مرتبط با این مطلب
نایت ملودی » سلامت » تغذیه » فواید گیاه شوید برای التهابات گوارشی
شوید،دفع باد را از روده تسهیل می کند و لذا نفخ را کاهش می دهد .همچنین بدلیل اثرات کاهنده ای ه بر روی چربی خون دارد می تواند در پیشگیری ازافزایش چربی خون،بخصوص تری گلیسرید موثر می باشد.
فواید گیاه شوید
برخی از گیاهان و سبزیجات خاصیت‌ هضم کنندگی دارند اما گیاه “شوید” در کنار هضم کنندگی غذاها، مانع از اسپاسم روده‌ای می‌شود.
مجتبی ملک متخصص طب سنتی گفت: برخی افراد از سبزی شوید در ترکیب غذاهای هضم کننده استفاده می‌کنند.
وی افزود: دانه‌های شوید روی عضلات روده‌ای اثر می‌گذارند و مانع از اسپاسم روده‌ای می‌شود.
همچنین این گیاه حاوی مقداری پتاسیم است که باعث تحریک عملکرد دفع می‌گردد.
البته لازم به ذکر است: از جوشانده شوید روزانه بیش از ۳ بار مصرف نشود چرا که شوید خاصیت مدری بالایی دارد و مصرف بیش از حد جوشانده موجب عوارض ناگواری در افراد می‌شود.
وی افزود: مصرف چند دانه شوید می تواند در برطرف کردن حالت تهوع در افراد موثر واقع شود.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت