شادی خریدنی نیست! | نایت ملودی


۷ نکته که قبل از خرید مبل راحتی باید به آن توجه داشت

برای بسیاری از افراد خرید مبلمان منزل به دلیل مطلع نبودن از عوامل تاثیر گذار بر کیفیت یک مبل خوب، کاری سخت است. این در حالی است که خرید مبلمان به دلیل اینکه قرار است دکوراسیون منزل یا محل کار…

زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

شادی خریدنی نیست!

این سال ها همایش های مثبت اندیشی و خوشحال شدن در چند ثانیه زیاد شده اند! همینطوری هم یک عالمه باورهای اشتباه در مورد شاد شدن به وجود آمده است که بعضی هایشان پایه و اساس علمی ندارند. در اینکه همه دلشان می خواهد خوشحال باشند و از مزایای خوشحال بودن استفاده کنند. هیچ شکی نیست اما این روش ها همیشه هم درست نیستند. ما باورهای اشتباه در این زمینه را به شما نشان می دهیم و ثابت می کنیم چرا اشتباه هستند.

۱- موفقیت شغلی خوشحالترم می کند!
نخیر نمی کند! خیلی ها فکر می کنند همین که پست شان بالاتر برود یعنی خوشبخت شده اند. کارمندها می خواهند مدیر بخش شوند و مدیران بخش می خواهند مدیرعامل شوند! همه منتظرند به جایگاه شغلی مورد نظرشان برسند تا دنیایشان غرق نور و شادی شود! جالب است بدانید تحقیقات برعکس این مسئله را ثابت کرده است؛ یعنی لزوما با بالا رفتن موقعیت شغلی حالتان بهتر نمی شود بلکه هر چقدر خوش بین تر باشید و سعی کنید انرژی مثبت بیشتری بفرستید، مقدار پیشرفت کاریتان هم رو به رشد می رود! آنهایی که استرس پیشرفت دارند، اگر به موقعیت دلخواه شان هم برسند، این استرس ها مانع احساس خوشحالی شان می شوند. حتی ممکن است آن موقع دیگر رمقی برای استفاده از منافعی که پیش رویشان است نداشته باشند!

 

راه حل: سعی کنید روی خوشحال کردن خودتان در زمان حال متمرکز شوید. ببینید چه کارهایی انرژی تان را بالاتر می برد و احساس بهتری به شما می دهند. لازم نیست حتما کارهای بزرگی باشند. کوچکترین کارها هم در این زمینه می توانند مفید باشند. همین کارها باعث می شوند در آینده آدمی شاد و موفق باشید.

۲- خوشحالی ژنتیکی است!
بهانه خوبی است نه؟ بگوییم احساس خوشحالی کردن به ژن های ما وابسته است؛ اینکه اجداد محترممان از طلوع خورشید ذوق زده می شده اند و حالا این ژن ها نصیب ما شده اند! آنهایی که ناراحت هستند هم بگویند اجداد ما ناراحت بوده اند و برای همین ما هم نمی توانیم خوشحال باشیم!

هر دوی اینها ممکن است درست باشند اما فقط ۵۰ درصد! ۵۰ درصد بقیه به خودمان بستگی دارد. اینکه چطور بتوانیم خودمان را تحت آموزش خوشحالی قرار بدهیمپ۱ باور کنید یا نه این آموزش به اندازه آموزش یک زبان خارجی تازه کارآمد است. سعی کنید خوشحال بودن را به یک عادت ذهنی تبدیل کنید تا متوجه تغییرات شوید. در غیر اینصورت شما صرفا تعدادی ژن باقی می مانید مگر اینکه تصمیم بگیرید عادت های خوشحال کننده را به زندگی تان اضافه کنید!

راه حل: جلوی فکرهای منفی را بگیرید. سریع دست به کار شوید. کتابی تازه بخوانید، فیلمی کمدی ببینید یا حتی جدول حل کنید! یادتان باشد اگر به این فکرها میدان بدهید جز اینکه خودتان حال خودتان را بگیرید اتفاق دیگری نمی افتد.

۳- شاد بودن به عوامل خارجی بستگی دارد!
یکی از جالب ترین تحقیقاتی که در زمینه شادی انجام شده است نشان داده فقط ۱۰ درصد از احساس شاد بودن در طولانی مدت به عوامل خارجی وابسته است، اینکه وضعیت کاریتان چطور است، اوضاع خانوادگی تان خوب نیست یا حتی روابط عاطفی تان افت کرده است، تاثیر زیادی روی حال و هوایتان نمی گذارد! می پرسید ۹۰ درصد بقیه به چه چیزی بستگی دارد؟ به مغز شما! این مغز شماست که با تجزیه و تحلیل دنیای اطرافتان می تواند باعث ایجاد احساسات خوشایند یا ناخوشایندشود.

راه حل: سعی کنیدفکرتان را به مثبت اندیشی عادت دهید. در شرایط ناخوشایندهم دنبال درس های تازه باشید. به مشکلات به چشم راهی برای رشد شخصیت تان نگاه کنید. اگر به تازگی نامزدیتان به هم خورده به این فکر کنید که چه مشکلاتی پیش آمد. ممکن است به کمی زمان احتیاج داشته باشید تا از ماجرا دور شوید. تازه آن موقع است که متوجه نکات مثبت همین ماجرای به ظاهر تلخ خواهید شد.

۴- شادی خریدنی نیست!
درست است که پول همه چیز نیست و از این قبیل جملات، ولی قدرتش را هم دست کم نگیرید. تحقیقات نشان داده اند خرج کردن پول برای کارهایی که نمود عینی ندارندمثل مسافرت کردن، نسبت به خرید چیزهایی که در زندگی روزمره تان جلوی چشمتان هستند، شما را خوشحال تر می کنند. حالا در مقایسه با این دو، خرج کردن پول برای مقاصد اجتماعی و عاطفی انرژی مثبت بیشتری دارد! افرادی که دوستانشان را دور هم جمع می کنند، به خیریه ها کمک می کنند یا حتی گاهی یک دسته گل ساده به مادرشان هدیه می دهند، خوشحالی شان بیشتر و با دوام تر خواهد بود.

راه حل: می توانید به خودتان هم هدیه دهید؛ مثلا اگر وسایل تزئینی خانه تان تکمیل است این بار به جای اینکه سراغ خرید یک ظرف جدید بروید پولتان را نگه دارید و بعد از مدتی به یک مسافرت کوتاه بروید. مطمئنباشید این هدیه حالتان را بهتر خواهد کرد.

۵- آدم های احمق خوشحال ترند!
ممکناست در ظاهر اینطور باشد اما مشکلات این آدم ها هم بیشتر است. در حقیقت رسیدن به خوشحالی غیرمعقول هدف نیست، بلکه عاقلانه شاد بودن هدف است! تحقیقات نشان داده اند افراد باهوشی که سعی می کنند حال و هوایشان را بهبود ببخشند نتایج مثبتی هم می گیرند. میزان خلاقیت، نمرات آزمون های هوش و قدرت حل مسئله این افراد نسبت به بقیه بالاتر می رود.

راه حل: درست است که فهمیدن مشکلات دنیای اطراف، ناخودآگاه ممکن است آزارنده باشد اما قابلیت هایی که بر اثر فهمیدن به دست آورده اید را دست کم نگیرید. از تجربیاتتان به نفع خودتان استفاده کنید.

۶- همین که برسم کافی است!
فکر می کنید همین که ازدواج کنید، خانه جدیدی بخرید یا پول لازم برای آرامش خیالتان را پس انداز کنید خوشحال می شوید؟ بهتر است بیشتر فکر کنید. مغز انسان طوری برنامه ریزی می کند که به محض دست یافتن به یک هدف دنبال پیدا کردن هدف دیگری می گردد. بنابراین رسیدن به هیچ کدام از این موارد باعث نمی شود تا ابد خوشحال بمانید.

راه حل: برای خوشحال شدن منتظر معجزه یا اتفاقی تازه نمانید. روی کارهایی تمرکز کنید که همین حالا هم خوشحالتان می کنند چون اگر منتظر آینده بمانید باز هم هدف های تازه ای بر سر راه خوشحالی تان قرار می گیرند!

۷- خوشحالی روی عملکردم تاثیری نمی گذارد!
این فکر متاسفانه برای خیلی ها جا افتاده است و لزومی هم نمی بینند که بخواهند تغییرش دهند. برای شما و آنهایی که اینطور فکر می کنند خبرهای تازه ای داریم: نتایج آخرین تحقیقات ثابت کرده که شادی به طرز عجیبی روی بهبود زندگی افراد تاثیرگذار است. طی این تحقیقات مشخص شده فروشنده هایی که خوشحالتر هستند، میزان فروششان بالاتر و دکترهایی که روحیه بهتری دارند، مقدار دقت در کارشان بیشتر است.

راه حل: امتحان کنید! ادای آدم های خوشحال را دربیاورید و این را به عنوان یک تمرین اساسی مد نظر داشته باشید. بعد روی رفتار بقیه با خودتان متمرکز شوید. اگر متوجه بهبود اوضاع شدیدوقتش رسیده که روی خودتان بیشتر کار کنید.

۸- آدم های منفی موج منفی می فرستند
این جمله به خودی خود غلط نیست؛ وقتی اشتباه می شود که قدرت آدم های مثبت و انرژی مثبت شان را دست کم بگیرید. خیلی ها دوستان منفی نگرشان را کنار می گذارند چون به صورت ناخودآگاه می دانندکه موج منفی آنها ممکن است مسری باشد. خبر خوب اینکه انرژی مثبت شما هم می تواند واگیردار باشد! تحقیقات نشان داده اند افرادی که به صورت کلامی یا غیرکلامی احساساتشان را بروز می دهند بقیه را بیشتر درگیر احساساتشان می کنند.

راه حل: وقتش رسیده کنترل امور را در دست بگیرید و اقدام کنید. این بار وقتی کسی در اطرافتان شروع به غر زدن کرد. سعی کنید با هوشمندی جهت بحث را به سمتی که دوست دارید عوض کنید. احتمال اینکه بعد از مدتی یاد بگیرند کمتر غر بزنند زیاد است!

 

۹- استرس مانع خوشحالی می شود
خبر خوب اینکه تحقیقات نشان داده اندخیلی هم از این خبرها نیست! برعکس؛ استرس به قدرت تشخیص افراد سرعت می دهد، حافظه را تقویت می کند و باعث بهود روابط اجتماعی می شود! برنامه ریزی ذهنی شما قدرت پیش بینی تاثیرات استرس را هم دارد! ذهن تان را دست کم نگیرید!

راه حل: یک ورق و خودکار بردارید و موقعیت هایی که علی رغم داشتن استرس عملکرد خوبی داشته اید و موفق شده اید را بنویسید. این ورقه را جلوی چشم تان بگذارید. طبق تحقیقات انجام شده، ذهن معمولا چیزی را که زیاد ببیند بهتر به خاطر می سپارد و باور می کند.

۱۰- ورزش آنقدرها هم تاثیرگذار نیست
آزمایش هایی که برای اثبات تاثیرات مثبت ورزش کردن انجام شدند نشان دادند تاثیر چند بار انجام ورزش های هوازی به مدت ۳۰ دقیقه در هفته مساوی با تاثیر داروهای ضد افسردگی دارد! با این تفاوت که احتمال بازگشت افسردگی با ورزش خیلی کمتر می شود.

راه حل: برای خودتان وقت بگذارید. اگر سرتان خیلی شلوغ است روزهایی که هوای شهر پاک است ماشین را دورتر پارک کنید و کمی قدم بزنید.

۱۱- باورها از رفتار مهمتر هستند
دید مثبت کافی نیست. این رفتار است که باید عوض شود. تا وقتی که رفتارتان را عوض نکنید، کمتر تغییر می کنید و بیشتر همان آدم قبلی باقی می مانید.

راه حل: آدمی که دوست داریدباشید را جلویچشم تان بیاورید و شبیه او رفتار کنید.

۱۲- شاد بودن یعنی همیشه مثبت دیدن
نمی شود که همیشه عینک خوش بینی داشت. در حقیقت تحقیقات نشانداده اند آنهایی که سعی می کنند واقعیت های ناخوشایند زندگی را انکار کنند استرس بیشتری می گیرند. مثبت اندیشی به معنی انکار کردن نیست بلکه به این معنی است که تشخیص بدهید چرا ناراحت هستید و سعی کنید علتش را برطرف کنید.

راه حل: این بار که احساس ناخوشایندی داشتید با خودتان روراست باشید و دلیل اصلی اش را پیدا کنید.این کار برای برطرف کردن این احساس ضروری است.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی

از وقتی سختی‌های خودخواسته زندگی‌ها زیاد شد و تکلف جای سادگی را گرفت، انگار حال دلهایمان از همان موقع خوب نیست.این روزها در شبکه‌های اجتماعی و موبایلی، تصاویری از مسابقه تلویزیونی طنز گونه اما واقعی آقای داریوش کاردان دست به…

حلقه مفقوده زندگی؛لبخند و شادی
راضی نگه داشتن دیگران تا کی؟!

لطف کردن به دیگران و راضی نگه داشتن دل آنها ذاتا چیز بدی نیست؛ چنین کاری زمانی که به خانواده و کسانی که به آنها عشق می ورزیم می تواند ارزشمندتر نیز باشد. اما برخی مواقع خشنود کردن دیگران می…

راضی نگه داشتن دیگران تا کی؟!
زندگی واقعا زیباست

حرف هایی که میزنیم،،،، دست دارند!!! دست های بلندی که گاهی، گلویی را می فشارند و نفس فرد را می گیرند !!! حرف هایی که میزنیم،،،پا دارند !!! پاهای بزرگی که گاهی، جایشان را روی دلی می گذارند و برای…

زندگی زیباست
کنترل زندگی مالی

ممکن است شما هم جزء آن دسته افرادی هستید که به سر ماه نرسیده، پول تان تمام می شود و به قول معروف کفگیرتان به ته دیگ می خورد. با دوستان تان رستوران می روید غذا می خورید،خسته اید آژانس…

کنترل زندگی مالی
ویژگیهای یک فرد شاد را بشناسید

ممکن است، یک نفر با دیدن مادربزرگش شادی را تجربه می کند. یک نفر دیگر با سفر رفتن دنبال شادی می گردد و دیگری با دانه دادن به پرنده ها شاد می شود. آدم های شاد همین طوری و خود…

ویژگیهای یک فرد شاد را بشناسید

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت