نایت ملودی » فرهنگ و هنر » هنر و ادب » ادبیات » داستان کوتاه » داستان کوتاه – حاضری خواهر و مادر خودت …؟

حاضری خواهر و مادر خودت ...؟

یک شب در خوابگاه دانشجویی شهرستان بودیم که صحبت به حجاب در ایران و خارج از ایران کشیده شد.

سمت مقابل بحث من می گفت: ایرانی ها مثل خارجی ها جنبه ندارند وگرنه با سرلخت و دامن راه رفتن، هیچ مشکلی را ایجاد نمی کند!!!
همراه با لبخند و کمی چاشنی حیرت، به او گفتم: اگر فرض کنیم ایرانی ها دارای جنبه شوند چه؟ حاضر می شوی خواهر و مادر خودت با سرلخت و دامن کوتاه در خیابان راه بروند؟ گفت: نمی شود ایرانی ها جنبه دار شوند!!!
گفتم : اصلاً بیا فرض کنیم شما و خانواده تان به سفری خارجی رفتید و پا به کشور اروپایی های با جنبه! گذاشتید. آن موقع چه؟ حاضری خواهر و مادر خودت این گونه که گفتی در خیابان راه بروند؟
اندکی مکث کرد و لبخند ریزی زد و گفت: نــــــــــه!
امام حسن (ع): هرچه برای خود می پسندی برای دیگران بپسند و هرچه برای خود نمی پسندی، برای دیگران هم مپسند

تاریخ: ۱۴ فروردین ۱۳۹۲
نویسنده: رضا ایرانی
دسته بندی: داستان کوتاه

پنل اس ام اس رایگان

پرند پیامک ابزار قدرتمند برای ارسال و دریافت پیامک است. این سرویس به شما کمک می کند تا بصورت رایگان شماره دلخواه خود را انتخاب نمائید و امکاناتی نظیر : ارسال و دریافت پیامک، ارسال تبلیغاتی بر اساس بانک شماره موبایل کل کشور، کدپستی، منطقه ای، مشاغل، اصناف، ارسال به BTS و محدوده تحت پوشش، سن و جنسیت، پشتیبانی از اپراتورهای 1000، 2000، 3000، 50001، 50002، 50004، تلفن ثابت 021 و ماژول هایی مانند دفترچه تلفن، منشی پیامک، انتقال پیامک، کدخوان، نظرسنجی، مسابقه، ارسال زماندار به همراه وب سرویس و API برنامه نویسان با تعرفه ارسال 105 ریال استفاده نمائید. همچنین شما بلافاصله پس از ثبت نام در پرند پیامک 3 شماره اختصاصی رایگان و پنل اس ام اس رایگان نیز دریافت می کنید.

newsletter_06

نظرات
نام و نام خانوادگی  
آدرس ایمیل  
آدرس سایت