع هستند که اصلاً دیده نمی شوند.

۲. او از چاک نوریس سرسخت تر بود.
همه می دانند که چاک نوریس آدم کله شقی و رعب انگیزی است و به این راحتی ها نمی شود با او مبارزه کرد. بنابراین حدسش سخت است که در مبارزه بین بروس لی و چاک نوریس کدامیک برنده می شود؟ چاک نوریس و بروس لی با هم دوست بودند و امروزه وقتی با چاک نوریس مصاحبه می شود و این سوال از او پرسیده می شود، چاک از جواب دادن طفره می رود و قضیه را فلسفی می کند. قدیم ها چاک چنین جواب هایی می داد: «آیا در یک مسابقه واقعی بروس لی را شکست می دادم؟ ببخشید که اینطوری جواب می دهم: “خودنمایی، تصور احمق ها از افتخار است.”»
با این وجود، یک بار (و فقط یک بار) وقتی دی وی دی تحلیل “اژدها وارد می شود” ساخته می شد، چاک بطور قاطع به این سوال جواب داده بود… و جوابش مثبت بود، حتی چاک نوریس هم اعتراف کرده بود که بروس لی در مبارزه او را شکست می دهد. متأسفانه تنها زمانی که می توانیم با چشم خودمان این قضیه را ببینیم، وقتی است که این دو در “راه اژدها” با هم رو در رو می شوند.

۱. سوء استفاده از بروس
در سال ۱۹۷۳، بروس لی فوت کرد، در حالیکه فقط در ۵ فیلم (در نقش اصلی) بازی کرده بود. ولی جالب است که مرگ تراژیک و بی موقع بروس لی در واقع ژانر جدیدی در فیلم های کونگ فو ایجاد کرد که آن هم ژانر سوء استفاده از بروس بود. تعداد کل این فیلم های تقلیدی جمعاً ۱۶۸ فیلم است. در اصل بروس لی آنقدر محبوب شد که فیلمسازان فهمیدند هر چیزی در مورد نام او یا شبیه به او، فروش خیلی خوبی خواهد داشت. بنابراین شروع به پول در آوردن از این قضیه کردند.

آخرین فیلم بروس لی، بازی مرگ (Game Of Death) نام داشت که ساخت آن به پایان نرسید. اولین سوء استفاده فیلمسازان این بود که این فیلم را با کنار هم گذاشتن فیلم های قدیمی و استفاده از بازیگران شبیه به بروس کامل کردند. برای آنکه فیلم را بلندتر کنند، بطور بی شرمانه ای از فیلم های به خاک سپاری واقعی بروس لی – و حتی تصاویری از جنازه او – استفاده کردند. این قضیه چیزی بود که سال ها ادامه یافت و بازیگران شبیه به بروس لی حتی با نام های مشابه در یک سری فیلم های واقعاً بد بازی کردند که نام و ساخت خیلی بدی از فیلم های قدیمی بروس داشتند. اگر می خواهید با چشم خودتان ببینید که چقدر این ژانر سوءاستفاده از بروس فیلم های بدی دارد، تریلر فیلم Enter the Game of Death را در اینترنت جستجو کرده و تماشا کنید.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی

امیلی راتاجکوسکی زمینه فعالیت : سینما تولد : ۷ ژوئن ۱۹۹۱ ‏(۲۴ سال) وست‌مینستر ، لندن ، انگلستان ملیت : ایالات متحده آمریکا پیشه: بازیگر و مدل سال‌های فعالیت : ۲۰۰۴ تا اکنون امیلی راتاجکوسکی (به انگلیسی: Emily Ratajkowski) (زاده…

عکس و بیوگرافی امیلی راتاجکوسکی بازیگر و مدل آمریکایی
عکس های دیدنی و جالب از بازیگران سریال ماندگار

در ادامه عکس های دیدنی و جالب از بازیگران سریال ماندگار را مشاهده کنید … بازیگران سریال ماندگار بازیگران سریال ماندگار بازیگران سریال ماندگار بازیگران سریال ماندگار بازیگران سریال ماندگار بازیگران سریال ماندگار

بازیگران سریال ماندگار
بیوگرافی و عکس مته در سریال روزی روزگاری

اسم اصلی این بازیگر آراس بولوت اینمری  Aras Bulut İynemli می باشد. وی در تاریخ ۲۵ آگوست ۱۹۹۰ متولد شده است.زادگاه وی شهر استانبول در ترکیه می باشد.وی دبیرستان را در آناتولی به پایان رساند و هم اکنون در رشته…

بیوگرافی و عکس مته در سریال روزی روزگاری
بیوگرافی و تصاویر زویا بازیگر سریال قبول میکنم

سوربهی جیوتی Surbhi Jyoti بازیگر زن تئاتر و تلویزیون  هند است. او نقش زیا در سریال قبول می کنم را بازی می کند. سوربهی جیوتی قبل از ظاهر شدن در فیلم و تلویزیون در سال ۲۰۰۷ در تئاتر دانشگاه مشغول…

زویا بازیگر سریال قبول میکنم
جدیدترین چهره تبلیغاتی برند «دیور» کیست؟

جینفر لارنس چهره تبلیغاتی برند «دیور» شد : تازه ترین تصاویر تبلیغاتی برند مشهور دیور از کیف های زنانه جدیدش رونمایی شد. به تازگی برند مشهور دیور که از مهم ترین و اصیل ترین برندهای مشهور دنیای مد است، تازه…

جدیدترین چهره تبلیغاتی برند «دیور» کیست؟

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت