جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۲ | نایت ملودی


زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ

مجله مذاکره و زبان بدن ادامه مقاله زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالدترامپ زبان بدن هیلاری کلینتون و دونالد ترامپ قسمت دوم چهارشنبه ۱۲ اکتبر ۲۰۱۶ تجزیه و تحلیل تخصصی مدلهای غیر کلامی دومین مناظره ریاست جمهوری ایالات متحده آمریکا  …

سقف و سایبان متحرک چیست ؟

ساخت بناهایی  با سقف منعطف از اعصار پیشین رواج داشت. بناهای تاریخی بسیاری با سقف بازشو وجود دارد. از ولاهای رومی تا چادر عشایر.   ولاهای نوع اولیه تاتر رومی مرکب از تیرهای چوبی و ترکه های عمودی است که با طناب به هم…

سئو چیست ؟

امروز با شما هستیم با مقاله ای در مورد اینکه سئو سایت چیست ؟ و چرا هر مدیر سایتی برای سایت خود باید سئو و بهینه سازی سایت انجام دهد. خب همانطور که میدانید در دنیای الکترونیکی امروز تقریبا تمامی…

پنل اس ام اس رایگان پرند پیامک

قبل از توضیحی میخواهیم با هم ببینیم اصلا به چه منظوری پرند اس ام اس طراحی شده و با برخی از اصطلاحات در دنیای ارسال اس ام اس و ارسال پیامک رایگان آشنا شویم. در پرند اس ام اس سامانه…


مرتبط با این مطلب

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نایت ملودی » اخبار » دانشگاه » جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان جزئیات کامل آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ گفت: نتیجه اولیه این آزمون نیمه دوم اردیبهشت و نتایج نهایی هفته اول شهریورماه اعلام می‌شود.

 آزمون کارشناسی ارشد ۹۲

حسین توکلی مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور در گفت‌وگو با فارس، گفت: نتایج اولیه آزمون کارشناسی ارشد ناپیوسته سال ۹۲ به صورت کارنامه تنظیم و در نیمه دوم اردیبهشت ماه از طریق سایت سازمان سنجش به نشانی WWW.SANJESH.ORG در اختیار داوطلبان قرار می‌گیرد.

وی افزود: دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی (دفترچه راهنمای شماره ۲) نیز ۴۸ ساعت قبل از نتایج اولیه بر روی سایت سازمان قرار می‌گیرد.

توکلی ادامه داد: داوطلبانی که مجاز به انتخاب رشته می‌شوند می‌توانند ضمن مطالعه دفترچه راهنمای انتخاب رشته تحصیلی (دفترچه شماره ۲) و اطلاعیه‌های منتشره سازمان سنجش حداکثر ۱۰۰ کد رشته محل را انتخاب کرده و بر اساس برنامه زمانی مربوط با مراجعه به سایت سازمان سنجش آنها را در فرم الکترونیکی ثبت کنند.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور اظهار داشت: گزینش دانشجویان در هر یک از کد رشته محل‌های امتحانی از بین داوطلبانی که حداکثر نمره علمی لازم را کسب کرده و مجاز به انتخاب رشته شدند با توجه به نمره کل اکتسابی و اولویت کد رشته محل انتخابی و نتیجه بررسی صلاحیت عمومی مطابق ضوابط مربوط انجام می‌شود.

توکلی گفت: گزینش نهایی در تمام کد رشته‌ها بر اساس ۸۰ درصد نمره آزمون در هر گرایش و ۲۰ درصد معدل دوره کارشناسی و سهمیه داوطلبان صورت می‌گیرد.

* اعلام نتیجه نهایی هفته اول شهریور ۹۲

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: فهرست اسامی پذیرفته شدگان نهایی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۲ در هفته اول شهریور ماه اعلام می‌شود تا پذیرفته‌شدگان در رشته و دانشگاه مورد نظر ثبت‌نام کنند.

* جزئیات برگزاری آزمون کارشناسی ارشد

توکلی اظهار داشت: آزمون ورودی دوره‌های کارشناسی ارشد ناپیوسته ۹۲ برای پذیرش دانشجو در ۱۳۹ کدرشته امتحانی و ۶ رشته آموزشی برگزار شد.

وی افزود: ثبت‌نام از داوطلبان ۱۳۳ کد رشته از ۱۳۹ کدرشته به صورت متمرکز از طریق سایت سازمان سنجش انجام شده و ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ داوطلب تقاضانامه الکترونیکی ثبت‌نام را تکمیل کردند که از این تعداد ۴۵۸ هزار و ۸۰۱ نفر زن و ۴۳۷ هزار و ۳۲۴ نفر مرد هستند.

به گفته وی ۵۱٫۲۰ درصد داوطلبان که در این دوره‌ها ثبت‌نام کردند زن و ۴۸٫۸۰ درصد مرد هستند.

* کاهش داوطلبان شرکت در آزمون کارشناسی ارشد نسبت به سال‌های گذشته

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با اشاره به کاهش داوطلبان آزمون ورودی کارشناسی ارشد سال ۹۲ نسبت به سال‌های گذشته، گفت: تعداد داوطلبان در حدود ۳۴ هزار و ۹۰ نفر کمتر از سال گذشته است.

وی افزود: از تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ داوطلب ثبت‌نام کننده ۹۰ هزار و ۵۸ داوطلب علاقمندی خود را به شرکت در گزینش و آزمون کدرشته امتحانی دوم از میان ۶۶ کد رشته امتحانی شناور مندرج در دفترچه راهنمای شماره یک علاوه بر کد رشته اول اعلام کردند.

توکلی گفت: ثبت‌نام از داوطلبان ۶ کد رشته دیگر از ۱۶۶ کد رشته با نظارت سازمان سنجش و توسط دستگاه‌های اجرایی مربوط انجام و با هماهنگی سازمان سنجش در شهرستان تهران برگزار شده است.

مشاور عالی رئیس سازمان سنجش آموزش کشور بر اساس برنامه زمانی معین آزمون ۱۳۳ کد رشته امتحانی در صبح و بعد از ظهر چهارشنبه، پنجشنبه و جمعه ۱۸،۱۹ و ۲۰ بهمن ماه سال ۹۱ در ۴۴ شهرستان کشور و ۱۱۵ حوزه امتحانی مستقر در دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی برگزار شد.

وی افزود: همچنین از تعداد ۸۹۶ هزار و ۱۲۵ داوطلب ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ نفر در جلسه آزمون حاضر شده و تعداد ۱۵۴ هزار و ۸۹۳ نفر غایب بودند. به عبارتی ۸۲٫۷۲ درصد داوطلبان در جلسه آزمون حاضر بودند و ۱۷٫۲۸ درصد غایب بودند.

توکلی عنوان کرد: از تعداد ۷۴۱ هزار و ۲۳۲ داوطلب حاضر در جلسه نیز تعداد ۷۱ هزار و ۵۳ نفر در جلسه آزمون کدرشته امتحانی دوم نیز حاضر بودند. یعنی از تعداد ۹۰ هزار و ۵۸ داوطلب که علاقمندی خود را به شرکت در آزمون کدرشته امتحانی دوم اعلام کردند تعداد ۷۱هزار و ۵۳ نفر حاضر بودند.

محصولات فروشگاه
مطالب مرتبط
برای تحصیل در خارج از کشور برنامه‌هایی در سر دارید..؟

معرفی چند کشور محبوب انگلیس؛ مقصد تحصیل پولدارها تحصیل کردن در کشور انگلستان برای بسیاری از افراد با اهمیت است، چراکه دانشگاه‌های کشور انگلستان در زمره باکیفیت ‌ترین دانشگاه‌های جهان قرار دارند. قدمت دانشگاه‌های ممتاز در سیستم آموزشی انگلستان و…

شما هم برای ادامه تحصیل در خارج از کشور برنامه‌هایی در سر دارید
تمدید مهلت ثبت نام در آزمون دوره های کاردانی

اطلاعیه سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص تمدید مهلت ثبت نام در آزمون دوره های کاردانی نظام جدید دانشگاه فنی و حرفه ای و موسسات آموزش عالی غیرانتفاعی سال۱۳۹۳ بدین‌وسیله به اطلاع کلیه داوطلبان متقاضی ثبت‌نام و شرکت در آزمون…

تمديد مهلت ثبت نام در آزمون دوره هاي كارداني
برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از ۹ خرداد

معاون آموزشی وزیر بهداشت از برگزاری آزمون کارشناسی ارشد رشته‌های علوم پزشکی طی روزهای ۹ و ۱۰ خرداد در ۶۱ رشته در ۳۱ حوزه امتحانی خبر داد. دکتر بهرام عین‌اللهی در گفت‌وگو با خبرنگار دانشگاهی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با…

برگزاری آزمون کارشناسی ارشد پزشکی از 9 خرداد
۲۴ فروردین مدارس تعطیل است؟

رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش گفت: مدارس کل کشور روز شنبه ۲۴ فروردین دایر است. علی فرهادی،‌رئیس مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی وزارت آموزش و پرورش ددر پاسخ به این پرسش که آیا…

۲۴ فروردین مدارس تعطیل است؟
زمان برگزاری امتحانات مدارس خرداد ۹۲ اعلام شد

رییس مرکز سنجش آموزش و پرورش گفت: با توجه به برگزاری انتخابات ریاست جمهوری و انتخابات شوراهای شهر و روستا، امتحانات نهایی و داخلی مدارس یک هفته زودتر آغاز می‌شود. عبدالامیر عرفی گفت: با توجه به اینکه در خرداد ماه…

زمان برگزاری امتحانات مدارس خرداد ۹۲ اعلام شد

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت