ورود رسمی اسفندیار رحیم مشایی به انتخابات؟! | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » سیاست » ورود رسمی اسفندیار رحیم مشایی به انتخابات؟!

اسفندیار رحیم مشایی

در بازگشت محمود احمدی نژاد و همراهانش از سفر چهار روزه به مصر طبق اعلام قبلی پایگاه اینترنتی روزنامه دولتی ایران مراسم استقبالی از سوی تعدادی از حامیان وی در فرودگاه مهرآباد انجام شد.

این جمعیت که حدود ۱۰۰ نفر بودند از محمود احمدی نژاد با شعارهایی در حمایت از وی و اسفندیار رحیم مشایی استقبال کردند.

علی رغم آنکه مشایی عنوان کرد حضورش در جمع هواداران انتخاباتی نیست؛ اما شعارهایی که در این مراسم داده شد کاملا جنبه انتخاباتی داشت.

یکی از استقبال کنندگان خطاب به مشایی گفت رئیس جمهور ۳۵ میلیونی ایران و دیگران شعارهایی چون “درود بر مشایی”، “چپ، راست، کارگزار، علیه اسفندیار”، “مشایی دوست داریم”، “احمدی زنده باد، مشایی پاینده باد”، ” ابوالفضل علمدار، مشایی را نگه دار” سر دادند.

آیا استارت انتخاباتی مشایی و احمدی نژاد کلید خورده است؟

اعلام رسمی ورود مشایی به صحنه انتخابات
صادق زیباکلام استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران در گفتگو با فرارو گفت: «من معتقدم استقبالی که روز جمعه از احمدی نژاد و مشایی در بازگشت از مصر صورت گرفت، صرف نظر از مکانیزم به وجود آمدن آن، نوعی اعلام رسمی ورود مشایی به صحنه انتخابات به عنوان کاندیدای دولت بود.»

وی ادامه داد: «بنده قریب چند ماه است که دو نکته را خیلی محکم بیان کرده ام. اول اینکه احمدی نژاد به هیچ وجه سودای کناره گیری از قدرت در ۲۴ خرداد ۹۲ را ندارد و با تمام وجود و تا آنجایی که بتواند و برایش امکان داشته باشد مقاومت خواهد کرد تا قدرت را از دست ندهد.»

وی افزود: «دوم اینکه یقینا آقای مشایی نامزد احمدی نژاد و مجموعه دولت برای انتخابات پیش رو خواهد بود. بنده همواره شایعات و نظراتی که گفته می شود مشایی را مطرح می کنند، اما نامزد اصلی احمدی نژاد فرد دیگری همچون نیکزاد یا شیخ الاسلامی است را رد  کرده ام و گفته ام سرمایه گذاری اصلی جریان احمدی نژاد بر روی مشایی است.»

وی تاکید کرد: «بنابراین آنچه که روز جمعه اتفاق افتاد در حقیقت نوعی اعلام رسمی غیرمستقیم کاندیداتوری از سوی آقای رحیم مشایی بود. به خصوص شعارهایی که در این استقبال گفته شد و اینکه از ایشان به عنوان رئیس جمهور ۳۵ میلیونی ایران نام برده شد نشان دهنده آن است که عزم آقای احمدی نژاد برای کاندیداتوری رحیم مشایی جدی است.»

این تحلیل گر مسائل سیاسی اظهار کرد: «در عین حال اتفاقاتی که هفته پیش در جریان استیضاح آقای شیخ الاسلامی و درگیری لفظی سران دو قوه مجریه و مقننه روی داد که سپس بازداشت ۲۴ ساعته سعید مرتضوی را به دنبال داشت باعث شد آقای احمدی نژاد عزم خود را جدی تر کند و تصمیم خود را صریح تر، علنی تر و زودتر بیان کند.»

وی خاطرنشان کرد: «شاید احمدی نژاد قصد داشت نزدیک تعطیلات نوروز یا بعد از تعطیلات که انتخابات خیلی جدی تر می شود تصمیم خود را اعلام کند؛ اما حوادثی که هفته گذشته اتفاق افتاد باعث شد آقای احمدی نژاد و تیم ایشان تصمیم بگیرند زودتر نیت خود را مطرح کنند.»

مرتضوی و گُلی که احمدی نژاد زد و خورد
زیباکلام در پاسخ به این سوال که آیا احمدی نژاد بازی انتخابات را کمی زود شروع نکرده و این به ضرر وی نیست؟، گفت: «چرا؛ اما همانطور که گفتم دلیل این امر مربوط به مجموعه حوادث هفته گذشته است.»

وی ادامه داد: «بازداشت مرتضوی در حقیقت گُلی بود که احمدی نژاد خورد؛ اما آزادی وی پس از ۲۴ ساعت گُلی بود که احمدی نژاد توانست وارد دروازه حریف کند و نشان دهد به هیچ نمی توان وی را قدرت تمام شده تصور کرد.»

وی تصریح کرد: «شاید احمدی نژاد و تیم وی بنا نداشتند مشایی را به این زودی معرفی کنند؛ اما حالا که این اتفاقات افتاد الخیر فی ما وقع گفتند و با تمام قوا وارد رقابت شدند.»

احتمال تایید صلاحیت مشایی از سوی شورای نگهبان صفر است اما …
زیباکلام در پاسخ به این سوال که آیا احمدی نژاد قادر است تایید صلاحیت مشایی را از شورای نگهبان بگیرد؟، گفت: «سوال اساسی و بنیادی دقیقا همین است. آنچه مسلم است شورای نگهبان احتمال اینکه رحیم مشایی را تایید صلاحیت کند از صفر هم کمتر است.»

وی ادامه داد: «می ماند اینکه آقای احمدی نژاد و مشایی به دنبال حکم حکومتی بروند و با توجه به قرینه ای که در مورد نامزد اصلاح طلبان (دکتر مصطفی معین) در سال ۸۴ وجود دارد چنین تایید صلاحیتی را اخذ کنند.»

این استاد دانشگاه اظهار کرد: «منتهی آقای احمدی نژاد به هیچ وجه مطمئن نیست که بتواند تایید صلاحیت رحیم مشایی را بگیرد. احمدی نژاد می داند برای این کار راه دشوار و صعب العبوری را پیش رو دارد. بنابراین از یک جهت شروع زودهنگام تحرکات انتخاباتی مشایی باعث می شود احمدی نژاد زمان بیشتری برای رایزنی، چانه زنی و اعمال قدرت جهت اخذ تایید صلاحیت مشایی داشته باشد.»

زیباکلام با بیان اینکه احمدی نژاد با دو معضل اساسی روبرو است گفت: «معضل اول اخذ تایید صلاحیت مشایی است و معضل دوم حضور یا عدم حضور اصلاح طلبان در انتخابات است.»

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
تمام آن چیزی که از «محمد جواد ظریف»باید بدانید

تمام آن چیزی که از «محمد جواد ظریف»باید بدانید کتاب “آقای سفیر” که حاصل مصاحبه ی «محمد مهدی راجی» با دکتر ظریف است، تاکنون شش بار در نشر نی تجدید چاپ شده، در یادداشت زیر گوشه هایی از کتاب را…

تمام آن چیزی که از «محمد جواد ظریف»باید بدانید
توافق هسته ای قطعی شد

توافق هسته ای قطعی شد براساس اخبار موثق توافق هسته ای قطعی شده است. به گزارش آریا حاضران در محل مذاکرات یعنی هتل کوبورگ عازم محل اعلام توافق هسته ای شده اند. کاترین ری سخنگوی موگرینی برگزاری مراسم در ساعت…

توافق هسته ای قطعی شد
توضیحات سخنگوی کاخ سفید درباره زمان لغو تحریم ها

توضیحات سخنگوی کاخ سفید درباره زمان لغو تحریم ها آمریکا: کاهش تحریم‌ها پس از انجام ایران به تعهداتش خواهد بود به گزارش خبرگزاری تسنیم، “ماری هارف”، سخنگوی وزارت خارجه آمریکا گفت: تحریم های اتحادیه اروپا و آمریکا پس از راستی…

سخنگوی کاخ سفید
ظریف جهان را غافلگیر کرد

ظریف جهان را غافلگیر کرد کنفرانس خبری که محمد جواد ظریف وزیر خارجه ایران برگزار کرد برای بسیاری از جهانیان و ناظران غافلگیرکننده بود. بسیاری فکر نمی کردند وی به جزئیات مهم این برنامه اشاره کند و چنین مسئله ای…

ظریف جهان را غافلگیر کرد
عکس های دختر جان کری و داماد ایرانی اش

عکس های دختر جان کری و داماد ایرانی اش القدس العربی نوشت اقدام جان کری وزیر خارجه آمریکا در به کار بردن عبارت خلیج فارس ممکن است به ایرانی بودن دامادش ربط داشته باشد.  

عکس های دختر جان کری و داماد ایرانی اش

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت