نایت ملودی » اخبار » کند و کاو » کاهش مصرف سوخت با فنواری نانو!

سوخت

جام علمی: محققان موادی برای لاستیک ساخته‌اند که اصطلاک چرخ‌ها را بسیار کاهش می‌دهد.

اصطکاک یک پدیده روزمره است که گاهی مطلوب و گاهی مضر که اگر در مواردی از مضرات این نیرو کاهش دهیم می‌توانیم به پیشرفت‌های فراوانی در تمام علوم تکنولوژی‌های مختلف دست یافت.

به گزارش جام علمی به نقل از باشگاه خبرنگاران محققان دانشگاه زارلند با استفاده از یک لایه دی اکسید سیلیکون و آزمایش ضخامت مختلف این ماده به ترکیب و ضخامتی برای لاستیک ماشین دست پیدا کردند که اصطکاک چرخ‌ها را کاهش می‌دهد.

یکی از کارخانه‌های خودروسازی که هزینه این آزمایشات را پرداخت کرده معتقد است این ترکیب تا ۳۰ درصد نیروی اصطکاک بین لاستیک و زمین را کاهش می‌دهد که منجر به افزایش بهره وری و کاهش مصرف سوخت به میزان زیادی خواهد شد.

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت