دولت و مجلس چه تصمیمی برای هدفمندی خواهند گرفت؟ | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » اقتصاد » دولت و مجلس چه تصمیمی برای هدفمندی خواهند گرفت؟

مابه التفاوت ۲۸ هزار تومانی یارانه نقدی، پیامک انصراف از دریافت یارانه، واریز نشدن یارنه نقدی برای عده ای از سرپرستان خانوار، اختلالات سایت رفاهی و مخالفت مجلس با اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها.

اینها سرفصل کش مکش های یارانه ای این روزها بین دولت و مجلس است.کش مکش هایی که افکار عمومی را نگران کرده و باعث شده با اضطراب و نگرانی اخبار یارانه ای را دنبال کنند تا ببینند داستان گرانی ها و فاز دوم هدفمندی چه خواهد شد؟

در هر حال برگزاری جلسات مشترک دولت و مجلس  برای حل ماجرای فاز دوم هدفمندی نشان می دهد که اجرایی شدن یا نشدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها این روزها دغدغه اصلی دولت و مجلس است و افکار عمومی نیز نگران تر از همیشه اخبار مربط به هدفمندی را دنبال می کند .

63039_379هنوز از یادها نرفته است که محمود  احمدی نزاد در چهارشنبه هدفمندی که در دی ماه رقم خورد به  درخواست خود به مجلس رفت تا با وکلای ملت و مردم در خصوص مسائل کلان اقتصادی سخن بگوید.

هر چند در آن روز وی  در مجلس نماند تا انتقادات یارانه ای نمایندگان را بشنود اما معاون پارلمانی وی خبر از دعوت بهارستان نشین ها به پاستور داد و بلافاصله بعد از آن نیز جلسات اقتصادی دولت و مجلس اغاز شد تا در مورد مهم ترین جراحی اقتصادی کشور تصمیم گیری کنند.

از این جلسات اما خبر می رسد که دولتی ها بر اجرای فاز دوم هدفمندی اصرار می کنند اما مجلسی ها با اجرایی کردن آن در شرایط حاضر مخالفند .

کار به جایی رسیده است که حتی ائمه جمعه هم وارد کار زار هدفمندی شدند و درباره اثرات اجرای شدن فاز دوم هدفمندی یارانه ها اخطار داده اند.

به عنوان مثال امام جمعه موقت اصفهان در این خصوص گفته: همچنین دولت اگر می‌خواهد با گران شدن حامل‌های انرژی پولی دست مردم بدهد فاجعه است و جایز نیست.

در این میان مخالفت های اقتصادی های مجلس نیز به اوج خود رسیده  و اکثرآنها معتقدند اجرایی شدن فاز دوم هدفمندی در حال حاضر به صلاح کشور نیست.

اما منتقدان اجرای فاز دوم هدفمندی چه می گویند؟

هدف دولت حل کردن مشکل تولید  نیست

عماد افروغ می گوید: اجرای خواست دولت در هدفمندی بحران‌های سیاسی و اجتماعی درپی دارد.

این تحلیلگر مسائل سیاسی با بیان اینکه   که قوه مقننه علاوه بر این که باید جلوی دولت در اجرای فاز دوم هدفمندی را بگیرد، تاکید می کند که اجرای شتابزده مرحله دوم به شکلی که دولت قصد انجام آن را دارد، بحران‌های سیاسی، اجتماعی و فرهنگی بوجود می آورد.

وی  درباره تلاش دولت به منظور اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها نیز می گوید: هدف دولت از اجرای هدفمندی یارانه ها حل مساله تولید و پر کردن شکاف طبقاتی نبود، بلکه تلاشی برای حل کردن مشکل پولش بود.

افزایش تورم در مرحله دوم هدفمندی یارانه ها

رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی نیز می گوید: فاز دوم هدفمندسازی یارانه‌ها زمانی باید اجرا شود که تورم شیب نزولی دارد و در شرایط کنونی اجرای فاز دوم آثار ناگواری را در جامعه بر جای می‌گذارد.

مصباحی‌مقدم تاکید می کند: شرایط برای اقشار متوسط رو به پایین با اصلاح قیمت‌ها سخت می‌شود و شیوه کمک نقدی در یارانه‌ها درست نیست و باید پرداخت هدفمندی از طریق بیمه بیکاری و تامین اجتماعی باشد تا تمام نیازهای ضروری افراد پاسخ داده شود.

وی همچنین می گوید: در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اصلاح قیمت حامل‌های انرژی برای خانواده‌ها باید مانند دور اول به شکل پلکانی انجام شود و در بخش تولید قیمت‌های ترجیحی در نظر گرفته شود زیرا پالایشگاه‌ها برای تولید برق نیازمند سوخت هستند و اگر این قیمت برای تولیدکنندگان و خانواده‌ها یکسان باشد تولید با مشکل مواجهه می‌شود.

دولت به عواقب اجرای فاز دوم هدفمندی توجه ندارد

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس هم به اصرار دولت برای اجرایی کردن فاز دوم هدفمندی انتقاد دارد و می گوید: اصرار دولت برای اجرای مرحله دوم هدفمندسازی به این دلیل است که می خواهد بگوید من این کار را به نتیجه مطلوبی رساندم اما چون دولت رو به اتمام است به عواقب آن و باقی مسائل کاری ندارد.

محمد اسماعیل کوثری با بیان اینکه دولت هنوز بودجه سال ۹۲ را تحویل نداده است، گفت: مجلس اعلام کرده است که مرحله دوم اصل هدفمند سازی باید فعلا مسکوت بماند و اگر قرار باشد اجرا شود از نیمه دوم سال ۹۲ به بعد باید به آن فکر کرد.

وی با اشاره به اصرار رئیس جمهور برای اجرای  فاز دوم اصل هدفمندی یارانه ها تصریح کرد: پافشاری دولت و مخصوصا رئیس جمهور برای اجرای سریع مرحله دوم هدفمند سازی به این دلیل است که این کار در همین دولت به نتیجه برسد.

البته علاوه بر این انتقادات، رئیس مجلس نیز  گفته است که مقام معظم رهبری  تسریع در اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه ها را تایید نکرده است.

***

به این ترتیب به نظر می رسد دلایل برای مخالفت با درخواست رئیس جمهور زیاد است و از افزایش تورم گرفته تا بی توجهی دولت به عواقب اجرایی شدن فاز دوم همه و همه توجیهات موجهی است که منتقدین اقتصادی دولت به پافشاری دولتی ها دارند هر چند که رئیس جمهور معتقد است اوضاع کاملا برای اجرایی شدن فاز دوم مناسب است و اگر دست های پنهان! بگذارند کشور به اوج می رسد!

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
خارق العاده ترین کیبورد برای سخت پسندان

خارق العاده ترین کیبورد برای سخت پسندان این کیبورد ۳۰۰ دلاری که آوریل ۲۰۱۶ با حروف انگلیسی می‌آید، باهدف عرضه خدمات برای حرفه‌ای‌ها در شب ساخته‌شده است و طراحی آن طوری است که کلیدهای استاندارد به دو طرف بال پروانه…

خارق العاده ترین کیبورد برای سخت پسندان
کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی

کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای ایرانی جدیدترین خبر از دنیای خودرو است. در روزهای اخیر به دلیل مثبت شدن نتیجه مذاکرات ۱+۵ ماشین های داخلی و وارداتی افت…

کاهش بهاء و افت شدید قیمت خودروهای داخلی و وارداتی
تعیین دستمزد ۹۴ ; دولت با کارگران در یک جبهه است؟

افزایش حقوق کارگران، موضوعی است که همیشه در ماه‌های پایانی سال، بر سر زبالن ها می افتد. در همه این سال‌ها نیز ادعا شده، تورم ملاک عمل قرار گرفته است؛ اما تقریبا در هیچ سالی افزایش حقوق بر اساس تورم…

دستمزد کارگران 94
گمانه زنی دستمزد ۹۴ ; افزایش دستمزد بیش از ۱۲۰ هزار تومان نیست

یک فعال کارگری می گوید: در شورای عالی کار علیرغم ترکیب سه جانبه، دولت نقش کارفرمایی هم دارد.به گزارش خبرآنلاین،براساس خبرهایی که تا کنون از شورای عالی کار به دست آمده، افزایش دست­مزدها در سال ۹۴ قطعی است و چانه­…

حمید حاجی اسماعیلی
پزشکان،وکلا،قضات و استادان دانشگاه از این پس یارانه نقدی نمی گیرند

عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس گفت: در مصوبه کمیسیون تلفیق اندازه خانوار برای دریافت یارانه مشخص نیست و اما در عین حال پزشکان، وکلا، قضات و استادان دانشگاه از یارانه نقدی در سال آینده حذف خواهند شد. جعفر قادری…

جعفر قادری

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت