آلزایمر،بیماری فراموشی و از دست دادن حافظه بلند مدت یا کوتاه مدت می باشد. این بیماری در سنین میانسالی و سالمندی اتفاق می افتد. وراثت،جنسیت،بیماری های خاص،مشاغل سخت و هرچیز دیگری می تواند در ابتلا به آلزایمر نقش داشته باشند. به تازگی طی یک تخقیق مشخص شده است که تبخال زدن احتمال ابتلای به بیماری آلزلیمر را افزایش می دهد.

 

آلزایمر

آلزایمر

بدن پس از اولین عفونت به ویروس «هرپس سیمپلکس ۱» برای همیشه حامل این ویروس است که هر زمان می تواند فعال شده و باعث بروز تبخال شود.

درحالیکه ۹۰ درصد از بزرگسالانه حامل ویروس هرپس سیمپلکس ۱ هستند تنها حدود یک چهارم آنها مرتب دچار تبخال می شوند.

محققان می گویند: این ویروس می تواند خطر ابتلا به بیماری آلزایمر را افزایش دهد زیرا سیستم ایمنی ضعیف سالمندان به این ویروس فرصت می دهد تا در مغز گسترش یابد.

سپس این ویروس در مغز می تواند موجب آغاز روندی شود که منجر به ابتلا به بیماری آلزایمر می شود.

به این ترتیب پلاک هایی در مغز ساخته می شود که منجر به مرگ سلول های مغزی و قطع ارتباط میان آنها می شود.

این موضوع موجب از دست دادن حافظه و کاهش توانایی تفکر می شود که اینها از مشخصه های ابتلا به آلزایمر هستند.

محققان متوجه شدند که اگر شخصی حامل ویروس هرپس سیمپلکس ۱ باشد خطر ابتلای وی به بیماری آلزایمر دو برابر افزایش می یابد.

تاریخ: ۰۲ آبان ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت