عوارض افراط در روابط زناشویی | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » خانواده » روابط عاطفی » آیین همسرداری » عوارض افراط در روابط زناشویی

240869_959
از همه بدتر آن‌که چون در جامعه ما این قبیل موضوعات تابو و در زمره «حرف‌های مگو» محسوب می‌شود، گاه همسران برای آگاهی از این نوع مسائل دست به دامن سایت‌های غیرمجاز اینترنتی و برنامه‌های محرک و مبتذل ماهواره‌ای می‌شوند که هیچ سود و منفعتی جز دستیابی به اطلاعات غیر اخلاقی و الگوبرداری‌های ناصحیح جنسی ندارد.

دکتر محمد‌علی زارعیان، پزشک و دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران با اشاره به این‌که ارتباط جنسی یک تعامل دوطرفه است، می‌گوید: در صورت کاهش میل جنسی یکی از همسران، سیکل لذت جنسی معیوب و سبب ناامیدی و احساس پس زده شدن طرف مقابل می‌شود. همسری که میل جنسی کمی دارد نیز دچار این تصور می‌شود که امکان برانگیخته کردن و شکل دادن به یک ارتباط رمانتیک را از دست داده است. این احساسات در صورتی که ساماندهی نشود بتدریج سبب تنش و اختلاف همسران می‌شود و می‌تواند روی میل جنسی تاثیر منفی بگذارد. البته همسران باید توجه داشته باشند که نوسانات میل جنسی و کم و زیاد شدن آن طی یک سیکل قاعدگی کاملا طبیعی است و این تغییرات گذرا بوده و بتدریج همسران جوان متوجه زمان رخداد آن می‌شوند و این امر قابل پیش‌بینی است. این متخصص تصریح می‌کند برای برقراری روابط جنسی باید با برنامه‌ریزی و آگاهانه اقدام کرد.

زارعیان با تاکید بر این‌که مهم‌ترین نکته در بحث روابط جنسی زناشویی پرهیز از عجله و شتاب‌زدگی است، می‌گوید: تامل و برقراری آرامش و تمرکز باید در تمام مراحل روابط مد نظر طرفین باشد، چرا که هیچ چیز به اندازه عجله، مانع رسیدن به لذت مطلوب نمی‌شود.

این متخصص طب سنتی می‌افزاید یک پیاده‌روی و خواب مناسب، تدارک یک شام خصوصی دو نفره در رستوران و گپ و گفت صمیمانه، تطابق با محرکات شغلی و محیطی و کاهش استرس، گفت‌و‌گو با همسر بخصوص در مورد زمان و نحوه برقراری ارتباط جنسی، توجه و ابراز احساسات عاطفی بویژه از طریق خداحافظی عاشقانه هنگام خروج از منزل و از همه مهم‌تر ایجاد تنوع در حفظ تازگی یک ارتباط زناشویی، موجب دوست‌داشتن همسران از جانب یکدیگر و بهبود میل جنسی می‌شود.

این پزشک عنوان می‌کند: عده‌ای از متخصصان در زمینه مسائل جنسی معتقدند اگر برقراری ارتباط جنسی در یک زمان و مکان غیرمترقبه صورت گیرد به قدری می‌تواند تاثیرگذار باشد که تا مدت‌ها رنگ و بوی تازه‌ای به ارتباط جنسی قدیمی زن و شوهر خواهد بخشید. البته ناگفته نماند این اتفاق نیز باید طبق برنامه‌ریزی یکی از طرفین باشد و شرایط محیطی، زمانی و آداب صحیح روابط زناشویی مورد ملاحظه قرار گرفته شود.

ضرورت توجه به آداب زناشویی

دبیر انجمن تحقیقات طب سنتی ایران در خصوص ضرورت توجه به آداب زناشویی می‌گوید: مباشرت یا برقراری روابط زناشویی در طب نوین مقوله‌ای لذت‌بخش محسوب می‌شود که همسران در صورت تمایل، بدون محدودیت خاصی می‌توانند به آن مبادرت ورزند، اما برقراری این روابط در طب سنتی متضمن رعایت جزئیاتی است که علاوه بر لذت‌بخش بودن به حفظ سلامت نیز کمک می‌کند.

به گفته وی برقراری روابط زناشویی در طب سنتی حد زمانی دارد، مقدماتی را برای شروع می‌طلبد، در ساعت خاصی از شبانه‌روز توصیه می‌شود، در رابطه با مصرف غذا و آب محدودیت‌هایی داشته و شدت و حدت آن نیز به نوع مزاج جنسی همسران بستگی دارد.

معیار سنجش مزاج جنسی افراد

میزان اشتیاق و تمایل هر فرد به رابطه زناشویی متفاوت است. تعدادی از افراد اشتیاق بیشتر و برخی اشتیاق کمتری برای برقراری این رابطه دارند. در واقع تمایل به رابطه زناشویی در افراد از روزی چند بار تا سالی یکبار متفاوت است که این تفاوت‌ها هم به دلیل تفاوت‌های جسمی و هورمونی و هم به علت خصوصیات مزاج جنسی افراد شکل می‌گیرد و اگر تمایلات جنسی زن و مرد با یکدیگر سازگار نباشد بدون شک، رضایت و سلامت زناشویی به خطر می‌افتد اما آیا می‌توان هنگام انتخاب همسر یا در دوران زندگی مشترک تا حدودی به انتظارها و تمایل جنسی خود و شریک زندگی واقف شد و در این امر به توافق رسید؟

دکتر زارعیان با اشاره به این‌که افراد دارای چهار مزاج جنسی گرم و تر، گرم و خشک، سرد و تر و سرد و خشک هستند و با توجه به خصوصیات مزاج جنسی، توان و تمایلات فرد در مباشرت تا حدود زیادی قابل تخمین است، می‌گوید: هر یک از این مزاج‌ها دارای حد مشخصی از منافع مباشرت است. یعنی ممکن است یک فرد بر اساس مزاج جنسی اش توانایی و تمایل کمتری به برقراری ارتباط زناشویی داشته باشد، اما فردی با مزاج جنسی دیگر، بر اساس خواسته و تمایل جسمی و جنسی‌اش اگر به استمرار این ارتباط اصرار نورزد، مشکلاتی برایش به وجود آید.

بهترین زمان برای برقراری روابط زناشویی

در طب سنتی پس از ورود غذا به بدن، چهار خلط دم، بلغم، سودا و صفرا از دو فرآیند هضم معدی و کبدی در بدن ایجاد می‌شود. هضم کبدی پس از هضم معدی است و به گفته دکتر زارعیان بهترین زمان شروع روابط جنسی پس از هضم کبدی یا حدود دو تا سه ساعت پس از صرف غذاست. این متخصص تصریح می‌کند برقراری روابط زناشویی در حالت گرسنگی بدتر از حالت سیری و پری معده است و در نتیجه این عمل در حالت گرسنگی به هیچ عنوان توصیه نمی‌شود.

دکتر زارعیان با اشاره به این‌که از نظر حکما بهترین زمان مباشرت جنسی اوایل شب است، می‌گوید: خوردن شام در ساعات ابتدایی شب و حتی نزدیک غروب و برقراری روابط دو تا سه ساعت بعد از آن موجب می‌شود همسران زمان کافی برای خواب عمیق و طولانی و بازیابی انرژی از دست رفته داشته باشند و بهترین وقت برقراری روابط زناشویی زمانی است که بدن از نظر حرارت، برودت، رطوبت و یبوست در حد اعتدال باشد تا بدون تکلف اسباب تهیج فراهم آید، ضمن این‌که به دلایل علمی برای مردان مباشرت هر سه شبانه‌روز یکبار مقدور خواهد بود.

پیش‌زمینه‌های شروع روابط همسران

دکتر زارعیان، رعایت آراستگی، نظافت بدن، استفاده از رایحه خوش، دهان خوشبو، به کار بردن کلمات محبت‌آمیز، تماس و هم​آغوشی، شوخی‌کردن، ابراز کلمات شوق‌انگیز و بوسیدن را از جمله توصیه‌های طب سنتی برای شروع روابط زناشویی عنوان می‌کند و می‌گوید: انجام این امور تا رسیدن به کمال میل جنسی ، باید در هر دو جنس تداوم یابد تا سلامت و رضایت هر دو جنس ایفا شود.

به گفته این متخصص، همسران جوانی که بتازگی زندگی مشترک زناشویی خود را شروع کرده‌اند برای شکل دادن به یک رابطه جنسی موفق در دفعات اولیه از اقدام به مقاربت بپرهیزند و تنها به تبادلات حسی و لمسی بپردازند تا بتدریج اعتماد به نفس خود را به دست آورند و به یکدیگر اخت پیدا کنند و حاضر و قادر به مقاربت شوند.

این متخصص، باز هم تأکید می‌کند از عجول بودن در روابط جنسی بپرهیزید و با وجود رواج بعضی سنت‌های غلط در این زمینه ـ که فرد را ملزم به نزدیکی در شب اول بدون پیش‌زمینه‌های لازم می‌کند ـ با برنامه حرکت کنید چرا که عجله معمولا چند عارضه به دنبال دارد؛ اول این‌که اضطراب ابتدایی ارتباط جنسی را تشدید می‌کند و تشدید اضطراب به دردناک بودن نزدیکی برای طرفین، ایجاد حس تنفر در زن و احساس سرزنش و گناه در مرد منجر می‌شود.

تدابیر غذایی پیش و پس از روابط جنسی

به سبب فعالیت بدنی، جذب مواد خوراکی در زمان برقراری روابط جنسی بیش از هر زمان دیگری خواهد بود. این پزشک مصرف نوشیدنی‌های سرد و تماس با هوای سرد قبل و بعد از مباشرت را منع و تنها خوردن لقمه‌ای چرب و شیرین را توصیه می‌کند. وی بخشی از مواد غذایی مفید و تقویت کننده را فهرست وار بیان می‌کند؛ نخود، لوبیا، گوشت بره و زرده تخم مرغ عسلی با نمک که از آن‌ها خون گرم و تر حاصل می‌شود و به فهرست جامعی از بذرها که در تقویت میل جنسی نقش بسزایی دارد اشاره می‌کند که از آن جمله می‌توان به بذر شلغم، بذر کتان، بذر زردک، بذر فلفل و مغزهایی همچون چلغوز، پسته، فندق و گردو اشاره کرد.

عوارض افراط در روابط زناشویی

به گفته این پژوهشگر طب سنتی، فردی که در روابط زناشویی زیاده‌روی می‌کند به مرور بدنش سرد و خشک می‌شود، حرارت درونی اش تحلیل می‌رود و خسته، ناتوان و ضعیف می‌شود و اگر در این شرایط بازهم به مباشرت اصرار ورزد، بدن بکلی سرد شده و حواس شنوایی و بینایی وی تحلیل می‌رود و ساق پاهایش سست می‌شود و دیگر قادر به تحمل وزن بدن نیست. پشت و کمرش مور مور می‌شود، گوشش به وزوز می‌افتد و به سرگیجه مبتلا می‌شود.

اثرات مثبت برقراری روابط جنسی

دکتر زارعیان با اشاره به این‌که دستیابی به نشاط و شادابی و دفع افکار نامطلوب از اثرات مثبت برقراری رابطه زناشویی است، می‌گوید: به جرات می‌توان گفت هیچ عاملی به اندازه برقراری رابطه زناشویی رضایتمند نمی‌تواند در تخلیه استرس‌های روزمره همسران تاثیر پر رنگ و بسزا داشته باشد. وی تصریح می‌کند بر اثر یک فعالیت جنسی موفق و مطلوب، موجباتی فراهم می‌شود که فرد پردل و شجاع می‌شود، خشمش فرو می‌ریزد و با وقار می‌شود.

به گفته این پزشک و متخصص طب سنتی، به نظر می‌رسد وقتی افراد به پزشک مراجعه می‌کنند، گرفتن شرح حال جنسی از آنان بسیار ضروری باشد و این در صورتی امکان پذیر است که پزشک تسلط کامل در مباشرت و آداب آن داشته باشد و علاوه بر درمان بیماری بتواند نسخه‌ای در این خصوص برای بیمار تجویز کند.

تاریخ: ۱۵ مهر ۱۳۹۳
نویسنده: رضا ایرانی
محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
طرز تهیه مرغ ادویه دار شده

مواد لازم برای مرغ ادویه دار شده : پوست پرتقال رنده شده ۲ قاشق چایخوری  آب پرتقال تازه دو سوم فنجان  * سس هویسین (سسی که سیاه و پر ادویه است) ۲ قاشق غذاخوری  روغن کنجد ۲ قاشق غذاخوری سس…

طرز تهیه مرغ ادویه دار شده
حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

از وقتی سختی‌های خودخواسته زندگی‌ها زیاد شد و تکلف جای سادگی را گرفت، انگار حال دلهایمان از همان موقع خوب نیست.این روزها در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی، تصاویری از مسابقه تلویزیونی طنز گونه اما واقعی آقای داریوش کاردان دست به…

حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی
روشی ساده جهت از بین بردن پرزهای لباس بافت

یکی از ساده ترین و بهترین روش ها برای از بین بردن پرز لباس ها، استفاده از ماهوت پاک کن است، اما اگر ماهوت پاک کن در دسترس ندارید و لباس شما پرز گرفته، می توانید به سادگی یک ماهوت…

روشی ساده جهت از بین بردن پرزهای لباس بافت
نوشیدنی سبز لاغر کننده

درمان با آب میوه ها و سبزیجات روز به روز جایگاه خود را در رژیم های لاغری باز می کند. این قبیل نوشیدنی ها علاوه بر دارا بودن خواص لاغری برای سلامت عمومی بدن نیز مفید هستند. ترکیب کردن چند…

نوشیدنی سبز لاغر کننده
تا چه حد باید به حرف‌های همسرمان گوش دهیم؟

گوش دادن به صحبت‌های همسرتان خیلی از اختلافات شما را حل می‌کند. بعد از سال‌ها تجربه در زمینه مسایل زناشویی و حل اختلافات آن‌ها و حتی آماده‌سازی زوج‌های جوان برای یک زندگی مشترک، به این نتیجه رسیدم که مشکل اساسی…

تا چه حد بايد به حرف‌هاي همسرمان گوش دهيم؟

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت